بازار املاک و مستغلات آمریکا به پیشرفت و ترقی خود ادامه می دهد

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

سال 2020 توام با شرایط پیش بینی نشده بود، اما یکی از عجیب ترین آن ها افزایش تقاضا برای خرید مسکن و نرخ های پایین بهره وام مسکن بود. بسیاری از شرکت های املاک پیش بینی می کردند که وضع بازار مسکن در طول این پاندمی خوب نباشد، اما برخلاف انتظارات، با کمبود موجودی مسکن و رشد میزان خرید مواجه شدند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در Forbes، اخبار زیر را به اطلاع شما می رساند.

بنا بر گزارش انجمن ملی وام دهندگان (Mortgage Bankers Association – MBA)، تقاضا برای خرید مسکن در آخرین هفته ماه نوامبر 2020 9 درصد افزایش داشته و به طور کلی 28 درصد افزایش سالانه داشته است. معاون پیش بینی اوضاع اقتصاد و صنعت MBA، جوئل کان (Joel Kan)، می گوید: “تقاضا برای خرید مسکن به قوت خود باقیست و با وجود موجودی بسیار محدود و قیمت های رو به افزایش مسکن، این تقاضا به بالاترین میزان خود در ده سال اخیر رسیده است.”

بیشتر املاک موجود در بازار طی چند هفته به فروش می رسند. مشاوران املاک با سرعت خیلی زیادی کار می کنند، زیرا املاک نیز با سرعت خیلی بالایی به فروش می روند. ممکن است ملک مورد نظر خود را پیدا کنید اما بعد از تماس با فروشنده متوجه شوید که تنها چند ساعت بعد از ثبت خانه برای فروش، خریداری برای آن پیدا شده است. مشاوران به صورت فاصله گذاری شده املاک را به خریداران بالقوه نشان می دهند، و نیز شاهد آن بوده ایم که عده ای از صاحبان خانه جون دیگر نمی توانند از عهده بازپرداخت اقساط وام مسکن خود برآیند، در صدد فروش ملک خود بوده اند و می خواهند هر چه سریع تر آن را به فروش برسانند.

بر اساس اظهارات اقتصاددان ارشد املاک و مستغلات در Florida Realtors، دکتر برد اوکانر (Dr. Brad O’Connor)، فروش خانه، قیمت ها، خانه های در انتظار فروش و خانه های جدید لسیت شده نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. فروش خانه های مخصوص یک خانوار 22 درصد و فروش کاندوها 25.3 درصد افزایش یافته است. در کالیفرنیا، طبق گزارشی که توسط شرکت نرم افزار مدیریت املاک ManageCasa  منتشر شده، فروش در اکتبر 2020 نسبت به ماه قبل از آن 1 درصد کاهش یافته، اما با این وجود 19.9 درصد از تعداد خانه های فروخته شده در ماه اکتبر 2019 بیشتر است.

در بازاری که هم به نفع خریداران و هم به نفع فروشندگان است، هر دو باید آماده باشند تا به قلمرو جدیدی قدم بگذارند و به سرعت وارد عمل شوند. بسیاری از متخصصان املاک و مستغلات معتقدند این روند در سال 2021 ادامه خواهد داشت، اما به زودی تغییر خواهد کرد.

توصیه ما به افرادی که به دنبال فروش خانه فعلی خود هستند این است که سریعاً اقدام کنند. در این نوع بازار املاک و مستغلات، حتما پیشنهادی که مطابق با قیمت فروش شما باشد دریافت می کنید. حتی دیده شده است که خریداران برای اطمینان از انجام معامله مبلغ بالاتری را هم پیشنهاد می دهند.

به خریداران هم پیشنهاد می شود قبل از شروع به جستجو، سریعاً نامه پیش تاییدیه وام مسکن را دریافت کنند. باید سریع بوده و آماده مزایده باشید. با وحود نرخ های پایین بهره وام مسکن، قطعا در آینده بسیار سود خواهید کرد.

هم اکنون فرصت فوق العاده ای هم برای خریداران و هم برای فروشندگان است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.