با همسایگان مشکل ساز چگونه برخورد کنیم

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

دریافتن اینکه چگونه باید با همسایگان مشکل ساز برخورد کرد، تلاش زیادی می‌طلبد. هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از خریدن خانه  متوجه شوید که همسایگان مشکل سازی دارید. با رویکردی صحیح، می توانید این را به فرصتی برای ایجاد رابطه‌ای خوب و ایجاد محیطی مثبت تر برای خود و بقیه محله تبدیل کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در سایت trulia، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند.

اول از همه، مطمئن شوید که همسایه بد خود شما نیستید

به راحتی می توان متوجه شد که کدام رفتار همسایگان برایتان آزار دهنده است، اما نمی توانید متوجه شوید که کدام رفتار شما برای دیگران آزار دهنده است. اگر خودتان همسایه خوبی نباشید، کسی به حرفتان توجه نمی کند. پس پیش از برخورد با همسایگان، سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • سر و صدای شما چقدر است؟ صدای بلند تلویزیون، موسیقی یا ماشین آلات در هر ساعت از شبانه روز می‌تواند همسایگانتان را عصبانی کند. حتی صداهای معمولی مثل صدای ماشین چمن زنی نباید مانع استراحت آن ها شود.
  • حیوانات خانگی‌تان آرام و مهربان اند؟ سگ ها و حتی گربه های پر سر و صدا و تهدید کننده که در اطراف پرسه می‌زنند ممکن است برای همسایه ها آزار دهنده باشند.
  • آیا حیاط مرتبی دارید؟ اگر چمن‌های خانه بیش از حد بلند باشند یا اسباب بازی های بچه هایتان در حیاط پخش شده باشند، برای دیگران ناخوشایند است. ممکن است همسایه ها نگران شوند که مبادا نگهداری ضعیف شما از خانه باعث شود ارزش خانه آن ها نیز کاهش یابد.
  • آیا شما حریمتان را رعایت می کنید؟ نگذارید درخت ها، حفاظ و یا هر نوع از اموالتان از حریم خود تجاوز کند، مگر اینکه همسایگانتان بگویند با این مسئله مشکلی ندارند.
  • آیا شما اهل تلافی کردن هستید؟ نباید برای تلافی رفتار بد همسایه شما هم در حق آن ها اجحاف کنید.

وقتی مطمئن شدید که شما هیچ یک از این رفتارهای نامناسب را ندارید، می توانید با همسایه تان درباره اینکه چه چیزی آزارتان می دهد صحبت کنید.

رابطه ای دوستانه شکل دهید

تحقیقات نشان می‌دهند که یک نفر از هر دو نفر آمریکایی حتی نام همسایه هایش را نمی داند، و همین موضوع می تواند مانع بزرگی برای حل صلح آمیز مشاجرات باشد. در اولین فرصت خودتان را معرفی کنید و سعی کنید رابطه خوبی با هم داشته باشید. اگر همسایه تان متوجه شود که شما شخص مهربانی هستید، نمی تواند به این راحتی به خود اجازه دهد به شما آزار برساند.

به عنوان نمونه ای از ارتباط خوب، در اولین فرصت به همسایه تان بگویید که مهمانی، بازسازی یا هر چیز دیگری خواهید داشت که ممکن است ایجاد سرو صدا یا مزاحمت کند.

قصد و نیّت همسایگان خود را مثبت فرض کنید

با سر و صدا و عصبانیت با همسایه تان درباره چیزی که شما را آزار می دهد برخورد نکنید. به آن ها سر بزنید و به صورت دوستانه با موضوع برخورد کنید، یا اگر فکر می کنید نیاز است کمی جدی تر با شرایط برخورد کنید، همسایه تان را به قهوه دعوت کنید. این کار نشان می دهد که چقدر این موضوع برای شما مهم است.

