MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

منتظر اضافه شدن “بند یا شرط کرونا” به قراردادهای املاک و مستغلات در آمریکا باشید

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد اضافه شدن بند کرونا (Corona Clause) به قراردادهای املاک و مستغلات توضیحاتی را ارائه می دهد.

در حالی که فعالیت در زمینه املاک و مستغلات به خاطر شیوع ویروس کرونا به طور چشمگیری کاهش یافته است، هنوز خریدارانی وجود دارند که مایل به خرید خانه بر اساس تورهای مجازی می باشند یا از قبل مکانی را که می خواهند در آن زندگی کنند شناسایی کرده اند. و اگر خانه ای در بازار هست که اخیراً ساخته شده، ممکن است آنها از بازدید حضوری آن صرفنظر کنند. هنوز تأثیر اقتصادی کروناویروس برای بسیاری از خریداران جهت خرید خانه ناشناخته است.

بسیاری از انجمن های املاک و مستغلات دولتی به عنوان راهی برای کاهش ریسک “بندها یا شروط کرونا (Corona Clauses)” را منتشر کرده اند تا به قراردادهای املاک و مستغلات موجود اضافه شوند.

در بیشتر موارد این امکان را برای تمدید تاریخ ها و سررسیدها جهت escrow یا settlement به دلیل شرایط پیش بینی نشده فراهم می شود و اگر شرایط پیش بینی نشده منجر به انقضاء تاریخ ها و موعدها شود، یک بند فرار وجود دارد که به هر یک از طرفین اجازه می دهد تا قرارداد را فسخ و از آن خارج شوند.

به عنوان مثال، طبق الحاقیه انجمن مشاورین املاک در آریزونا، پس از پایان هرگونه تمدید خودکار یا توافق شده، هر یک از طرفین می توانند این توافق نامه را به طور کتبی بدون هیچگونه تعهد یا بدهی دیگری نسبت به طرف مقابل فسخ کنند، و پول پیش پرداخت به خریدار مسترد خواهد شد.

هرچند در حال حاضر بیشتر قراردادهای املاک و مستغلات موجود بند فورس ماژور (force majeure) را دارند، اما انجمن های املاک و مستغلات دولتی موارد دیگری را اضافه می کنند که به طور خاص به کروناویروس مربوط می شوند، زیرا این یک مورد غیرمعمول است.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.