MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

کلاهبرداران در تلاش هستند تا مالکان خانه را که به کمک نیاز دارند فریب دهند

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

در حالی که برخی از مالکان خانه از عوارض اقتصادی ناشی از شیوع COVID-19 رنج می برند، کلاهبرداران به دنبال سوء استفاده از کسانی هستند که به دنبال کمک می باشند. آنها ممکن است با مالکان تماس گرفته و پیشنهاد رهایی فوری آنها از بازستانی ملک یا خلاص شدن از بازپرداخت اقساط وام مسکن را بدهند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد این نوع کلاهبرداری اطلاع رسانی می کند.

بنا بر گزارش ها، کلاهبرداران با استفاده از روش ها و تاکتیک های مختلف کلاهبرداری سعی می کنند مالکان درگیر و گرفتار را با پیشنهادهای کمک مالی فریب دهند. فردی مک (Freddie Mac) در این هفته هشدار داد که از یک کلاهبرداری مطلع شده است که در آن وام گیرندگان تماس های تلفنی فریب آمیزی دریافت کرده اند مبنی بر این که شخصی با هویت جعلی از طرف یک شرکت بزرگ مالی ارائه دهنده وام، پیشنهاد ارائه وام با نرخ بهره پایین و دیگر وعده های دروغین می دهد.

بنا بر اظهار Freddie Mac یک وام جدید یا فرصتی برای ریفایننس وام هرگز از طریق تلفن به دست خریداران خانه نخواهد رسید.

Freddie Mac، Fannie Mae و بسیاری از وام دهندگان در این برهه زمانی برنامه هایی را برای کمک به مالکان خانه ارائه می دهند، اما تماس برای درخواست کمک باید توسط مالک خانه انجام شود.

Freddie Mac می گوید: “در مواقع پریشانی و گرفتاری مهم است که از خود در برابر روش های کلاهبرداری محافظت کنید.”

در اینجا چند نکته از Freddie Mac برای کمک به مالکان خانه در جلوگیری از کلاهبرداری آورده شده است:

  • اگر تماسی از یک شماره ناشناس داشتید، اجازه دهید که این تماس به پست صوتی برود. در صورت مهم بودن، تماس گیرنده یک پیام صوتی خواهد گذاشت.
  • اگر به تماس جواب دادید و تماس گیرنده یک Robocall بود، هیچ شماره ای را فشار ندهید و فقط تلفن را قطع کنید.
  • هرگز اطلاعات شخصی، مالی و سایر اطلاعات حساس را بیان نکنید، مگر اینکه مطمئن شوید که تماس گیرنده منبع موجهی است.
  • در مورد شماره هایی که در ID Caller شما نشان داده می شوند محتاط باشید زیرا کلاهبرداران می توانند هر نام یا شماره ای را نشان دهند.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.