مزایا و معایب آب چاه در مقابل آب شهر

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هنگام خرید خانه باید تصمیم بگیرید که آیا از آب چاه، آب شهر یا هر دو استفاده کنید. حقیقت این است که هم آب چاه و هم آب شهر می توانند گزینه های خوبی برای خانه شما باشند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت reicheltplumbing، برای کمک به شما در تصمیم گیری بهتر، جوانب مثبت و منفی  آب چاه و آب شهر را بیان می کند.

آب چاه

هنگامی که آب خانه ای توسط چاه تأمین می شود، بدین معنی است آب آشامیدنی، آب استحمام و آب شستشو از چاه حفر شده در ملک استخراج  و به سیستم لوله کشی خانه پمپاژ می شود. خانه دارای چاه آب می تواند به سیستم فاضلاب شهر متصل شود یا از سیستم سپتیک استفاده کند.

مزایای استفاده از آب چاه در منزل

 شما قبض ماهانه آب دریافت نخواهید کرد: اگر آب خانه شما از چاه خصوصی در ملک شما تامین می شود، شما قبض ماهانه آب دریافت نمی کنید. اگر از سیستم سپتیک استفاده می کنید، صورتحساب استفاده از فاضلاب ماهانه را دریافت نخواهید کرد.

آب چاه ها به طور معمول تازه تر هستند، مواد مغذی و مواد معدنی زیادی دارند: از آنجا که آب چاه از سفره های آب زیر زمینی بدست می آید، تمیزتر و تازه تر است. آب زیرزمینی همچنین سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی سالم می باشد که برای بدن بسیار مفید است.

آب چاه معمولاً از آلودگی در هنگام یک فاجعه طبیعی محافظت می شود: بلایای طبیعی ، مانند سیل ، باعث اختلال در توانایی یک شهر در توزیع آب سالم در خانه ها می شود. چاه ها به طور معمول از این مشکل مصون هستند، مگر اینکه فاجعه بسیار گسترده باشد.

معایب استفاده از آب چاه در منزل

 آب چاه به وجود برق وابسته است: آب چاه باید از داخل چاه به بیرون پمپ شود. اگر برق قطع شود، پمپ شما متوقف شده و متعاقب آن آب خانه هم قطع خواهد شد.

شما مسئول کیفیت و کمیت آب خانه خود هستید: اگر چاه های آب شما خشک شوند، شما مسئول هرگونه تعمیر و نگهداری، تعمیر و یا حفاری اضافی مورد نیاز هستید، که این امر بسته به نوع و میزان تعمیرات می تواند بسیار گران باشد. شما همچنین مسئول کیفیت آب چاه خود هستید. این مسئله بر عهده شماست که بخواهید آب خود را مرتباً آزمایش کنید تا تأیید کنید که استفاده از آن بی خطر است.

آب چاه می تواند آلوده شود: مواد شیمیایی، تشعشعات، فاضلاب و حیوانات مرده همه آلاینده های بالقوه ای هستند که می توانند آب چاه ها را آلوده کنند و بر کیفیت آب چاه خانه شما تأثیر بگذارند.

منابع اصلی آلودگی مواد مغذی عبارتند از کود، کود حیوانی ، تخلیه تصفیه خانه فاضلاب، مواد شوینده، روان آب آب طوفان ، اتومبیل و موتور برق، عدم وجود مخازن سپتیک و فضولات حیوانات خانگی.

واضح است که اگر آب خوبی دارید ، باید به طور مرتب آزمایش شود. اطمینان از اینكه آب عاری از آلاینده هایی مانند مواد شیمیایی، فلزات سنگین، باكتری ها و انگل ها است، مسئولیت شماست و باید آن را جدی بگیرید.

مزایای آب شهر

اگر آب منزل شما از طریق آب شهر تأمین می شود، بدین معنی است که شهر آب را جمع آوری کرده، آن را مورد فرآیند تصفیه قرار داده و سپس آن را از طریق لوله ها به خانه شما تحویل می دهد.

کیفیت و کمیت آب بر عهده شهر است:  وقتی شیر خانه خود را باز می کنید ، لازم نیست نگران آخرین باری که آب آزمایش شده است باشید. شما می توانید مطمئن باشید که آب به طور مداوم توسط شهر مورد آزمایش قرار می گیرد و این که از دستورالعمل های کیفیت EPA پیروی می کند یا فراتر می رود. به همین دلیل بسیاری از مردم آب شهر را ترجیح می دهند. شهر مسئول تحویل آب سالم به خانه شما است. علاوه بر اطمینان از سالم بودن آب، مواد مغذی و مواد معدنی (که در طی فرآیند فیلتر از بین رفته اند) را به آب اضافه می کند. اگر همیشه نگران کیفیت آب منزل خود هستید، همیشه می توانید از مسئولین آب شهر بخواهید آب را آزمایش کنند. علاوه بر این، شهر وظیفه تهیه گزارش های سالانه در مورد تأمین آب به خانه ها را دارد.

آب شهر در بیشتر نقاط موجود است:  مگر اینکه به یک منطقه روستایی دور افتاده بروید.

ارائه دهندگان وام مسکن آب شهر را ترجیح می دهند: از آنجا که آب چاه می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و آب شهر متعادل تر و منظم تر می باشد، ارائه دهندگان وام مسکن نرخ بهتری را برای صاحبان خانه دارای آب شهر ارائه می دهند.

معایب آب شهر

 آب شهر نسبت به آب چاه کمتر تازه است: آب شهر از آب جاری و سطحی جمع آوری می شود. این بدان معناست که (به طور معمول) با بیشتر آلاینده ها و مواد شیمیایی در مقایسه با آب در زیر زمین در تماس است. همچنین، از آنجا که تصفیه آب شهر توسط فیلترها و عملیات شیمیایی انجام می گیرد، ممکن است نسبت به آب چاه طعم و مزه تازه نداشته باشد.

آب شهر می تواند گران باشد: در سطح کشور، شهرها اقدام به افزایش قیمت آب می کنند. با آلوده تر شدن آب، تصفیه آن نیز سخت تر می شود.

آب شهر می تواند توسط شخص دیگری قطع شود: از آنجا که شهر آب را مدیریت می کند، می توانند آن را قطع کنند. اگر قبض آب را پرداخت نکنید، شهر می تواند آب خانه شما را قطع کند. اگر شهر به طور ناگهانی دچار کمبود آب شود، ممکن است بدون هشدار آنرا قطع نماید.

آب شهر می تواند در مقیاس وسیع آلوده شود:  بلایای طبیعی، مانند سیل، می توانند باعث آلودگی گسترده منابع آب شهر شوند.

فیلترهای تصفیه آب برای خانه

همه می خواهیم که آب مصرفی ما تمیز و سالم باشد. چه آب منزل شما از طریق چاه و چه از طریق سیستم آب شهر تأمین شود، می توانید با استفاده از یک فیلتر آب خانگی، آن را تصفیه نمایید. اکثر فیلترهای آب خانگی می توانند به شما اطمینان بدهند که آب بیرون از سینک شما بی خطر است و طعم عالی دارد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا منبع: reicheltplumbing.com

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب سیستم های آبرسانی خصوصی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.