MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

هزینه بازرسی خانه در آمریکا چقدر است؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هزینه بازرسی خانه از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است و هر بازرس ممکن است مبلغ متفاوتی درخواست نماید. لازم است بدانید که بازرسی خانه چه اهمیتی دارد و در طول آن چه چیزهایی مورد بررسی قرار می گیرد. بدین ترتیب می توانید بهترین بازرس را برای خانه خود انتخاب کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

  • ضرورت بازرسی خانه چیست؟

خرید خانه اغلب بزرگترین سرمایه گذاری است که صاحبخانه در طول عمر خود انجام می دهد. از این رو بهتر است همه چیز در مورد خانه برایتان مشخص شود تا بعداً دچار سردرگمی نشوید.

  • هزینه یک بازرسی معمولی چقدر است؟

از آنجا که شغل بازرسان خانه جزو مشاغل حرفه ای محسوب می شود، هزینه آن هم می تواند بر حسب مکان و شخص متغیر باشد. هزینه استاندارد بازرسی یک خانه 2000 فوت مربعی می تواند چیزی بین 200 دلار تا 500 دلار باشد.  برای خانه های بزرگتر، باید به اضای هر 500 فوت مربع 25 دلار اضافی در نظر بگیرید.  برای خانه ای بین 2000 تا 3000 فوت مربع باید 500 تا 600 دلار بپردازید.

اگر مشکلات زیست محیطی شناخته شده ای در منطقه شما وجود داشته باشد، بازرس باید آزمایش های اضافی را در دستور کار قرار دهد. به عنوان مثال، اگر سطح گاز رادون در منطقه بالا باشد، لازم است تست رادون انجام دهید، که تقریباً 150 دلار هزینه دارد. بسته به قدمت و شرایط خانه، بازرس خانه ممکن است پیشنهاد کند آزمایش آزبست، سرب و قارچ نیز انجام دهید. این آزمایش ها ضروری نیستند، اما بهتر است به توصیه بازرس عمل کنید.

شاید این هزینه ها کمی شما را مردد کند، ولی توجه کنید که بازرسان دارای مدرک تخصصی از انجمن آمریکایی بازرسان خانه American Society of Home Inspectors (ASHI) هستند. آن ها آموزش های لازم را دیده اند و می توانند هر گونه مشکل مربوط به خانه را شناسایی کنند. از همه مهمتر، کار آن ها در راستای امنیت مالکان و خانواده هایشان است.

بهتر است مبلغی بین 500 تا 1000 دلار را برای این کار در نظر بگیرید. بازرسی خانه باعث می شود خیال شما از بابت فروش یا خرید ملک مورد نظر راحت شود.

  • بازرسی خانه به خریدار نیز کمک می کند

اگر می خواهید خانه ای بخرید و وام دهنده بازرسی خانه را الزامی نکرده است، باز هم بهتر است از یک متخصص بخواهید تا خانه مورد نظر را بررسی کند و مشکلات احتمالی آن را اعلام کند.

شاید برایتان سوال باشد که بازرسی منازل شامل چه چیزهایی می شود؟ بازرس سیستم های گرمایش و سرمایش، لوله کشی و سیم کشی را بررسی می کند. علاوه بر این، بازرس می تواند زیر ساخت، سقف، پنجره ها، دیوارپوش، فاضلاب، سنگفرش و سایر ویژگی های خارجی خانه را بررسی کند.  وظیفه بازرس این است که نکات مربوط به ایمنی یا تعمیر را به فرد اعلام کند و وضعیت فعلی خانه را به صورت کتبی ثبت کند.

بانک غالباً درخواست بازرسی خانه را می دهد تا  خطرات احتمالی وام دادن کمتر شود. آن ها دوست ندارند خریدار به دلیل وجود مشکلات حاد در خانه، نتواند از عهده اقساط برآید.  اگر بازرس تشخیص داد خانه به هر دلیلی ایمنی ندارد یا یک سری تعمیرات اساسی لازم دارد، وام دهنده درخواست خواهد کرد که پیش از اعطای وام این مشکلات برطرف شوند.

معمولا در قرارداد ذکر می شود که فروشنده ملزم به پرداخت هزینه تعمیرات است، اما خریدار و فروشنده می توانند توافق کنند که برخی از این تعمیرات را خریدار به عهده بگیرد. این تعمیرات باید پیش از تاریخ کلوزینگ وام انجام شوند.

  • بازرسی خانه هنگام فروش آن

اگر قصد فروش خانه را دارید، هزینه کردن بابت بازرسی ارزش زیادی دارد. اگر خیلی وقت است که ساکن آن خانه بوده اید احتمالا مشکلاتی در خانه به وجود آمده که باید تعمیر شوند.

وقتی خودتان بازرس استخدام می کنید، وقت زیادی دارید و می توانید هزینه  تعمیرات را کنترل کنید.  اگر پیمانکار هستید و مجوز دارید، می توانید بسیاری از تعمیرات را با حداقل هزینه انجام دهید. حتی اگر پیمانکار نباشید، به عنوان صاحب خانه این اختیار را دارید که قبل از پرداختن به پروژه، با انواع ضوابط ساخت و ساز ساختمانی آشنا شوید.

هنگامی که نوبت به تعمیر سیستم های لوله کشی، سیم کشی یا گرمایش و سرمایش می رسد، بهتر است متخصصان دارای مجوز را به کار بگیرید. این ضوابط دائم در حال تغییر هستند و شخص متخصص از این تغییرات آگاه است. می توانید حداقل با سه پیمانکار گفتگو کنید تا ببینید چه هزینه ای باید صرف این تعمیرات شود.

اگر مسائل مربوط به ایمنی و تعمیرات را قبل از ثبت خانه برای فروش برطرف کنید، می توانید خانه را با قیمت بالاتری بفروشید، زیرا خریدار اطمینان پیدا می کند که در کوتاه مدت دیگر مجبور نیست برای تعمیرات خانه هزینه کند. به این ترتیب خانه حاضر و آماده برای تحویل است و این امر برای بسیاری از خریداران امروزی مهم است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.