MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آیا در هنگام خرید خانه در آمریکا ملزم به امضاء قرارداد با مشاور املاک خود می باشید؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

“مشاور خرید خانه” یا buyer’s agent کسی است که متعهد به یافتن بهترین مسکن برای مشتری خود باشد. همچنین وظیفه دارد تنظیم قراردادها و درک آن ها را برای خریدار آسان کند و تجربه دلپذیری برای مشتری خود ایجاد کند.

اما شاید این سوال برایتان باشد که آیا در هنگام خرید خانه در آمریکا ملزم به امضاء قرارداد با مشاور املاک خود هستید یا نه؟

مسکن آمریکا در این مورد به شما توضیحات بیشتری ارائه می کند.

  •  “مشاور خرید خانه” یا buyer’s agent چه کسی است؟

“مشاور خرید خانه” کسی است که به خریدار خانه کمک می کند تا مسکن مد نظر خود را خریداری نماید. آن ها دنبال خانه های مناسب برای خریدار می گردند و قرارها و نامه ها را تنظیم می کنند. همه مشاورین املاک مشابه هم نیستند، برخی تجربه و انرژی بیشتری دارند و برخی فعالیت کم تری از خود نشان می دهند.

به طور معمول وظیفه مشاور املاک می باشد تا به عنوان نماینده خریدار با فروشنده و یا نماینده فروشنده در تماس باشد. کارهایی را که مشاور می تواند برای خریدار انجام دهد شامل: مطرح نمودن سؤالاتی برای حصول اطمینان از مناسب بودن خانه بر اساس معیارهای خریدار و تعیین قرار ملاقات با نماینده فروشنده های منازل است. همچنین، مشاور خریدار باید به اجرای قراردادهای خرید منزل کمک کند، با متخصصین وام مسکن کار کند و با دقت در مورد خرید یک ملک همکاری نماید.

  • در صورتی که یک مشاور خریدار برای خود انتخاب کردید، آیا ایالت شما، شما را ملزم به امضای یک قرارداد با مشاور املاک می کند؟

اگر جواب شما مثبت است، وظیفه شما روشن است. شما، به عنوان مثال، در ایالاتی مانند کانکتیکت، مینه سوتا و ویرجینیا، هیچگونه انتخابی در این مورد ندارید. یعنی در صورت انتخاب مشاور خرید خانه در ایالت های مذکور چنانچه مشاور از شما درخواست امضاء یک قرارداد را نماید، شما ملزم به امضاء آن می باشید. اما در مورد اینکه با چه کسانی این قرارداد را امضا کنید و اطمینان حاصل کنید که شرایط این قرارداد تا حد ممکن برای شما مطلوب است، انتخاب های زیادی دارید، که این موضوع  شامل بندهایی است که به شما امکان می دهد که در صورت عدم موفقیت مشاور، قرارداد خود را با او فسخ کنید.

همچنین توجه داشته باشید که الزاما همه قراردادهای مربوط به مشاور خریدار انحصاری نیستند. معمولا نمایندگان علاقه ای به ثبت قراردادهای غیرانحصاری ندارند، اما شما به عنوان یک خریدار که به دنبال بیشترین منافع خود هستید، بهتر است با چند نفر مشورت کنید تا ببینید عملکرد کدام را بیشتر می پسندید و به نفع شما است.

  • آیا کارگزار یا مشاور املاک شما را مجبور به امضای قرارداد می کند؟

اگر کارگزار یا مشاور املاک مد نظر، شما را ملزم به امضای این قرارداد می کند، اما در ایالت شما قانونی برای این الزام وجود نداشته باشد، چند مورد را باید در نظر بگیرید. باید فکر کنید و ببینید که آیا واقعا این کار معقولانه است. آیا این مشاور املاک از طرف دوستان و خانواده پیشنهاد شده است؟ آیا او در معاملات ملکی مد نظر شما تبحر خاصی دارد و آیا به املاک ویژه ای دسترسی دارد؟ آیا از رفتار و عملکرد او خوشتان آمده است؟

توجه داشته باشید که مشاور وظیفه های متعددی دارد. موارد بسیاری وجود دارند که مشاور می تواند در آن موارد کمک نموده یا آسیب برساند. در حالت ایده آل، می تواند مواردی را در قرارداد درج نماید که برای مشتری نامطلوب نباشد. مشاور  می تواند به مشتریان خود در درک بعضی از چالش ها یا مشکلات جانبی احتمالی خرید یک منزل در یک محله در حال توسعه، یا در یک محله خاص کمک کند. اگر شما مشاوری پیدا کردید که در همه این زمینه ها قدرتمند باشد، آنگاه آن نماینده به اندازه ای ارزشمند هست که با امضای یک قرارداد او را کاملاً به سمت خود بکشید.

هنگامی که قانونی در مورد این موضوع وجود ندارد، اگر کسی تلاش کند شما را وادار کند که بر اساس اینکه او یک متخصص بازار به سبک خود می باشد و یا برای شما بیشتر از هر فرد دیگری تلاش می کند، شما را ملزم کند که یک قرارداد منحصر به فرد با او امضا کنید، این کار را انجام ندهید. ابتدا در مورد او تحقیقات لازم و کافی را انجام داده و از توصیه های وام دهنده خود نیز استفاده کنید.

  • آیا کارگزار یا مشاور شما را مجبور به امضای قرارداد نمی کند؟

در این حالت، چرا شما قصد امضای آن قرارداد را دارید؟ آیا در واقع احساس می کنید که انجام این کار می تواند یک اقدام درست از جانب شما باشد؟ یا اینکه آیا مشاور املاک اظهار داشته است که اگر شما به طور رسمی طی یک قرارداد مشتری آنها بشوید، به طور قوی تری می توانند با شما کار کنند و پیشنهادات بیشتری را به شما ارائه نمایند؟

مورد دیگر این است که ممکن است قبلاً تا اندازه ای با آن شخص کار کرده باشید و اکنون تمایل دارید که به عنوان یک متخصص املاک برای شما فعالیت کند. در این صورت، این موضوع نشان می دهد که مشاور خریدار در یک دوره طولانی مدت بخشی از تیم شما است و او را تنها برای انجام یک معامله در نظر نگرفته اید.

  • مشاور خریدار می تواند به نفع یا ضررتان باشد.

یادتان باشد که شما این مشاور را برای انجام خرید بسیار بزرگ و مهمی استخدام می کنید و اگر احساس می کنید که این فرد کار خاصی انجام نمی دهد و خودتان بیشتر کارها را انجام می دهید، بهتر است وقت خود را صرف عقد قرارداد با چنین شخصی نکنید.

جهت دریافت ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان جهت خرید و فروش مسکن در آمریکا با مشاورین فارسی زبان مسکن آمریکا تماس بگیرید: ۲۰۲۶۳۰۴۸۰۳

مسکن آمریکا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.