پیش بینی قیمت مسکن در آمریکا بر اساس عرضه و تقاضا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

از آنجا که وارد ماه های تابستان می شویم و با چالش های مرتبط با بحران فعلی سلامتی مواجه هستیم، بسیاری از افراد می خواهند بدانند که رکود اقتصادی چه تاثیری بر قیمت خانه خواهد گذاشت. با توجه به مقدار عرضه و تقاضای خانه در بازار، می توان پاسخ روشن تری به این سوال داد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت keepingcurrentmatters، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

در ماه ژوئن و با ورود به نیمه دوم سال، با کمبود مسکن در بازار روبرو خواهیم شد. در نظر داشته باشید که این کمبود عرضه با توجه به موقعیت مکانی و قیمت آن متفاوت خواهد بود. براساس اعلام انجمن ملی مشاوران املاک  (NAR – National Association of Realtors)، در سراسر کشور، تنها به اندازه 4.1 ماه خانه برای فروش وجود دارد. به طور تاریخی، 6 ماه عرضه به عنوان یک بازار متعادل در نظر گرفته شده است. عرضه مسکن بیش از 6 ماه بازار خریدار است، به این معنی که قیمت خانه ها کاهش می یابد. عرضه مسکن کمتر از 6 ماه، بازار فروشنده است که قیمت خانه ها افزایش می یابند. نمودار زیر موجودی خانه برای فروش در سراسر کشور را از سال 2010 نشان می دهد.

رابرت دیتز (Robert Dietz)، اقتصاددان ارشد انجمن ملی سازندگان خانه (NAHB – National Home Builders Association) می گوید:

“از آنجا که اقتصاد در اواخر سال 2020 بهبود می یابد، ما انتظار داریم که مسکن نقش اصلی را ایفا کند. برآوردها متفاوت است، اما ممکن است کسری مسکن تا یک میلیون واحد هم پیش برود. ”

با توجه به کمبود مسکن در بازار امروز، احتمال افزایش قیمت ها وجود دارد. وقتی مسکن مورد نیاز برای فروش کمتر است و تقاضا زیاد است، خریداران خانه مایل هستند هزینه بیشتری پرداخت کنند. جنگ های مزایده ای نیز پیامد عرضه پایین مسکن است، که می تواند در روند فروش خانه قیمت ها را بالاتر ببرد. طبق مقاله اخیر MarketWatch :

“با بازگشت دوباره خریداران به بازار مسکن به محض رفع بیماری همه گیر در کشور، موجودی محدود از خانه ها برای فروش می تواند جنگ های مزایده ای را افزایش داده و قیمت ها را نیز بالاتر ببرد.”

علاوه بر این، کارشناسان پیش بینی های خود در مورد قیمت خانه را با توجه به تأثیر این بیماری همه گیر به روز کرده اند. موسسات اصلی انتظار دارند قیمت مسکن تا 2022 افزایش پیدا کند. نمودار زیر، که در اوایل ماه ژوئن به روز شده است، این پیش بینی ها را نشان می دهد. ممکن است در آینده این ارقام حتی بیشتر از این شوند.

  • سخن آخر

بسیاری ممکن است فکر کنند که قیمت خانه به دلیل رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا کاهش می یابد، اما کارشناسان مخالف این هستند. با نزدیک شدن به نیمه دوم سال جاری، با توجه به کمبود خانه برای فروش، در واقع ممکن است شاهد افزایش قیمت خانه باشیم.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

1 نظر
  1. Mohammad می گوید

    با سلام

    با تشکر از اطلاعات سایت شما. من علاقه مند به خرید خانه چند واحده (multifamily) کوچک (۲، ۳ یا ۴ واحده) در محدوده شهر نیویورک و اطراف آن (مثلا کویینز) هستم. سوال من از شما این است که آیا شما افرادی را دارید که ساکن شهر نیویورک باشند و اطلاعات خوبی در مورد چشم انداز آینده محله های مختلف داشته باشند؟

    متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.