آژانس مالی مسکن فدرال آمریکا (FHFA)، مهلت قانونی بازستانی ملک و اخراج صاحبان املاک را تا 31 ژانویه سال 2021 تمدید کرد.

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

آژانس مالی مسکن فدرال Federal Housing Finance Agency (FHFA)، مهلت قانونی بازستانی ملک و اخراج صاحبان ملک و تخلیه املاک را برای بازپرداخت وام دریافت کنندگان وام از فانی مای (Fannie Mae) و فردی مک (Freddie Mac) حداقل تا 31 ژانویه سال 2021 تمدید کرد. حمایت ها نیز به دلیل بیماری COVID-19 انجام می شوند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، اخبار مربوط به تمدید مهلت قانونی بازستانی ملک و تخلیه املاک و اخراج صاحبان خانه را به اطلاع شما همراهان گرامی می رساند.

این چهارمین بار است که FHFA حمایت خود را از مالکان خانه تمدید می کند. مهلت های قانونی قبلی در تاریخ 31 دسامبر سال جاری منقضی می شد.

مارک کالابریا (Mark Calabria)، مدیر FHFA در بیانیه ای اظهار داشت: “تمدید مهلت قانونی برای بازستانی ملک و اخراج و تخلیه ملک صاحبان املاک توسط فانی مای و فردی مک تا ژانویه سال 2021، وام گیرندگان را در طی شیوع بیماری ایمن نگه می دارد. “این تمدید آرامش خاطری را به بیش از 28 میلیون صاحب خانه با وام مسکن مورد حمایت این شرکت ها می دهد.”

مهلت قانونی برای بازستانی ملک فقط در مورد وام های تک خانوار با حمایت مالی فانی مای و فردی مک می باشد. مهلت قانونی تخلیه املاک و اخراج صاحبان املاک در مورد املاکی اعمال می شود که توسط فانی مای یا فردی مک از طریق بازستانی ملک یا انتقال سند ملک از صاحب خانه به وام دهنده در ازای تسویه حساب مانده بدهی وام (deed in lieu of foreclosure) به دست آمده باشند.

FHFA از هر صاحب خانه ای که با بازپرداخت وام مسکن دست و پنجه نرم می کند می خواهد که گزینه های موجود در رابطه با وام دهنده خود را بررسی نماید. صاحبان خانه می توانند واجد شرایط یک طرح فوربرنس (forbearance) برای کاهش یا تعلیق بازپرداخت وام خود تا حداکثر 12 ماه باشند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.