MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

در زمستان امسال بازار مسکن در آمریکا به شدت رونق خواهد گرفت

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در نیمه دوم سال جاری، بازار مسکن بسیار پر رونق بود. امروز متخصصان پیش بینی می کنند که در زمستان هم بازار بسیار پر رونق باشد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، مطلب زیر را به شما تقدیم می کنند.

معمولا بازار مسکن در فصل زمستان کم رونق می شود، اما نه امسال. دلیل آن هم در ذیل ذکر شده است.

در حالی که انتظار می رود نرخ سود وام مسکن تا مدت ها پایین باشد، اما دیگر تا یک مدت طولانی تا این اندازه پایین نخواهد رفت. این یعنی این زمستان آخرین فرصت خریداران خانه برای استفاده از این نرخ های پایین است، و آن ها هم آماده استفاده از آن هستند. Bankrate در مقاله ای نوشت: “اگر به دنبال خرید خانه هستید، در سال 2021 هم انتظار نرخ های پایین سود را داشته باشید، اما دیگر این رقم پایین تر از 2.5 درصد نخواهد رفت، زیرا اقتصاد آمریکا تا حد زیادی بهبود یافته است.”

تا زمانی که نرخ بهره کم ادامه داشته باشد، خریداران امیدوار به دنبال خرید خانه خواهند رفت. Lawrence Yun، اقتصاددان ارشد National Association of Realtors (NAR) می گوید: “تقاضا برای خرید خانه همچنان به قوت خود باقیست و انتظار می رود میزان فروش خانه در سال 2020 نسبت به سال 2019 بیشتر باشد. با تداوم نرخ پایین سود وام و بازیابی مشاغل، انتظار می رود تعداد قرارداد های منعقد هم بیش تر شود.”

با این وجود، چالش اصلی کمبود خانه است.  با این حساب، چشم امید به صاحبان خانه است تا ببینیم که آیا در زمستان اقدام به فروش خانه خود می کنند یا تا فصل بهار صبر می کنند. Danielle Hale، اقتصاددان ارشد realtor.com، می گوید که بهتر است فروشندگان هر چه زودتر از این فرصت استفاده کنند: “در حال حاضر می بینیم که خریداران، خیلی دیرتر از فصل پاییز منتظر می مانند که ببینند اوضاع مسکن چه می شود. اگر این روند ادامه یابد، زمستان امسال نیز شاهد خریداران بیشتری در بازار خواهیم بود. بنابراین، زمستان امسال فرصت خوبی برای فروش خواهد بود.”

با توجه به اینکه خریداران در زمستان فعال تر می شوند، فروشندگانی که می خواهند قرارداد را در بهترین شرایط منعقد کنند نباید منتظر بهار باشند تا خانه های خود را به بازار عرضه کنند.

کلام آخر

کارشناسان متفق القولند که وضعیت بازار مسکن در فصل زمستان عملاً پرتکاپو تر از قبل خواهد بود. در هر صورت اگر آماده خرید یا فروش هستید، با یک متخصص املاک تماس بگیرید تا سال جدید در خانه رویایی خود باشید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.