کارهایی را که پس از درخواست وام مسکن در آمریکا نباید انجام دهید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هنگامی که خانه مناسبی را برای خرید پیدا کردید و برای دریافت وام مسکن اقدام نمودید، نکاتی اساسی وجود دارند که باید قبل از بستن قرارداد به خاطر بسپارید. شما بدون شک از فرصت به دست آمده برای انجام دکوراسیون خانه جدید خود بسیار هیجان زده هستید، اما پیش از آن که خرید بزرگی انجام دهید، یا پول خود را جابجا کنید، و یا تغییر بزرگی در زندگی خود ایجاد نمایید، با وام دهنده خود مشورت کنید، کسی که بتواند به شما بگوید که چگونه تصمیمات مالی شما می تواند بر روی وام مسکن شما تأثیرگذار باشد.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، مواردی که نباید پس از درخواست وام مسکن انجام دهید را توضیح می دهد.

در ذیل فهرستی از کارهایی را که نباید پس از اقدام برای دریافت وام مسکن انجام دهید بیان شده است:

  1. قبل از صحبت با بانک یا وام دهنده خود، هیچ وجه نقدی را به حساب های بانکی خود واریز نکنید. وام دهندگان باید منابع پولی شما را شناسایی نمایند، و پول نقد به آسانی قابل ردیابی نیست. پیش از این که مبلغ نقدی را به حساب بانکی خود واریز کنید، در مورد روش مناسب برای مستند کردن معاملات خود با مسئول وام خود صحبت کنید.
  2. خرید بزرگی مانند خرید اتومبیل یا خرید مبلمان برای خانه جدید خود انجام ندهید. تعهدات جدید ماهانه با ایجاد بدهی جدید همراه است. تعهدات جدید، صلاحیت های جدید ایجاد می کند. افرادی که بدهی جدید دارند، نسبت بدهی به درآمد بالاتر دارند. این نسبت بدهی به درآمد بالاتر، وام های پرخطرتر را ایجاد می کند و گاهی موجب می شود که وام گیرندگان واجد شرایط برای دریافت وام، دیگر واجد شرایط نباشند.
  3. هیچ وام دیگری را برای هیچ کس به طور مشترک امضاء نکنید و ضامن وام هیچکس نشوید. هنگامی که امضاء مشترک انجام می دهید برای خود تعهد ایجاد می کنید. با این تعهد نسبت های بالاتر بدهی به درآمد نیز برای شما حاصل می شود. حتی اگر قول بدهید که به عنوان ضامن، بازپرداخت کننده اقساط وام کس دیگری نخواهید بود، وام دهنده شما مجبور است که بازپرداخت اقساط وام شخصی که ضامن او شده اید را به حساب شما منظور نماید.
  4. حساب های بانکی خود را تغییر ندهید. به یاد داشته باشید که وام دهندگان باید منبع دارایی های شما را شناسایی و ردیابی کنند. هنگامی که در میان حساب های بانکی شما هماهنگی و انسجام مطابقت وجود داشته باشد، این کار به طور قابل ملاحظه ای به آسانی انجام خواهد گرفت. پیش از انتقال و جابجایی پول، با مسئول وام خود صحبت کنید.
  5. برای دریافت یک کردیت جدید اقدام نکنید. تفاوتی نمی کند که یک کردیت کارت جدید باشد یا یک اتومبیل جدید. هنگامی که گزارش کردیت شما توسط چندین سازمان در چندین کانال مالی مورد بررسی قرار می گیرد (مانند وام، کردیت کارت، اتومبیل و غیره)، امتیاز FICO یا کردیت اسکور شما تحت تأثیر قرار می گیرد. کردیت اسکور کم می تواند برای میزان نرخ بهره وام و حتی واجد شرایط بودن شما برای دریافت وام مسکن، تعیین کننده باشد.
  6. هیچ حساب کردیتی را نبندید. بسیاری از خریداران خانه بر این باورند که داشتن کردیت کمتر برای آنها ریسک کمتری را ایجاد کرده و احتمالاً برای دریافت وام مورد تأیید قرار می گیرند. این باور اشتباه است. مؤلفه اصلی اسکور شما طول مدت زمان و عمق سابقه کردیتی شما است (برخلاف تنها سابقه بازپرداخت شما) و کل استفاده شما از کردیت به عنوان درصدی از کردیت موجود است. بستن حساب ها تأثیر منفی بر روی هر دو عامل تعیین کننده کردیت شما دارد.

سخن آخر

هرگونه نشانه ای از درآمد، دارایی یا کردیت باید به گونه ای بررسی و به کار گرفته شود که اطمینان حاصل شود که وام مسکن شما هنوز مورد تأیید قرار می گیرد. اگر وضعیت شغلی شما اخیراً تغییر کرده است، آن را با وام دهنده خود نیز مطرح نمایید. بهترین برنامه این است که قبل از انجام هرگونه عملیات مالی، اهداف خود را به طور کامل با مسئول وام خود مطرح نموده و در مورد آنها بحث کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.