معمولاً همسایه ها نمی دانند که باعث آزار دیگران می شوند، بنابراین نگذارید فکر کنند که دارید متهمشان می کنید. خود را جای آنها بگذارید و فرض نکنید که رفتار مشکل ساز آنها به دلیل سوء نیتشان علیه شما است.

اگر همسایه تان شکایتی دارد دلسوزانه رفتار کنید

همانقدر که مهم است مشکلاتتان با همسایه را به صورتی سازنده مطرح کنید، ضروری است وقتی خودتان به رفتاری نادرست متهم می شوید با ملاحظه و با مسئولیت باشید. ممکن است شکایتشان به نظر شما منطقی نباشد، مثلاً برگ های درختی که در محوطه ملک شماست به داخل ملک همسایه می ریزد. با این حال دوستانه و مهربان بودن مهم تر از “حق به جانب بودن” است. هر طور که دوست دارید با شما رفتار کنند، با آن ها رفتار کنید. این کار باعث می شود همسایگان هم همین رویکرد را پیش بگیرند.

صرفا برای احتیاط همه چیز را ثبت کنید

معمولا هنگام برخورد با همسایه بد نیاز به مداخله شخص ثالثی نخواهید داشت، اما همیشه این احتمال وجود دارد. بهتر است سعی کنید مشکلات را به شکل دوستانه حل کنید، ولی در هر قدم اقدامات خود را برای احتیاط ثبت کنید. اگر بدشانسی بیاورید و لازم باشد انجمن صاحبان خانه (HOA)، گروهی محله ای، سازمان ساخت و ساز شهری و یا حتی پلیس یا وکیل را درگیر ماجرا کنید، مدارکی از تاریخ ها، ایمیل ها، پیام ها و حتی عکس های مرتبط داشته باشید، در این صورت شما واقعیت ها را در صورت لزوم به صورت مستند دم دست دارید.

قبل از اقدام کردن درباره قوانین تحقیق کنید

قبل از اینکه شکایت خود را رسمی کنید، مطمئن شوید که می دانید دارید از چه صحبت می‌کنید. با سازمان خانه سازی محلی تماس بگیرید، با وکیل مشورت کنید، با انجمن صاحبان خانه (HOA) صحبت کنید، و یا حتی به طور مفصل در گوگل تحقیق کنید تا دریابید قوانین محله ای چه هستند و قانون در مورد مشکل شما چه کاری می تواند انجام دهد. سپس بار دیگر به آرامی و دوستانه به همسایه تان اطلاع دهید که قانون سمت شماست.

در موارد حساس و بحرانی با مقامات تماس بگیرید

مسلماً مکالمات دوستانه همیشه کارساز نیستند، حتی وقتی که حق با شماست. در صورتی که شما همه راه ها را امتحان کرده اید و همسایه مشکل سازتان همچنان به رفتار آزار دهنده خود ادامه می دهد، ممکن است لازم باشد مقامات را در جریان بگذارید. در اولین قدم حتما با افراد مسئول مشورت کنید و تنها در صورت لزوم با پلیس تماس بگیرید. برای مثال اگر همسایه در حیاط شما زباله می ریزد، می توانید با اداره قوانین شهری تماس بگیرید، یا اگر سگ همسایه پر سر و صداست و زیاد پرسه می زند، اول به انجمن مالکان خانه اطلاع دهید.

از ایجاد شرایطی که احتمال نزاع در آنها زیاد است پرهیز کنید

بعضی از شرایط مطمئناً موجب نزاع بین همسایه ها می شوند، مثلاً خریدن خانه در کنار خانه ای که صاحب آن ضایعات جمع می کند یا خانه ای با مسیر مشترک به خیابان. هرچقدر هم که همسایگان شما دوست داشتنی بنظر برسند، احتمال بالا گرفتن تنش در این شرایط زیاد است. بنابراین بهتر است از این احتمال اجتناب کنید، مگر اینکه همسایه تان را کاملاً بشناسید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: trulia.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.