بازار مسکن بازار فروش است و قیمت ها هم به سرعت در حال افزایش هستند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بنا بر اظهار وبسایت Zillow، در ماه جولای، ارزش معمول خانه نسبت به سال گذشته 4.5 درصد افزایش داشته و به 253,527 دلار رسید که سریع ترین میزان افزایش از ماه می  2019 می باشد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مطلب منتشر شده در سایت inman، اخبار زیر را به اطلاع شما می رساند.

از آنجا که موجودی مسکن کم است و تقاضای خرید مسکن همچنان شدت می یابد، بازار فروش مسکن در این تابستان بسیار داغ است.

جف تاکر (Jeff Tucker)، اقتصاددان وبسایت zillow، در بیانیه ای عنوان کرد: “تقاضا برای خرید مسکن بسیار بیشتر شده است در حالی که موجودی مسکن کم است. از آن جایی که نرخ سود وام مسکن بسیار کم است و تعداد افراد 30 ساله هم  بیشتر شده است، بازار کسانی که می خواهند برای اولین بار مسکن بخرند بسیار داغ است. سازندگان، با اعتماد به نفس بی سابقه ای، برای پاسخگویی به این تقاضا مسابقه می دهند، اما عرضه بسیار کمتر از تعداد مورد نیاز است. این عدم موجودی، همراه با شرایط فوربرنس که صاحبان بیکار خانه را در خانه هایشان نگه می دارد، کاملا برعکس رکود اقتصادی بزرگ است که در طول آن تعداد زیاد خانه ها و فروش های با عجله باعث کاهش قیمت خانه شده بود.”

در 42 شهر از 50 شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا، رشد سالانه ارزش مسکن از ماه ژوئن سرعت زیادی داشته است. بیشترین رشد در شهر سن حوزه در کالیفرنیا (2.1 درصد) و هارتفورد در کانکتیکت (0.8 درصد) بوده است.

از ماه ژوئن تا جولای، رشد ارزش ماهیانه مسکن از 0.4 درصد به 0.48 درصد افزایش داشته است که بزرگ ترین جهش در یک ماه، از ماه می سال 2012 می باشد.

10 منطقه بزرگ و برتر با بیشترین رشد سالانه ارزش مسکن در ماه جولای به شرح زیر می باشد:

  1. فینیکس، آریزونا: با 9.9 درصد افزایش
  2. ممفیس، تنسی: با 7.9 درصد افزایش
  3. سیاتل، واشینگتن: با 7.9 درصد افزایش
  4. شارلوت، کارولینای شمالی: تا 7.4 درصد افزایش
  5. ایندیاناپلیس، ایندیانا: تا 7.2 درصد افزایش
  6. سالت لیک سیتی، یوتا: تا 7.2 درصد افزایش
  7. سن حوزه، کالیفرنیا: تا 7 درصد افزایش
  8. بیرمنگام، آلاباما: تا 6.9 درصد افزایش
  9. میلواکی، ویسکانسین: تا 6.7 درصد افزایش
  10. سینسیناتی، اوهایو: تا 6.6 درصد افزایش

البته زیلو پیش بینی می کند که در نتیجه افزایش بدبینی بازار ناشی از بیکاری زیاد و موج احتمالی از حکم تخلیه و بازستانی ملک، در حالی که فعلا دولت فدرال هیچ اقدامی در مورد بسته حمایتی دوم نکرده است، افزایش ارزش خانه طی 12 ماه آینده به 3.6 درصد کاهش می یابد.

تاکر در بیانیه ای عنوان کرد: “اگرچه بازار مسکن تا کنون از پیچ های زیادی عبور کرده است، اما خطرات همچنان باقی است. اقتصادی کند که میلیون ها آمریکایی را در جستجوی کار نگه می دارد، می تواند تقاضای خرید مسکن را کاهش دهد و حتی ممکن است بعد از انقضای زمان تحمل وشکیبایی برای بازپرداخت وام، به موجی از بازستانی املاک منجر شود. این نتیجه بدبینانه احتمالی برای سال 2021 باعث شده است تا پیش بینی زیلو برای مسکن کمی کاهش یابد.”

با کاهش 28.4 درصدی موجودی مسکن در کشور در هفته منتهی به 15 ماه آگوست نسبت به سال گذشته، جای تعجب نیست که ارزش خانه اکنون در حال افزایش است. در تمام 50 شهر بزرگ، موجودی مسکن در حال کاهش است، اما بزرگترین ضربه در ریورساید در کالیفرنیا (46.5 درصد کاهش)؛ بالتیمور در مریلند (43.8 درصد کاهش) و هارتفورد در کانکتیکات (43.1 درصد کاهش) وارد شده است.

از طرف دیگر، بازار اجاره بها همچنان دچار مشکل است. در ماه جولای، رشد معمول سالیانه اجاره بها به 1.2 درصد کاهش یافت، در حالی که این رقم در ماه فوریه 3.9 درصد بود. بیشترین ضربه به بازار اجاره در شهر نیویورک در ایالت نیویورک (با 2.6 درصد کاهش)؛ سان فرانسیسکو در کالیفرنیا (با 2.5 درصد کاهش) و سن حوزه در کالیفرنیا (با 2.2 درصد کاهش) وارد شده است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: inman.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.