مبلغ چک های حمایتی خانوارها در آمریکا چه قدر است؟

Getty

با توجه به سوالاتی که در رابطه با Stimulus Check های خانوارها مطرح شد، مسکن آمریکا در زیر  رابطه با این چک ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

مبنای محاسبه مبلغ چک ها بر اساس مالیات فایل شده سال 2019 هست. چنانچه مالیات 2019 را هنوز فایل نکردید، مبنا را مالیات فایل شده 2018 قرار می دهند. مبلغ Gross Income یا همان درآمد فایل شده قبل از مالیات ملاک هست. هر چه مبلغ درآمد فایل شده بیشتر باشد قائدتا مبلغ چک دریافتی کمتر خواهد بود. چک ها مستقیما از طریق دولت ارسال می شود که IRS نقش بزرگی در این مسئله دارد. پرزیدنت ترامپ و استیون منوچین تلاش دارند که چک ها تا 2 تا 3 هفته آینده به دست افراد برسد درحالی که طبق اخبار منتشر شده این مسئله امکان پذیر نیست.

احتمالا شروع ارسال چکها به افراد از ماه May باشد، اما برخی منابع خبری اعلام کردند احتمالا از ماه April شروع میشه. برای دریافت چک صبر و حوصله داشته باشید هر چند قابل درک هست که درحال حاضر به چک ها نیاز دارید.

مبلغ چک برای افراد مجرد و متاهل متفاوت می باشد. و همینطور اگر پدر و مادر مجرد یامتاهل باشید مبلغ متفاوت خواهد بود، برای بیکاری و Uber driver, Amazon flex delivery هم بنفیت درنظر گرفته شده است.

لطفا به تصاویر زیر توجه بفرمایید.

  • افرادی که مالیات 2019 خود را تحت single فایل کرده اند

اگر درآمد شما برابر یا کمتر از 75000$ مبلغ چک دریافتی 1200$ می باشد. اگر به عنوان مجرد فایل کردید ولی درآمدی برابر یا بالاتراز 99000$ داشتید چکی دریافت نخواهید کرد. افرادی که تحت عنوان مجرد مالیات خود را فایل کردید لطفا به تصویر بالا توجه کنید و بر اساس مبلغ درآمد خالص مبلغ چک دریافتی خود را تخمین بزنید.

  • افرادی که مالیات 2019 خود را تحت Married فایل کرده اند

اگر درآمد شما برابر یا کمتر از 150,000$ باشد مبلغ چک دریافتی 2400$ می باشد. اگر به عنوان متاهل فایل کردید ولی درآمدی برابر یا بالاتراز 198000$ داشتید چکی دریافت نخواهید کرد. افرادی که تحت عنوان متاهل مالیات خود را فایل کردید لطفا به تصویر بالا توجه کنید و براساس مبلغ درآمد خالص مبلغ چک دریافتی خود را تخمین بزنید.

  • پدر و مادرهایی که فرزند کوچک تر از 16 سال دارند Child Credit دریافت می کنند،که 500$ برای هر فرزند می باشد.

در نظر داشته باشید چایلد کردیت می تواند با توجه به میزان درآمد شما تغییر نماید. به عنوان مثال: اگر تحت single Parent مالیات خود را فایل کرده باشید با یک فرزند ولی گروس اینکام شما برابر یا بیشتر از 109000$ باشد چکی از این بابت دریافت نمی کنید. اگر Married Parent مالیات خود را فایل کرده باشید با یک فرزند ولی گروس اینکام برابر یا بیشتر از 208000$ باشد نیز چکی از این بابت دریافت نمی کنید.

  • بنفیت درنظر گرفته شده برای بیکاری شامل 600$ هر هفته برای 4 هفته یا بیشتر که مازاد بر بنفیت دریافتی توسط state هست.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.