بازیابی و بهبود بحران اقتصادی در آمریکا به چه شکلی خواهد بود؟ به شکل V ،U یا L؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بسیاری از مشاغل آمریکا به دلیل بدترین بیماری همه گیر در بیش از صد سال گذشته به حالت تعلیق در آمده اند. در حالی که ایالت ها در مورد بهترین استراتژی برای بازگشایی آهسته و ایمن کسب و کارها تصمیم گیری می کنند، سوال بزرگ این است: چه مدت طول می کشد تا اقتصاد به طور کامل بهبود یابد؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد نحوه بهبودی اقتصاد در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

در اینجا سه حالت برای بهبودی اقتصاد وجود دارد که اغلب رکودهای اقتصادی از این سه حالت پیروی می کنند:

  • بهبود اقتصادی به شکل V: در این دوره اقتصادی، اقتصاد دچار افت شدید می شود، اما دوره نزول آن کوتاه است. در این حالت یک نقطه واضح وجود دارد (که اقتصاددانان از آن به عنوان سکون یاد می کنند) که دوام چندانی ندارد. سپس یک بهبودی قوی در اقتصاد بوجود می آید.
  • بهبود اقتصادی به شکل U: وقتی که کاهش و نزول اقتصادی تدریجی تر باشد، یعنی با شدت کمتری باشد. بهبودی که در ادامه مشاهده می شود، در حد متوسط ​​شروع می شود و سپس سرعت آن بالا می رود. بهبودی می تواند 12 تا 24 ماه به طول انجامد.
  • بهبود اقتصادی به شکل L: در این حالت یک کاهش شدید اقتصادی رخ می دهد و به دنبال آن یک دوره طولانی و بدون رشد بوجود خواهد آمد. وقتی اقتصاد در حال بهبودی به شکل L است، بازگشت به جایی که قبل از کاهش بود سال ها طول خواهد کشید.

این بار شاهد چه نوع بهبودی خواهیم بود؟

هیچ کس با اطمینان صد در صد نمی تواند به این سؤال پاسخ دهد. با این حال، اکثر شرکت های برتر خدمات مالی خواستار بهبود V شکل هستند. گلدمن سَکس (Goldman Sachs)، مورگان استنلی (Morgan Stanley)، ولز فارگو (Wells Fargo Securities) و جی . پی مورگان (JP Morgan) اخیراً پیش بینی هایی ارائه کرده اند، که تولید ناخالص داخلی (GPD) در نیمه اول سال دارای فرورفتگی عمیق بوده اما در نیمه دوم بازگشت خوبی را دارا می باشد.

آیا بعد از بیماری همه گیر تحقیقاتی در مورد بهبودی صورت گرفته است؟

دو مطالعه گسترده انجام شده است كه چگونگی بهبود اقتصادی از بیماری همه گیر در گذشته را نشان می دهد. در اینجا به نتیجه گیری های دست یافته اشاره شده است:

مشاورین جان برنز (John Burns Consulting) :

“تجزیه و تحلیل تاریخی به ما نشان داد که رکودهای اقتصادی ناشی از بیماری های همه گیر معمولاً V شکل هستند (رکودهای شدید که به سرعت بهبود می یابند تا خسارت کمی به قیمت مسکن وارد شود). برخی از تحلیل های بسیار پیشرفته از طریق موتور جستجوگر توسط تیم مدیریت اطلاعات ما نشان دادند، که کندی اقتصادی اخیر تا کنون به صورت مشابه است.”

بررسی بزینسی هاروارد (Harvard Business Review):

“ارزش این را دارد که به تاریخ نگاهی بیندازیم تا مسیر تأثیر احتمالی Covid-19 را به صورت تجربی نمایش دهیم. در حقیقت، اشکال V چشم انداز تجربی شوک های قبلی را به خود اختصاص می دهد، از جمله اپیدمی هایی مانند SARS ، آنفولانزای H3N2 1968 (“هنگ کنگ”)، آنفولانزای H2N2 1958  (“آسیایی”) و آنفولانزای اسپانیایی 1918. ”

این تحقیقات می گوید ما باید یک بهبودی اقتصادی V شکل را تجربه کنیم.

آیا همه قبول دارند که این یک بهبودی اقتصادی “V” خواهد بود؟

خیر. برخی نگران این هستند که حتی وقتی که مشاغل کاملاً عملیاتی هستند، ممکن است مردم آمریکا تمایلی به بازگشت به عقب نداشته باشند.

همانطور که اخبار تجارت بازار توضیح می دهد:

“در بهبودی معمولی به شکل V ، فعالیت اقتصادی پس از رکود اقتصادی تغییر زیادی یافته است. رشد تقاضای مصرف کننده و فشار خرج کردن باعث تغییر عظیم فعالیت های اقتصادی می شود. ”

اگر  تقاضای مصرف کننده و خرج کردن به همان سرعت حداکثر برنگردد، ممکن است ما به سمت بهبود U شکل پیش برویم.

کریس هایزی (Chris Hyzy)، مدیر ارشد سرمایه گذاری مریل Merrill و Bank of America Private Bank، با سایر تحلیلگرانی که انتظار دارند تجدید حیات در اقتصاد در اواخر سال جاری باشد، موافق است:

“ما رشد اقتصادی واقعی 30 درصد را برای ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال جاری و 6.1 درصد در سال 2021 را پیش بینی کرده ایم.”

با این حال، پیش بینی وی بهبودی U شکل است که بر اساس نگرانی از اینکه مصرف کنندگان ممکن است برای برگشت عجله نکنند می باشد:

“پس از سقوط شدید اقتصاد، بهبودی اقتصاد به “شکل – U” با شروع اعتماد به نفس مصرف کننده به آرامی شروع می شود.”

سخن آخر

این تحقیقات نشان می دهد که بازیابی به صورت V شکل خواهد بود و بیشتر تحلیلگران با این امر موافق هستند. با این حال، هیچ کس با اطمینان نمی داند که آمریکایی ها با چه سرعتی به زندگی “عادی” باز خواهند گشت. باید منتظر بمانیم و ببینیم که اوضاع چگونه پیش می رود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا منبع: keepingcurrentmatters.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا