گزینه های موجود برای افرادی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در آمریکا نمی توانند اقساط وام مسکن خود را پرداخت کنند

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

طبق گفته Federal Housing Finance Agency، صاحب خانه هایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش اقدامات ایمنی مربوط به آن، مانند تعطیلی مشاغل، با مشکلات موقتی روبرو هستند، گزینه هایی برای تأخیر در پرداخت اقساط وام مسکن برای آنان فراهم شده است.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در وبسایت forbes، اخبار زیر را به اطلاع شما می رساند.

برای جلوگیری از بازستانی مسکن، مدیر آژانس FHFA، آقای Mark Clabria، از شرکت های وام دهنده خواسته گزینه “forbearance” را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

با استفاده از این گزینه، وام دهنده به طور موقت پرداخت اقساط وام مسکن را تا سقف شش ماه کاهش می دهد و یا به تعویق می اندازد تا وام گیرندگان به شرایط عادی خود بازگردند. همچنین، بهره مربوط به این وام مسکن انباشته می شود و به مبلغ وام اضافه می شود.

forbearance با برنامه بازپرداخت اقساط وام مسکن همراه است تا پس از اینکه وضعیت مالی صاحب خانه مجدداً تثبیت شد، اقساط عقب افتاده یا کاهش یافته مربوط به وام مسکن خود را پرداخت کند. پس باید بدانیم که forbearance به معنای بخشش وام مسکن شما نیست!

Calabria در این مورد گفته است: “برای تأمین نیاز آن دسته از وام گیرندگانی که ممکن است تحت تأثیر شرایط ویژه ویروس کرونا قرار داشته باشند، هفته گذشته Fannie Mae و Freddie Mac از افرادی که نمی توانند اقساط وام خود را بپردازند خواست که با وام دهنده خود در مورد گزینه فوربرنس تماس بگیرند.”

او افزود: ” Fannie Mae و Freddie Mac، و بانک های وام فدرال ارائه دهنده وام مسکن، به طور مداوم به پشتیبانی خود از بازار وام مسکن ثانویه ادامه می دهند و بازار Uniform Mortgage Backed Securities نیز در شرایط عادی به فعالیت خود ادامه می دهند.”

Freddie Mac، در وب سایت خود اعلام کرده است که به طور جدی اخبار و اطلاعات در مورد ویروس کرونا را پی گیری می کند و تصمیم گیری های خود را نیز بر اساس راهنمایی های دریافت شده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و سازمان بهداشت جهانی انجام می دهد.

این شرکت اقتصادی تحت حمایت دولت آمریکا اظهار داشت: “اگرچه ما می دانیم که تأثیر ویروس کرونا بر وام گیرندگان ممکن است به طور موقت باشد، اما به هر حال باعث ناراحتی آن ها شده است و ارائه دهندگان خدمات باید با وام گیرندگان تحت تأثیر این ویروس که قادر به پرداخت اقساط وام مسکن خود نیستند همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که برنامه مناسبی برای آن ها تدوین شده است.”

همچنین، اداره مسکن فدرال کمک هایی را برای پرداخت اقساط وام مسکن افرادی که تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته اند است، در دسترس قرار داده است.

طبق گفته FHA، راه حل هایی برای وام گیرندگانی که دچار مشکل شده اند در نظر گرفته شده است. این شرایط شامل شرایط ویروس کرونا نیز می شود.

به هیچ عنوان به طور خودسر در بازپرداخت وام خود کوتاهی نکنید. افرادی که دچار مشکل شده اند بهتر است با وام دهنده خود در این مورد مشورت کنند و از نکات مثبت، منفی و جزییات forbearance اطلاع پیدا کنید. 

دفتر حمایت مالی از خریداران خانه، یک لیست از آژانس های مشاوره ای که توسط وزارت مسکن و شهرسازی آمریکا تأیید شده است را بر روی وبسایت خود قرار داده است (برای دسترسی به این وبسایت کلیک کنید). همچنین، صاحبان خانه می توانند از طریق خط تلفن HOPE Hotline، که به طور 24 ساعت در شبانه روز، و هفت روز در هفته، آزاد است، با شماره تماس بگیرند. علاوه بر این، برای دسترسی به لیست بانک هایی که گزینه هایی به افرادی که تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته اند، ارائه می کنند، کلیک نمایید.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.