بازار مسکن آمریکا علائم امیدوارکننده ای را بعد از تأثیر بیماری COVID-19 نشان می دهد

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد تأثیر بیماری COVID-19 بر بازار املاک و مستغلات آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

وبسایت realtor.com از انتشار شاخص جدید خود در ارتباط با میزان بازیابی و بهبود بازار مسکن خبر داد، که نشان می دهد که چگونه این بیماری همه گیر بر بازار املاک و مستغلات مسکونی تأثیر گذاشته است. این شاخص به طور میانگین از چهار مؤلفه اصلی صنعت مسکن برخوردار است و هر یک از چهار مورد ذیل را دنبال می کند :

  • تقاضا برای مسکن – رشد فعالیت در جستجوی آنلاین
  • قیمت مسکن – افزایش قیمت های تقاضا شده توسط فروشندگان
  • تعداد مسکن موجود در مارکت – افزایش تعداد خانه های برای فروش
  • سرعت فروش – میزان زمانی که یک ملک در مارکت می باشد قبل از اینکه به فروش برود

این شاخص وضعیت فعلی بازار را با روند آن در آخرین هفته ماه ژانویه 2020 به عنوان پایه ای برای رشد بازار قبل از بیماری COVID-19، مقایسه می کند. در این دوره پایه، شاخص کل به میزان 100 تنظیم شده است. هر چه ارزش شاخص بازار بالاتر باشد، بهبودی آن نیز بالاتر می رود و بالعکس.

نمودار زیر این شاخص را نشان می دهد که چگونه بازار املاک و مستغلات در اوایل سال 2020 به طور قوی شروع به کار کرد، و سپس در ابتدای ماه مارس هنگامی که بیماری همه گیر باعث متوقف شدن اقتصاد شد، به شدت کاهش یافت. همچنین قدرت بهبودی را از ابتدای ماه می نشان می دهد.

واضح است که می بینیم که بازار مسکن علائم امیدوارکننده ای را برای بهبودی از کاهش عمیق اقتصادی که در اوایل بهار تجربه کردیم، نشان می دهد. همانطور که دین مون (Dean Mon)، رئیس انجمن ملی سازندگان خانه (NAHB) ذکر کرده است:

“با بازگشایی کشور، مسکن با موقعیت مناسبی برای پیشبرد اقتصاد پیش می رود.”

داده ها امروز نشان می دهد که بازار مسکن در حال پیشرفت است.

سخن آخر

در ارتباط بودن با عملکرد بازار مسکن طی ماه های آینده امری اساسی و ضروری خواهد بود، زیرا ما همچنان ارزیابی دقیق عملکرد بازار مسکن در این زمان غیرقابل پیش بینی را پیش رو داریم.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.