برنامه اعطای وام “فاجعه اقتصادی” برای اغلب کسب و کارهای کوچک در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، اخبار ذیل را به اطلاع شما همراهان عزیز می رساند.

از روز دوشنبه (June 15th)،  اداره مدیریت کسب و کارهای کوچک Small Business Administration (SBA) شروع به ارائه وام های مربوط به فجایع و آسیب های اقتصادی یا Economic Injury Disaster Loans و پیشبرد برنامه های اعطای کمک به اغلب مشاغل کوچک و غیرانتفاعی تحت تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 نمود.

SBA، در ماه می، به دلیل داشتن بودجه محدود و واکنش های زیاد از جانب متقاضیان وام، برنامه های کاربردی را تنها به مشاغل کشاورزی محدود کرده بود.

جوویتا کارانزا (Jovita Carranza)، مدیر SBA در بیانیه ای اظهار کرد: برای برطرف کردن این نیاز بی سابقه، SBA پیشرفت های بسیاری را در فرآیند تقاضا و نهایی شدن وام و همچنین استقرار فناوری جدید و ابزارهای اتوماتیک ایجاد کرده است.

به گزارش CNBC، از روز یکشنبه، 1.43 میلیون وام به میزان 95.6 میلیارد دلار از طریق برنامه EIDL تصویب شده است. در اوایل ماه می، SBA به دلیل تقاضای زیاد، مبلغ وام قابل دسترسی در برنامه را از 2 میلیون دلار به 150,000 دلار محدود کرد. کمک هزینه اضطراری که در صورت احراز شرایط از جانب وام گیرندگان، ممکن است مورد بخشش قرار بگیرد و به صورت بلاعوض اعطا شود نیز از 10,000 دلار  در هر کسب و کار به 1,000 دلار به ازای هر شاغل در هر کسب و کار کاهش یافته است.

به برنامه اعطای وام فاجعه اقتصادی برای مشاغل کوچک به اندازه برنامه حمایتی پرداخت چک Paycheck Protection Program (PPP)، (برنامه دیگری که برای کمک به شرکت ها جهت باقی ماندن در بازار کار در زیر فشارهای اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر طرح ریزی شده) توجه نشده است.

متخصصان املاک و مستغلات از جمله کسانی هستند که وام های PPP را دریافت کرده اند. از اواخر هفته گذشته تعداد 4.5 میلیون وام در برنامه PPP به میزان 512 میلیارد دلار تصویب شده بود. حدود 130 میلیارد دلار برای مشاغل کوچک باقی مانده است. مشاغل باید تا 30 ژوئن درخواست وام PPP خود را ارائه دهند. مشاغل می توانند تا پایان سال برای برنامه EIDL درخواست بدهند.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.