MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

“Home Equity” یا “سهم مالکان از خانه هایشان”: بارقه امید بازار مسکن در آمریکا برای عبور از بحران کرونا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

طی چند ماه گذشته میلیون ها آمریکایی شغل خود را از دست دادند. با این حال برخی از خبرهای خوب نشان می دهد که بیش از 4 میلیون نفر از افرادی که اعلام بیکاری کرده بودند، به سر کار بازگشته اند. صنایعی مانند خدمات بهداشتی، فروشگاه های مواد غذایی، خرده فروشی ها و شرکت های تحویل کالا فرصت های شغلی زیادی در اختیار عموم قرار داده اند. حال باید ببینیم که سرمایه گذاری هایی که مردم امریکا با خردید خانه هایشان به عنوان Home Equity بدست آورده اند چه نقشی می تواند در  کنترل این بحران بازی می کند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

در حال حاضر یکی از بزرگ ترین سؤال ها این است که آیا این نرخ بیکاری تاریخی باعث شروع موج جدیدی از بازستانی ملک ها یا Foreclosure در بازار مسکن خواهد شد یا خیر. این یک ترس بسیار جدی است. برخلاف اتفاقی که 12 سال پیش رخ داد، دلایل زیادی وجود دارد که احتمال بروز چنین بحرانی را نفی می کند. دلیل اصلی، میزان بالای سرمایه گزاری صاحبان خانه در املاکشان است.

امروزه، بر اساس گفته های مرکز مشاوره John Burns Consulting، میزان 58.7 درصد از صاحبان خانه در ایالات متحده، بعد از کسر باقی مانده وام مسکن، حداقل 60 درصد از ارزش حانه هایشان را دارا می باشند. این رقم نسبت به سال 2008 بسیار متفاوت است. در آن زمان رکود شدیدی رخ داد و بسیاری از مردم مبلغ بیشتری از ارزش خانه خود را به بانک بدهکار شدند. اکنون 42.1 درصد از کل خانه های آمریکا فاقد وام مسکن هستند. به این معنی که صاحب خانه مالکیت 100 درصدی ملک را داراست. بنابراین، احتمال بازستانی این خانه ها از جانب بانک وجود ندارد.

علاوه بر این، CoreLogic خاطرنشان می کند که میانگین سهم صاحبان خانه های دارای وام 177,000 دلار است. این رقم قابل توجهی است که حتی با توجه به اقتصاد امروز کم نخواهد شد (نمودار زیر را مشاهده کنید):

در واقع، امروزه میزان سهم صاحبان خانه، آن ها را در موقعیتی به مراتب بهتر از سال 2008 قرار می دهد.

کلام آخر

ترس و عدم اطمینانی که اکنون احساس می کنیم بسیار جدی است و این دوران، دوران آسانی نخواهد بود. با این حال، ما می توانیم قدرت خود را در بازار فعلی از طریق میزان سهم صاحبان خانه یا Home Equity مشاهده کنیم که در گذشته وجود نداشته است. این امر می تواند بارقه امید در بازار مسکن در آمریکا باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.