چگونه با وجود بحران کرونا با صاحبخانه خود در مورد اجاره توافق کنیم؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد شغل و درآمد خود را از دست داده اند و توانایی پرداخت اجاره بهای خود را ندارند. مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت fool، روش های توافق با صاحب خانه را بیان می کند.

1) صاحبخانه خود را مطلع کنید

به محض این که متوجه شدید ممکن است در پرداخت اجاره بهای منزل مسکونی خود با مشکلی روبرو شوید، با صاحب خانه خود تماس بگیرید و توضیح بدهید که دچار مشکل مالی شده اید و در مورد گزینه های پیش رو سوال کنید، مثلا به تعویق انداختن اجاره به مدت یک یا دو ماه.

2) با صاحبخانه خود در مورد تنظیم یک برنامه پرداخت اجاره بها مشورت کنید

با صاحب خانه خود برنامه ای برای پرداخت اجاره تنظیم کنید. مثلا اجاره یک ماه را به 3 قسمت تقسیم کنید و به تدریج در طول ماه پرداخت کنید، یا اجاره بهای این ماه را پرداخت نکنید و این مبلغ را به محض اینکه از نظر مالی به شرایط عادی برگشتید، به پرداخت ماه های آینده خود اضافه کنید. بسیاری از افراد با وجود شرایط دشوار اقتصادی، با شما همکاری خواهند کرد.

3) از صاحبخانه خود بخواهید به طور موقت از مبلغ اجاره شما بکاهد

ممکن است صاحب خانه هم دچار مشکل اقتصادی شده باشد و به اجاره بها نیاز داشته باشد. در این صورت از صاحبخانه خود درخواست کنید که مقداری از اجاره بهای منزل را به طور موقت کاهش بدهد. اگر صاحبخانه بتواند اجاره بهای منزل مسکونی شما را مقداری کاهش بدهد، به مابقی اجاره بها دست پیدا می کند، و شما نیز یک تأخیر زمانی در این مورد دریافت می کنید. این یک وضعیت ایده آل نیست، اما یک موقعیت خوشایند کوچک برای هر دوی شما است.

4) از برنامه های محلی کمک به اجاره بها استفاده کنید

برنامه های محلی یا کشوری برای کمک به مستاجر هایی که مشکل اقتصادی دارند، وجود دارد. می توانید با جستجوی نام شهر و ایالت خود به همراه عبارت rental assistance از این موارد آگاه باشید، یا با کلیک روی این لینک به وبسایت Department of Housing and Urban Development مراجعه نمایید.

5) اجاره نامه خود را بررسی کنید

در بعضی از اجاره نامه ها بندهایی وجود دارد که اگر شما به شکلی گرفتار مشکلات مالی شدید، به شما این امکان را می دهد که اجاره نامه خود را فسخ کنید. اگر چه مفاد مندرج در اجاره بها به شما این اجازه را نمی دهد که از پرداخت اجاره بها خودداری کنید، اما این امکان را به شما می دهد تا گاهی اوقات بدون پرداخت جریمه یک منزل مقرون به صرفه تر پیدا کنید و به آن منزل نقل مکان کنید.

6) ببینید که آیا می توانید با صرفه جویی در بعضی هزینه ها اجاره بهای خود را بپردازید

روش دیگر در این مورد، کاهش سایر صورتحساب های ماهانه ای است که شما ایجاد می کنید. برخی از شرکت های ارائه کننده سرویس های تلفن و اینترنت یا شرکت های ارائه دهنده بیمه اتومبیل به مشتریان خود اجازه می دهند که یک یا دو پرداخت برای خدمات خود را با تأخیر و بدون جریمه پرداخت کنند، بنابراین می توانید این مبلغ را تا زمانی که بتوانید در مورد کاهش اجاره بهای خود موفق شوید، برای پرداخت اجاره بهای منزل خود استفاده کنید. به صورت حساب های ماهانه خود توجه کنید و ببینید چه گزینه هایی ممکن است در این مورد در دسترس شما باشد.

7) از حقوق خود مطلع باشید

با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیرون کردن مستاجران از املاک متعلق به وزارت مسکن و شهرسازی (HUD) متوقف شده است، و بسیاری از ایالت ها دستور داده اند که بیرون کردن مستاجران از املاک در سراسر منطقه آنها متوقف شود. بنابراین در این مورد اطمینان حاصل کنید که در مورد قوانینی که دولت و شهر شما برای محافظت از پرداخت کنندگان اجاره بها در این دوران دشوار وضع کرده است، مطلع می باشید. اگر فکر می کنید صاحب خانه رفتار غیرقانونی می کند، می توانید از یک گروه tenant advocacy یا شرکت های مشابه دیگر یا حتی از یک وکیل کمک بگیرید.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن