سه چالش برای ریفایننس کردن وام مسکن در آمریکا در عصر COVID-19

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

با شیوع ویروس COVID-19، نحوه کار مشاغل تغییر کرده است و عمده آن ها خدمات حضوری را حذف کرده اند. وام دهندگان نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند. اگر شما هم مانند خیلی ها در این ایام می خواهید وام مسکن خود را ریفایننس کنید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، توجه شما را به این نکات جلب می کند.

 • چالش 1: ارزیابی خانه

اصولا وقتی می خواهید اقدام به ریفایننس وام مسکن کنید، متخصص ارزیابی خانه از ملک شما بازدید می کند و گزارش کار خود را به وام گزار ارائه می دهد و وام گزار هم درخواست شما را رد یا تایید می کند.

شیوع COVID-19 و ملاحظات ایمنی مرتبط با آن دو مشکل اصلی را به همراه داشت:

 1. برخی از وام گیرندگان اجازه نمی دهند کسی وارد ملکشان شود.
 2. تعداد ارزیاب های جدید خیلی کمتر از تعداد ارزیاب های بازنشسته است، اما کووید 19 این اختلاف را تشدید کرده است زیرا تعداد زیادی از ارزیاب ها در محدوده سنی پرخطر، کار خود را به حالت تعلیق درآورده اند یا بازنشسته شده اند. علاوه بر این، در زمان قرنطینه جدی واقعا ارزیابی خانه یا پیدا کردن یک ارزیاب غیرممکن بود و برخی مناطق هنوز هم تحت تأثیر این امر هستند.

اگر قبلا هم ریفایننس وام مسکن کرده باشید ممکن است بانک از شما بخواهد که مدارک کتبی تغییراتی که در خانه خود ایجاد کرده اید را ارائه دهید. با این وجود شاید لازم باشد در حال حاضر قدم های اضافه ای برای ارزیابی خانه خود بردارید.

 • چالش 2: تعداد زیاد تقاضا برای ریفایننس کردن وام مسکن

به دلیل نکات زیر، تعداد درخواست های وام مسکن و ریفایننس وام از بانک ها خیلی زیاد شده است:

 1. در طول 12 سال گذشته نرخ سود وام پایین بوده است.
 2. با وجود این نرخ های پایین سود وام تقریبا همه می توانند با اقدام به ریفایننس کردن وام پول زیادی پس انداز کنند. برای مثال،  افرادی که تنها چند ماه پیش وام خود را ریفایننس کرده بودند باز هم درخواست ریفایننس داده اند.
 3. با شیوع ویروس کرونا، اقتصاد دچار بحران شده است و دولت فدرال با اقدام به پایین نگه داشتن نرخ سود وام می خواهد مردم را تشویق به فعالیت اقتصادی کند.
 4. نرخ سود بانک فدرال رزرو در حدود 0٪ پیش بینی می شود و صاحبان مشاغل و املاک برای بهرمندی از این نرخ های بی سابقه و بدون درصد تقاضای وام می کنند.

این یعنی با ریفایننس کردن وام می توانید ده ها هزار دلار یا حتی بیشتر پس انداز کنید. اگر می خواهید اقدام به ریفایننس وام کنید، باید بدانید که پرونده های زیادی در حال بررسی هستند و ممکن است این فرآیند مدت طولانی تری از حد معمول طول بکشد.

 • چالش 3: ناکارآمدی در تأیید اشتغال

COVID-19 باعث بحران در مشاغل شده است و عواملی چون تعطیلی، تغییر ساختار و تغییرات شدید در عملکرد باعث شده تا وام دهندگان نتوانند با کارمندان ارتباط داشته باشند و اشتغال مشتریان را تایید کنند.

روش قدیمی تأیید اشتغال، تأیید شفاهی از طرف کارفرما است.  اگرچه این روش برای برخی یا بیشتر متقاضیان ریفایننس وام هنوز امکان پذیر است، اما همه جا هم صدق نمی کند و کاربرد ندارد.  برخی از شرکت ها چون Fannie Mae و Freddie Mac به تازگی موارد زیر را هم قبول می کنند:

 1. به متقاضیان اجازه می دهند تا با ارسال ایمیل از طرف کارفرما به شکلی تاییدیه شغلی بگیرند .
 2. به متقاضیان اجازه می دهند به جای تأیید اشتغال شفاهی، چک ها یا صورت حساب های بانکی را ارائه دهند.
 3. مدت زمانی را که متقاضی فرصت دارد تا تأیید شغلی خود را ارائه دهد تمدید می کنند، و در برخی موارد تا تاریخ ارائه وام به متقاضی تمدید می‌شود.

با این حال، اگر کسی از کار برکنار شود و یا مرخصی بدون حقوق دریافت کند، واجد شرایط دریافت وام نخواهد بود. به علاوه، صاحبان مشاغل غیر ضروری که قادر به فعالیت نیستند و یا تحت تأثیر این ناملایمات قرار گرفته اند نیز با توجه به الزامات اخیر برای تأیید درآمد خود اشتغالی FNMA، ممکن است واجد شرایط دریافت وام نباشند.

بدین ترتیب طرق تایید اشتغال از طرف وام دهندگان هم تغییر پیدا کرده است و حتی اگر از این شرایط جدید خوشتان نیاید، باید خودتان را با آن ها وفق دهید تا بتوانید اقدام به ریفایننس وام کنید.

شاید عادلانه باشد که بگوییم تغییرات ایجاد شده در روند وام دهی، در موارد خاص، باعث ناکارآمدی بیشتری شده است. در این شرایط بهتر است با وام دهندگانی همکاری کنید که با این شرایط ویژه آشنا و منطبق باشند.

به دنبال وام دهنده ای باشید که:

 1. وامی را با توجه به شرایطی که خودتان معین کرده اید به شما معرفی کند.
 2. عمدتاً کارهای خود را به شکل دیجیتال انجام می دهد، مثلا داشتن امضاهای الکترونیکی یا کمک به گردآوردی مدارک یا نمایندگانی که می توانند در این شرایط ویژه به بهترین نحو با شما همکاری کنند.
 3. در درجه اول امکان انجام کارها از راه دور را فراهم می کند، که این ویژگی متناسب با رعایت پروتکل های اجتماعی است.
 4. پیشتازان صنعت تکنولوژی مانند Amazon AWS ، Microsoft Azure و Salesforce از آن وام دهنده پشتیبانی می کنند و خدمات ارائه می دهند.

در پایان ، همیشه ریسک پذیری خود را در نظر گرفته و سپس در مورد ریفایننس وام تصمیم بگیرید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.