قیمت گذاری منصفانه و مناسب برای خانه شما در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

فروش خانه از یک لحاظ مثل خرید خانه است. هیچ کس دوست ندارد احساس کند که در معامله مسکن فریب خورده است. بهترین معامله این است که عادلانه بوده و قیمت برای خریدار نیز معقول باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده از مقاله منتشر شده در وبسایت realestblog، برخی از راه کارهای قیمت گذاری عادلانه خانه در آمریکا را برای شما همراهان گرامی توضیح می دهد.

افزایش ارزش

این ضرب‌المثل که “پول، پول می آورد” نیز وقتی خانه خود را می فروشید، صدق میکند. بهتر است حتی قبل از فروش، ارزش خانه را افزایش دهید. ابتدا باید تعمیرات لازم و تعویض وسایل را انجام دهید. در اینجا چند کار اضافی وجود دارد که می توانید انجام دهید:

1- رنگ کاری

رنگ جدید می تواند ظاهر خانه را خیلی تغییر دهد و خانه را دلباز نشان دهد. می توانید در یک روز این کار را انجام دهید یا برنامه ریزی کنید و هر روز یا به طور هفتگی یا ماهانه بخش های مختلف خانه را رنگ آمیزی کنید. فقط طوری رنگ آمیزی نمایید که رنگ ها با یکدیگر و کل خانه هماهنگی داشته باشد.

2- فضای بیرون از خانه

وقتی می‌خواهید ارزش خانه را بالا ببرید پس باید تمام قسمت های خانه را مد نظر داشته باشید. خیلی از فروشنده ها از فضای بیرون خانه غافل می شوند و این کار اشتباهی است. ایجاد فضاهای سبز، هر چند کوچک تاثیر بسزایی از لحاظ ذهنی، جسمی و اجتماعی به همراه دارد و یک امتیاز خوب برای فروش خانه محسوب می شود. به فضای بیرون خانه آفتاب گیر اضافه کنید. از چمن و باغ خانه مراقبت کنید. درختان را هرس کنید. کمک کنید تا خریداران تصور کنند که می توانند در یک روز تعطیل عصر خوبی را در حیاط سپری کنند.

3- ایجاد فضا برای نگهداری وسایل

همیشه می توان بر ارزش فضای خانه افزود. به همین دلیل می توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و به جذابیت خانه بیافزایید. با اضافه کردن قفسه های ساده متناسب با معماری خانه، یک فضای ذخیره و نگهداری ایجاد کنید. می توانید با نصب پنجره های بزرگ شاه نشین ایجاد کنید که در واقع کاربرد دوگانه دارد. خریداران آن را دوست خواهند داشت.

قیمت گذاری

وقتی تمام تلاش خود را جهت بالا بردن ارزش خانه انجام دادید می توانید آن را برای فروش عرضه کنید. حالا مهمترین مرحله، قیمت گذاری مناسب است. چندین نکته وجود دارد که ابتدا باید بدانید:

1- تحلیل مقایسه ای بازار (CMA)

تحلیل مقایسه ای یعنی دیگر گزینه های خانه موجود در بازار را پرس و جو کنیم تا به قیمت مناسب خانه پی ببریم. به خاطر داشته باشید که مکان و زمان انتشار لیست در این مقایسه بسیار مهم است. چند خانه در یک مکان، با ویژگی های یکسان (تعداد اتاق و حمام) قیمت مشابه دارند. همچنین می توانید ببینید که در شش ماه گذشته خانه ها با چه قیمتی فروخته شده اند تا به قیمت مناسب برسید. بررسی لیست های منقضی شده نیز می تواند ایده ای از روند قیمت گذاری ارائه دهد.

2- خیلی زیاد یا خیلی کم

قیمت گذاری مناسب دشوار است، به خصوص اگر تجربه فروش نداشته باشید. بالا بردن بیش از حد قیمت، خریدار را دلسرد میکند و شانس فروختن خانه پایین می آید. اگر قیمت پایین بگذارید، چندین پیشنهاد دریافت می کنید و به این ترتیب قیمت لیست شما افزایش می یابد.

3- افراد حرفه ای و متخصص

می توانید با نماینده املاک و مستغلات همکاری نمایید تا شما را به بازار معرفی کرده و همه جزئیات را به مشتری توضیح دهد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: realestblog.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.