کار در خانه، آیا در آینده نیازی به محیط های اداری نخواهد بود؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

Getty

 آیا در آینده همه ما در خانه کار خواهیم کرد؟ این یکی از بیشترین سؤالاتی است که پس از شیوع ویروس کرونا پرسیده می شود. در واقع، بسیاری از مشاغل شهر نیویورک وارد چهارمین ماه دورکاری خود می شوند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، ارتباط مسکن و کار کردن در آینده را به شما توضیح می دهد.

احتمال این که در آینده انسان ها همگی از خانه کار کنند بسیار کم است.

از دیدگاه املاک، نیاز به مناطق تجاری مرکزی و ساختمان های اداری ادامه خواهد یافت، و همچنین نیاز به ساختمان های مسکونی نزدیک به محل کار نیز وجود خواهد داشت.

در دوره های بحرانی، مردم به سرعت شرایط مربوط به زندگی عادی را فراموش می کنند. اما برای صرفه جویی در زمان مربوط به رفت و آمد به محل کار نیز باید به صورت واقع بینانه به این موضوع توجه کنیم: روز به روز، نیروهای کار کشور از یکدیگر دور شده و انگیزه خود را در مورد وظایف خود در محیط کاری از دست می دهند. بدون داشتن محیط اداری برای رفت و آمد و فراهم کردن احساس نظم و انضباط، همه ما شاهد بوده ایم که کارکنان وظایفی را که در حالت عادی می توانستند فوری انجام دهند، نمی توانند انجام دهند.

بدون وجود دفتر کار، عبارت “تعادل کار و زندگی” معنای خود را از دست می دهد. باید توجه داشت که  کارمندان دارای فرزندان خردسال و کسانی که دارای یک سیستم رایانه مناسب یا پهنای اینترنت مناسب برای حفظ بهره وری فعالیت کاری خود نیستند، به سختی می توانند در خانه روی کار خود تمرکز کنند.

می بینید که این روزها در پایان هر تماس ویدیویی گفته می شود که امیدواریم به زودی همدیگر را به صورت حضوری ملاقات کنیم. انسان ها موجودات اجتماعی هستند که باید با هم تماس داشته باشند.

شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرده است که حدود 50 % از کارکنان آن شرکت می توانند ظرف 5 تا 10 سال آینده از خانه کار کنند (به احتمال زیاد با کاهش دستمزد آن ها)، و شبکه اجتماعی توییتر نیز اعلام کرده است که کارکنانش می توانند “برای همیشه از خانه کار کنند” ( اگر موقعیت آنها اجازه دهد). حتی اگر شرکت های فناوری به دلیل ماهیت خود، احتمال بالایی در موفقیت در این امر را داشته باشند، باز هم در جهت پیشرفت خلاقیت و شکوفایی فرهنگ شرکت ها تلاش می کنند.

شرایط اقتصادی، دلیل دیگری است که احتمالاً ما به طور گسترده به کارهای اداری خود باز خواهیم گشت. یک شرکت ممکن است بتواند برای مدت محدودی برنامه شرکت خود را از راه دور و به صورت آنلاین، حفظ کند، اما  نمی تواند برای همیشه این کار را انجام بدهد، و همچنین، شرکت های جدید ممکن است در مشخص کردن روال کاری خود دچار مشکل شوند زیرا برای این کار باید کارمندان به صورت حضوری با هم ارتباط برقرار کنند و به روال کاری عادت کنند. همچنین، جلسات اداری فرصتی هستند که افراد با هم دیگر تعامل کنند و در جلسات اینترنتی نمی توان به راحتی جلسات حضوری به نتیجه رسید زیرا باید نفراتی این جلسه را کنترل کنند و افراد نمی توانند به راحتی بحث کنند.

در زمان های مختلف، انجام اقدامات متفاوتی مورد نیاز است. مطمئناً، فضاهای اداری با محیط فعلی تکامل یافته و سازگار خواهند شد. به عنوان مثال، در شرایط فعلی، میز کار هر فرد با پوششی از میز کار دیگری جدا خواهد شد. همچنین، می توان ساختمان ها را با استفاده از نوعی “شاخص سلامتی” رتبه بندی نمود تا راحتی کارمندان فراهم شود.

به طور مستدل می توان گفت که ممکن است شرکت ها برای رعایت اقدامات فاصله گذاری اجتماعی، نیاز به فضای اداری بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال، شرکت JPMorgan اعلام کرد که 50 % از نیروی کار خود را تا اواسط ماه ژوئیه به دفتر خود در شهر منهتن باز می گرداند، و  برنامه هایی برای ایجاد میزهایی با نشانه های سبز یا قرمز اجرا می کند تا  مکان هایی را که کارمندان می توانند برای انجام کار بنشینند مشخص کند. این موضوع قابل توجه است که این شرکت، 20 % از نیروی کار خود را در طول شیوع این بیماری در دفاتر کاری خود نگه داشته است.

کارمندان قطعا از شهرهای بزرگ خارج نخواهند شد. این شهرها به محض اینکه شرایطی فراهم شود که باعث ایجاد موقعیت های تولیدی و موفقیت بیشتر در آنها شود، مجدداً رونق پیدا می کنند: که این موقعیت ها، شامل اجتماع کارکنان با بهترین و درخشان ترین افراد و امکان تعامل مکرر با دیگران و رسیدن به نتیجه است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

lترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.