آیا به دلیل شیوع ویروس کرونا، قوانین مربوط به تنظیم اسناد رسمی و محضری از راه دور در آمریکا تغییر می کنند؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

تنظیم اسناد رسمی و محضری، بخش مهمی از فرایند معاملات املاک و مستغلات است. دفتر اسناد رسمی از  طریق رسمی نمودن اسناد، هویت امضا کننده یک سند را به روش های مختلف تأیید می کند. این کار به طور معمول به صورت حضوری انجام می شود، اما در طول چند سال گذشته ایجاد نوآوری در تکنولوژی باعث شده است كه ایالت های بیشتری قوانینی را ایجاد كنند كه به دفاتر اسناد رسمی اجازه می دهند اسناد رسمی مورد نظر خود را از طریق ویدئو یا سایر روش های مصوب دیگر صادر كنند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت fool، در مورد تنظیم اسناد رسمی و محضری ازراه دور در طول بحران شیوع ویروس کرونا توضیحاتی را ارائه می دهد.

در حالی که تقریبا نیمی از ایالت های سراسر کشور، صدور نوعی اسناد رسمی از راه دور و به صورت آنلاین را مجاز می دانند، هنوز هم 55 درصد از جمعیت ایالت ها این کار را انجام نمی دهند. از آنجا که فرمانداری ها از ما درخواست می کنند که در طول شیوع ویروس کرونا تماس حضوری را محدود کنیم، بسیاری از مردم در این مورد آگاه نیستند که چگونه می توان اسناد مربوط به وام و همچنین اسناد مربوط به انتقال املاک را با استفاده از روش از راه دور محضری و رسمی نمود.

1- ایالت ها به دنبال تغییر قوانین لازم در این مورد هستند

ایالت های مختلفی که قبلاً اجازه صدور اسناد رسمی از راه دور را نداده بودند، به سرعت در حال تغییر این قوانین هستند تا تغییرات لازم را در این مورد انجام دهند.

در ایالت نیوجرسی، قانون 3864-A، توسط مجلس سنا و مجمع ایالت نیوجرسی، تصویب شد که بدینوسیله مقرر می کند که اگر دفاتر اسناد رسمی آگاهی شخصی در مورد تأیید هویت فرد، تأیید هویت فرد با استفاده از سوگند یا تأیید از سوی یک شاهد معتبر، به عنوان انواع مختلفی از تأیید هویت، و همچنین بوسیله اثبات دستیابی به شواهد رضایت بخش از فرد مورد نظر را داشته باشند، به آن دفتر اسناد رسمی، اجازه صدور اسناد رسمی از راه دور را می دهد. این دفاتر  اسناد رسمی ملزم می باشند که فیلم ثبت این اسناد رسمی را تهیه كنند و آن را به مدت 10 سال نگهداری نمایند.

اندرو کومو (Andrew Cuomo)، فرماندار شهر نیویورک یک دستورالعمل اجرایی را صادر کرده است که بر اساس آن، به دفاتر اسناد رسمی نیویورک اجازه می دهد تا از طریق تهیه فیلم ویدئویی، اسناد رسمی مورد نظر خود را صادر کنند. این فیلمبرداری نبایستی از پیش ضبط شده باشد، و شخص مورد نظر باید کارت شناسایی عکسدار خود را در طول ضبط این کنفرانس ویدیویی ارائه نماید.

بخش مؤسسات مالی ایالت ویسکانسن، نیز رسمی نمودن اسناد از راه دور را از طریق ارائه دهندگان فرایند رسمی نمودن اسناد به صورت آنلاین، شامل سیستم های Notarize.com و NotaryCam، مجاز نموده است. مقامات ایالت ویسکانسن قبلاً قانون صدور اسناد رسمی از راه دور را در مورد این شرایط صادر نموده اند تا در تاریخ 1 مه 2020 به مرحله اجرا گذاشته شود.

کریس سونونو (Chris Sununu)، فرماندار ایالت نیوهمپشایر نیز در 23 مارس 2020، یک دستورالعمل اجرایی را امضا کرد که امکان صدور اسناد رسمی از راه دور را از طریق ضبط صوتی و تصویری فراهم می کند. در این دستورالعمل، مسئول دفتر اسناد رسمی ملزم می شود که این سوابق ضبط شده را تا زمانی که به عنوان یک دفتر اسناد رسمی فعال می باشد، نگهداری کند.

یک لایحه جدید نیز در 23 ماه مارس در سنای ایالتی پنسیلوانیا تصویب شد که امکان صدور اسناد رسمی از راه دور را نیز فراهم می کند. ایالت پنسیلوانیا یکی از ایالت هایی است که اجازه صدور الکترونیکی اسناد رسمی به آن دسته از دفاتر رسمی که قانون صدور اسناد رسمی از راه دور ندارند را به صورت موردی و به جا می دهد. این دفاتر اسناد رسمی نیز مانند مفاد مندرج در قانون ایالت نیوجرسی، ملزم هستند سوابق مربوط به این اسناد صادر شده به صورت الکترونیکی را به مدت 10 سال نگهداری نمایند.

2- یک راه حل ملی بالقوه برای صدور اسناد رسمی

سناتور مارك وارنر (Mark Warner) و سناتور كوين کرامر (Kevin Cramer)، لایحه “تأمين و فعال كردن تجارت با استفاده از قانون صدور اسناد رسمی از راه دور و الكترونيكی یعنی، قانون معروف به قانون ایمن (SECURE)، مصوب سال 2020 را در 18 مارس 2020، به مجلس سنای آمریکا ارائه نمودند. بنابراین، قانونگذاری لازم در مورد صدور اسناد رسمی به صورت آنلاین و از راه دور انجام خواهد شد و این فعالیت در سراسر کشور به صورت قانونی به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

به هر دفتر صدور اسناد رسمی در ایالات متحده آمریکا، نیز اجازه داده می شود که اسناد رسمی مورد نظر خود را از راه دور و به صورت آنلاین صادر نماید. اجرای چند عامل مربوط به احراز هویت و انجام ضبط صوتی و تصویری این اقدامات توسط دفتر اسناد رسمی نیز می تواند به جلوگیری از انجام کلاهبرداری در این زمینه کمک کند.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن