15 روند و گرایش جدید که بر بازار املاک آمریکا تأثیر می گذارند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

با توجه به نوسانات اقتصادی، و با توجه به جهش بازار املاک، سرمایه گذاران بیشتری به سمت بازار املاک کشیده می شوند. با این حال، برای سود بردن بیشتر از بازار املاک و مستغلات، یک سرمایه گذار باید روندها و گرایش های مشتریان را قبل از این که برای همه آشکار شوند تشخیص دهد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، پانزده روند و مدل جدید را که در سال های آینده مشتریان را به سمت خود جذب خواهد کرد، معرفی می کند.

1) افزایش تقاضا برای فضای بیشتر

به دلیل بروز بیماری کرونا، مردم فضای قابل زندگی بیشتری می خواهند. بنابراین، ما شاهد افزایش زیاد تقاضا برای اجاره خانه های مخصوص یک خانواده هستیم. از آن جایی که کارهای زیادی در داخل خانه انجام می گیرد، حالا خانه ها باید فضایی برای کار، ورزش، مدرسه و.. هم داشته باشند.

2) تغییر قابل توجه در دفاتر کار

در کشور هندوستان می بینیم که با برگشتن به شرایط عادی، و اطمینان نداشتن از ثبات اوضاع، افراد ترجیح می دهند هزینه کمتری برای دفاتر کار صرف کنند، و به دنبال دفاتری می گردند که کوچک تر باشد و کارمندان بتوانند از خارج از دفتر هم کار کنند.

3) ساختمان هایی با ویژگی های مربوط به افزایش سلامتی و رفاه

یکی از مواردی که باید به آن توجه شود، این است که محیط زندگی بر روی سلامتی و رفاه افراد تأثیر می گذارد. بنابراین، فضاهایی که به افزایش سلامتی افراد کمک کنند، پر طرفدارتر خواهد بود.

4) تمرکز بیشتر بر روی امکانات بیرونی

امروزه چون مردم وقت زیادی در خانه صرف می کنند، ترجیح می دهند پارکی در نزدیکی خانه شان وجود داشته باشد. در سال های پیش رو خواهیم دید که مستاجران به دنبال آپارتمان هایی می گردند که پارک سگ، محل های باغبانی، و تئاتر های بیرونی داشته باشد.

5) افراد بیشتری به حومه شهرها مهاجرت می کنند

با شیوع بیماری کرونا افراد بیش از پیش در خانه خود کار می کنند، و ترجیح می دهند به جاهایی با قیمت های پایین تر و فضای بزرگتر در حومه شهر ها نقل مکان کنند. همچنین جوانان هم ترجیح می دهند خانه های مخصوص یک خانواده اجاره کرده یا بخرند.

6) افزایش تقاضای روزافزون برای مشاوران با تجربه املاک

امروزه بیش از 50 درصد از معاملات بخش املاک توسط عوامل نیمه وقت و بی تجربه انجام می شود. با افزایش سطح آگاهی، مشتریان به دنبال مشاورین با تجربه تر خواهند گشت. بدین ترتیب مشاهده خواهیم کرد که متخصصان بیشتر از افراد بی تجربه، معامله انجام خواهند داد.

7) کارگزاران مستقل بخش املاک حذف می شوند

با پیشرفت فناوری، کارگزاران بخش املاک هم باید خود را با این جامعه مدرن با نیازهای مدرن تطبیق بدهند، بنابراین پیش بینی می شود کارگزاری های کوچک بدون حمایت شرکت های بزرگتر، نخواهند توانست به فعالیت خود ادامه دهند.

8) افزایش نرخ تورم

Federal Reserve تصمیم گرفته تا مدتی اجازه دهد نرخ تورم کشور به بالای 2 درصد برود. این امر باعث می شود تا مدتی به طور مصنوعی از افزایش نرخ سود وام جلوگیری شود، و چون افراد بیشتری به دنبال خرید ملک و سرمایه گذاری خواهند بود، قیمت مسکن هم بیشتر خواهد شد.

9) افزایش نرخ بهره

پس از مدتی نرخ سود وام مسکن مطابق با شرایط اقتصادی جامعه، افزایش پیدا خواهد کرد، و بدین ترتیب قدرت خرید بسیاری از مردم کم خواهد شد و میزان فروش پایین خواهد رفت.

10) مالیات های بیشتر برای اقامتگاه های اصلی

طی یک تا سه سال آینده اینگونه پیش بینی می شود که مالیات های بیشتری برای اقامتگاه های اصلی وضع می شود. در کانادا، به دلیل نرخ های پایین بهره، مهاجرت و فرصت های شغلی بیشتر، احتمالاً یک افزایش آهسته و مداوم در بازار املاک مشاهده خواهد شد.

11) افزایش تعداد صاحبان خانه

نرخ سود وام مسکن فعلا پایین است، و افراد بیشتری نیاز به ثبات دارند، به همین دلیل پیش بینی می شود تا مدتی تعداد افرادی که صاحب خانه هستند، بیشتر شود.

12) افزایش تعداد بازستانی های ملک

اگرچه به اندازه دوران رکود اقتصادی بزرگ، شاهد بازستانی املاک نخواهیم شد، اما به هر حال وضع اقتصادی بسیاری از مردم به دلیل این شرایط نامساعد شده است و ممکن است در چند سال آینده شاهد بازستانی تعداد بیشتری از املاک نسبت به دوران پیش از کرونا، باشیم.

13) مسائل مربوط به تخلیه مسکن باعث بروز مشکل می شود

در سال های 2010 تا 2013 دیدیم که برخی با استفاده از پدیده شورت سیل (Short-Sale)، توانستند با قیمت های بسیار مناسب املاک خوبی تهیه کنند، البته با مستاجری که پولی پرداخت نمی کند. ممکن است در سال های جاری هم شاهد این پدیده باشیم، زیرا بسیاری از موجران نمی توانند مستاجران خود را مجبور به تخلیه کنند.

14) افزایش تقاصا برای خانه های مخصوص چند خانوار

به نظر می آید در سال های آینده، پیمانکاران راحت تر می توانند آپارتمان های چند خوابه در حومه شهر ها با قیمت بسیار مناسب بسازند. به جای اتاق های کار و مطالعه و آپارتمان های یک خوابه، خانه های مخصوص چند خانوار (مولتی فمیلی) پرطرفدار تر خواهند بود.

15) پیدایش راه حل های جایگزین برای ودیعه مسکن

بسیاری از مستاجران هزینه کافی برای پرداخت ودیعه ندارند، و این مبلغ خیلی به نفع موجران هم نیست. امروزه شاهد این هستیم که به جای ودیعه، موجران موارد دیگری چون ضمانت نامه یا بیمه (surety bonds) درخواست می کنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.