۱۳ سؤال که در هنگام بازرسی منزل در آمریکا باید بپرسید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

همه متخصصان مسکن با هم توافق دارند که بازرسی خانه یکی از اساسی ترین مراحل خرید خانه است. شما با بازرسی خانه متوجه می شوید که ملک مورد نظر شما چه موارد یا مشکلاتی دارد که باید آنها را در نظر داشته باشید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، سیزده سوال را که باید برای کشف اشکالات احتمالی خانه در حین بازرسی بپرسید، در زیر ذکر کرده است.

1) پر هزینه ترین اشکالات کدام موارد هستند؟

حتما از بازرس بپرسید که پرهزینه ترین اشکالات ملک کدام موارد هستند. مثلا اشکالات سقف، سیستم تهویه، زیرسازی یا ساخت و ساز غیر مجاز و… شامل این موارد هستند. اگر چنین مشکلاتی در ملک مورد نظر شما یافت شوند، قدرت مذاکره شما بر سر قیمت خانه هم بیشتر می شود.

2) مهمترین علامت های خطر چه هستند؟

وقتی برای اولین بار خانه می خرید یا می خواهید خانه کلنگی و قدیمی بخرید، ممکن است از یافته های حاصل از بازرسی غافلگیر شوید. شما در مرحله اول باید از بازرس بپرسید که بزرگ ترین مواردی که توجه او را جلب کرده اند کدامند، یا به عبارت دیگر باید کدام اشکالات به سرعت رفع شوند؟ ممکن است برخی از موارد را بتوانید بعدها و بعد از جمع کردن سرمایه بیشتر تعمیر کنید.

3) پیشینه بازرس چیست؟

باید حتی پیش از استخدام بازرس بررسی کنید تا ببینید سابقه بازرس چیست. آیا او قبلا در زمینه سیم کشی یا لوله کشی فعالیت کرده و دارای تجربه است؟ در این صورت می تواند راحت تر مشکلات مربوط به این موارد را پیدا کند.

4) آیا بازرس دارای مجوز است؟

یکی از مهم ترین سوالات که باید پیش از استخدام بازرس بپرسید این است که آیا بازرس مورد نظر دارای مجوز و مدرک لازم هست؟ آیا او این کار را به طور تمام وقت انجام می دهد؟ گزارش او تا چه حد به جزئیات دقت خواهد کرد؟ توجه کنید که باید از بازرس در مورد راه حل مشکلات احتمالی هم سوال کنید.

5) پشت بام ساختمان در چه وضعیتی قرار دارد؟

به پشت بام ساختمان نگاهی بیندازید.  وجود هر گونه پستی و بلندی روی پشت بام گویای مشکلاتی است. مشکلات احتمالی مربوط به زیرساخت، نشست زمین، رطوبت زیرزمین، پوسیدگی دیوار، نشت آب و… است که باید آنها را بررسی کنید.

6) آیا در ساختمان آزبست وجود دارد؟

اگر خانه ای که می خرید قبل از سال 1970 ساخته شده است، حتما از بازرس بخواهید وجود یا عدم وجود آزبست را در کف زمین یا در سیستم عایق ساختمان، بررسی کند. اگر آزبست وجود داشته باشد، هزینه پاکسازی آن زیاد است، پس می توانید در این صورت در قیمت خرید خانه بیشتر مذاکره کنید.

7) آیا لازم است آزمایش رادون انجام دهید؟

معمولا خریداران آن قدر که به چیزهای ظاهری توجه می کنند، به مشکلاتی که نمی توانند ببینند، توجهی ندارند. مثلا گاز رادون نوعی گاز بی بو و بی رنگ است که وجود آن می تواند باعث بروز سرطان شود. در وبسایت EPA.gov می توانید نقشه محله هایی را که احتمالا گاز رادون دارند، مشاهده کنید. با پاکسازی می توانید میزان این گاز را به مقدار استاندارد در آورید.

8) طول عمر ملک چقدر است؟

بازرسی به شما کمک می کند تا طول عمر وسایل خانه و امکانات آن را بسنجید. بعد از دیدن نتیجه بازرسی می توانید برنامه ای برای خود تدوین کنید و مشخص کنید که باید در آینده چه کارهایی روی خانه خود انجام دهید تا عمر آن بیشتر شود.

9) وضع “اسکلت” خانه چطور است؟

روی “اسکلت های” همچنین سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سقف، نمای ساختمان و زیربناها تمرکز کنید.  اینها بخش هایی هستند که اگر مشکلی در آنها پیش بیاید ، خواسته یا ناخواسته متحمل هزینه زیادی خواهید شد!  آشپزخانه یا حمام را می توان به روز کرد ، اما اگر سقف مشکلی داشته باشد باید متحمل هزینه های زیادی شوید.

10) خاک و ساختار خانه چگونه است؟

در خانه دو مولفه مهم وجود دارد: خاک زیر خانه و ساختار خود خانه.  خریدار باید اطمینان حاصل کند که خاک زیر خانه از لحاظ آلودگی خاک یا رانش مشکلی ندارد چرا که این مشکلات بر خطر زلزله یا سیل اثر می‌گذارد.  قسمت مهم دیگر خانه برای بررسی این است که آیا خانه از نظر ساختاری مناسب است و نیازی به تعمیر اساسی دارد یا خیر.

11) آیا در دیوار ها مشکلی وجود دارد؟

در بازرسی خانه موارد قابل مشاهده چون سقف، سیستم تهویه و لوله کشی و … بررسی می شوند، اما گاهی اوقات بازرس به وضعیت دیوار و شرایط بیرونی آن مشکوک می شود. ممکن است این مشکلات نشان دهنده عدم انجام تعمیرات به موقع باشد و این یعنی وجود مشکلاتی که خریدار نمی بیند.

12) آیا رسید بررسی سالانه سیستم تهویه وجود دارد؟

خریدار باید از فروشنده بخواهد رسید و مدرک سرویس و بررسی سیستم تهویه را در اختیار او قرار دهد. با نگه داشتن این رسیدها، نشان می دهید که به سیستم تهویه خود توجه می کنید و آن را به طور مرتب سرویس می کنید.

13) در مورد بخش های “نامحسوس” ملک چه می توان گفت؟

گزارش های بازرسی مسکن معمولا خیلی دقیق هستند، اما برخی از نکات در مورد ملک وجود دارد که قابل مشاهده نیست و تنها با زندگی در آن آشکار می شود. از جمله همسایگان، سر و صدا، وضعیت ترافیک یا تعمیرات لازم برای حیاط و باغچه.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.