هزینه ها و بهای تمام شده مربوط به خرید یک خانه در آمریکا بسیار مهم تر از قیمت آن است

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هم اکنون، تعداد موجودی مسکن در پایین ترین حد خود است. اکنون موجودی مسکن 39 درصد کمتر از همین موقع در سال پیش است، و افزایش تقاضای خریداران مسکن همچنان ادامه دارد. تعداد خرید ها هم 25.5 درصد بیشتر از سال گذشته شده است. این یعنی قیمت مسکن بیشتر می شود، اما قیمت مسکن مهم ترین موردی نیست که باید در نظر داشته باشید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

هنگامی که تقاضا برای خرید کالایی بیشتر می شود و تعداد آن هم کم است، قیمت آن کالا افزایش می یابد. این شرایط دقیقاً همان چیزی است که هم اکنون در بازار املاک و مستغلات اتفاق می افتد. جدیدترین شاخص قیمت خانه توسط CoreLogic گزارش می دهد که قیمت مسکن به میزان 5.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

اگر قصد دارید خانه خود را بفروشید، این خبر خوبی برای شما است. اما ممکن است برای خریداران نگران کننده باشد. خریداران باید در نظر داشته باشند که هزینه های مربوط به خانه، بسیار مهم تر از قیمت آن خانه است. علت آن را در زیر توضیح می دهیم.

عوامل مختلفی وجود دارند که بر هزینه های خانه تأثیر می گذارند. دو مورد اصلی در این رابطه، قیمت خانه و نرخ بهره وامی است که برای خرید آن خانه دریافت می کنید.

Freddie Mac اعلام کرد که متوسط ​​نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ بهره ثابت، 2.87 درصد است. این نرخ در زمان مشابه در سال گذشته، 3.73 درصد بوده است. در اینجا از یک مثال استفاده می شود تا مشاهده کنیم چگونه این تفاوت نرخ بهره وام مسکن بر هزینه واقعی خرید یک خانه تأثیر می گذارد.

فرض کنید سال گذشته یک خانه خریداری کرده اید و مبلغ 250,000 دلار وام مسکن برای خرید آن منزل گرفته اید. همانطور که در بالا ذکر شد، ارزش این خانه 5.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. بنابراین، برای خرید همان خانه، امسال باید 263,750 دلار وام بگیرید.

  • قسط ماهانه وام مسکن شما بر اساس نرخ بهره پایین وام امروز چه تغییری می کند؟

این جدول تفاوت در پرداخت اقساط ماهانه وام مسکن شما را محاسبه می کند:

این یعنی شما هر ماه 61 دلار پس انداز می کنید، و این یعنی 732 دلار در هر سال و 21,960 دلار در 30 سال.

نتیجه نهایی

حتی اگر قیمت مسکن بالا رفته باشد، هم اکنون زمان مناسبی برای خرید خانه است، زیرا نرخ وام مسکن در پایین ترین سطح خود است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.