اکنون تعداد بازستانی های ملک در آمریکا نزدیک به کمترین میزانی است که تا کنون دیده شده

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

پرونده های مربوط به بازستانی ملک (Foreclosure)، به انضمام اعلامیه های عدم پرداخت بدهی در موعد مقرر، حراج ها و مزایده های زمانبندی شده املاک، یا ضبط و تصرف ملک توسط بانک در شش ماهه اول سال 2020، نسبت به دوره مشابه در سال قبل 44 درصد کاهش داشته است. ATTOM Data Solutions در گزارش بازار بازستانی ملک ایالات متحده در نیم سال اول سال 2020 خود گزارش داده است که میزان این پرونده ها و اعلامیه ها علی رغم بیکاری شدید و همه گیری بیماری در جهان، کم بوده است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد میزان بازستانی ملک در شش ماهه اول سال جاری توضیحاتی را ارائه می کند.

در شش ماهه اول سال جاری، در کل برای 165,530 ملک در ایالات متحده پرونده جهت بازستانی ملک تشکیل شد.

اما برخی از اقتصاددانان سؤال می کنند که آیا این آرامش قبل از طوفان است؟

اوهان آنتبیان (Ohan Antebian)، مدیر کل شرکت RealtyTrac شرکت اصلی شرکت ATTOM Data Solutions، می گوید: “سال گذشته بازستانی های ملک به سرعت در حال کاهش بودند زیرا بازار مسکن و اقتصاد در اوج قرار داشتند. از آنجا که دولت فدرال وام دهندگان را از پیگرد وام گیرندگانی که در بازپرداخت وام خود قصور و کوتاهی کرده اند حداقل تا پایان ماه آگوست سال 2020 منع نموده است تا در این وضعیت شیوع بیماری به آنها کمک کند، تعداد این پرونده های بازستانی ملک آنقدر کاهش یافته که در 15 سال گذشته بی سابقه بوده است.”

پس از پایان و برداشته شدن مهلت قانونی، احتمالاً میزان توقیف قانونی و بازستانی املاک به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. به گفته آنتبیان: “میلیون ها آمریکایی در ماه ژوئن به دلیل بیکاری بازپرداخت های وام مسکن خود را انجام ندادند.”

با این وجود، در حالی که قصور در بازپرداخت وام های مسکن همچنان زیاد است، اما در حال حاضر موارد بازستانی املاک به سختی مشاهده می شوند. آنتبیان می گوید: “در حال حاضر همه چیز در حال آماده باش است و تعداد کم بازستانی های املاک بیانگر توقف این امر است.”

هنگامی که اثر حمایتی دولت پایان یابد و مهلت قانونی بازستانی ملک برداشته شود، چه اتفاقی میافتد؟ لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاورین املاک چندین سؤال را مطرح می کند که پاسخ آنها به آنچه در آینده اتفاق می افتد بستگی دارد: آیا تا آن زمان اغلب مشاغل بازگشایی شده و برمی گردند و از این رو بیشتر صاحبان خانه قادر به بازپرداخت وام مسکن خود هستند؟ آیا خریداران کافی برای جذب و خنثی کردن سریع بازستانی های جدید به دلیل پایین بودن نرخ سود وام مسکن وجود دارند؟ به گفته یون: این ها برخی از موارد ناشناخته و نامشخص هستند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.