آیا با داشتن کردیت اسکور بد هم می توان در آمریکا وام مسکن دریافت کرد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

اگر کردیت اسکور خوبی داشته باشید، می توانید یک وام مسکن با شرایط بسیار خوب دریافت کنید، اما با داشتن  کردیت اسکور بد، برای دریافت وام به دردسر خواهید افتاد. با این حال نباید ناامید شوید. با در نظر گرفتن چند نکته ویژه، حتی با داشتن کردیت اسکور کم هم می توانید وام مسکن دریافت کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor، این نکات را به شما معرفی می کند.

  • کردیت اسکور بد چیست؟

اول باید بدانید که کردیت اسکورتان چه قدر بد است. پیش از اقدام برای دریافت وام حتما کردیت اسکور خود را چک کنید. می توانید گزارش کردیت رایگان خود را سالی یک بار از ادارات کردیت بزرگ (Equifax، Experian و TransUnion) در وبسایت AnnualCreditReport.com دریافت کنید.

کردیت اسکور، که امتیاز FICO هم نامیده می شود از 300 (بسیار بد) تا 850 (عالی) متغیر می باشد.

اگر کردیت اسکور شما 750 یا بالاتر باشد، می توانید بهترین انواع وام مسکن با کم ترین سود ها را دریافت کنید.

کردیت اسکور خوب عددی بین 700 الی 749 می باشد. اگر کردیت اسکور شما کمتر از این رقم باشد، ممکن است وام دهندگان دچار تردید شوند که آیا وام دادن به شما گزینه مناسبی است یا خیر. پس باید چکار کنید؟

  • اشتباهات و خطاها را بررسی کنید

اگر کردیت اسکور شما کم است، هیچ دلیلی ندارد که فوراً خود را سرزنش کنید، زیرا ممکن است شما مقصر نباشید. خیلی از اوقات اشتباهی در گزارش کردیت مشتریان رخ می دهد. در واقع، طبق بررسی های کمیسیون تجارت فدرال Federal Trade Commission در سال 2013، 1 نفر از هر 4 نفر در آمریکا در گزارش های کردیت خود، خطا پیدا می کنند. پس در ابتدا به دقت گزارش خود را بررسی کنید و در صورت مشاهده اشکال، با سازمان مقصر (مثلا بانک یا بیمه یا …) تماس بگیرید و از آن ها بخواهید آن اشکال را اصلاح کنند. سپس مشاهده خواهید کرد که کردیت اسکور شما بیشتر می شود.

اما درمورد هر اشتباهی که تقصیر شماست، چه باید کرد؟ اگر این اشتباه برای اولین بار اتفاق می افتد، هیچ ضرری ندارد که تماس بگیرید و از موسسه بخواهید تا این خطاها را از گزارش شما حذف کنند.

با این حال تنها راه حل اشتباهات مهم مانند بدهی کردیت کارت، زمان است. تأخیر در پرداخت اقساط کردیت واقعا تاثیر بدی روی کردیت اسکور می گذارد و شما باید سعی کنید هر بار آن ها را به موقع پرداخت کنید تا به تدریج کردیتتان بهبود یابد. می توانید در این بین پیش پرداخت خرید خانه خود را هم پس انداز کنید.

  • برای دریافت وام مسکن با کردیت اسکور کم اقدام کنید

بسته به کردیت اسکور خود، می توانید برای گزینه های وام مسکن با کردیت اسکور کم واجد شرایط باشید، اما باید انتظار داشته باشید که نرخ بهره بالاتری را بپردازید. دریافت وام با نرخ بهره بالاتر به این معنی است که وام خود را با سود بیشتری بازپرداخت خواهید کرد. با توجه به این که نرخ بهره وام مسکن در حال حاضر پایین است معقول و منطقی است که برای دریافت وام حتی با بیشترین مقدار سود هم اقدام کنید.

  • وام FHA دریافت کنید

وام اداره مسکن فدرال  Federal Housing Administration loan (FHA) یکی از گزینه های وام گیرندگان با کردیت اسکور ضعیف است، زیرا FHA یا اداره مسکن فدرال به طور معمول این وام ها را برای افراد با کردیت مالی کمتر و خریدارانی که برای اولین بار اقدام به خرید خانه می کنند، ارائه می دهد. FHA نیاز به حداقل کردیت اسکور 580 (و شرایط دیگر) دارد، اما می توانید تنها 3.5 درصد از مبلغ خانه را به صورت پیش پرداخت بپردازید.

از آن جا که دولت فدرال این وام های مسکن را بیمه می کند، باید حق بیمه وام مسکن را هم پرداخت کنید، که در حال حاضر 1.75 درصد از میزان وام FHA ارزیابی می شود. با این حال، بسته به کردیت اسکور خود، ممکن است بتوانید وام های conventional معینی هم دریافت کنید. حتما پیش از اقدام برای دریافت وام FHA به طور کامل تحقیق کنید.

  • میزان پیش پرداخت خود را افزایش دهید

اگر کردیت اسکور ضعیفی دارید اما پول زیادی پس انداز کرده اید، ممکن است برخی از وام دهندگان در صورت پرداخت پیش پرداخت بیشتر، شما را برای دریافت وام مسکن تأیید کنند. بنابراین، با افزایش پیش پرداخت تا 25 درصد یا 30 درصد در یک وام conventional – به جای 20 درصد که استاندارد است – از نظر وام دهنده شانس بیشتری خواهید داشت. با این حال توجه کنید که مجبور به پرداخت سود وام بیشتری هستید.

با وجود همه این نکات منفی، داشتن خانه می تواند منافع زیادی برایتان داشته باشد و ارزش همه این سختی ها را دارد. سعی کنید کردیت اسکور خود را بهبود ببخشید و با مشورت با وام دهنده خود، برای دریافت مناسب ترین نوع وام مسکن اقدام کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: realtor.com

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.