چگونه از سه خطر اصلی پیش از ساخت و ساز در آمریکا جلوگیری کنیم؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

شروع یک پروژه ساختمانی حتی برای انبوه‌سازان با تجربه هم می‌تواند کاری بسیار سخت باشد. تمامی مراحل از مدل‌سازی برای تأمین نیازهای اساسی تا هم‌خوان سازی طراحی ساختمان با محل اجرای پروژه نیاز به توانایی مالی و دانش فنی ساخت و ساز دارد. یکی از موضوعاتی که اغلب در مراحل ابتدایی پروژه مورد غفلت باقی می‌ماند تکنیک‌های کاهش خطرات پیش از ساخت و ساز است که به شناسایی مخاطرات کمک شایانی می‌کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد چگونگی پیشگیری از سه خطر مهم پیش از ساخت و ساز ساختمان توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

حتی یک مدل مالی عالی هم ممکن است به دلیل مشکلات پیش‌بینی نشده در حین انجام پروژه با شکست مواجه شود. به کار گرفتن یک برنامه محطاتانه و همه جانبه، اساس کار انبوه‌سازان موفق است و می‌تواند تأثیر شگرفی بر بازده کلی پروژه داشته باشد.

تهیه یک برنامه مناسب پیش از آغاز ساخت و ساز، روندی چند وجهی است، اما سه خطر کلیدی وجود دارند که اگر مراقبشان نباشید، می‌توانند برای شما مشکل‌ساز شوند. این مخاطرات و بهترین روش‌های اجتناب از آن‌ها در ادامه تشریح خواهند شد.

خطر شماره 1: مشکلات زیست محیطی

چگونگی اجتناب از آن: انجام سریع ارزیابی‌های مناسب

به محض این که زمین پروژه خود را انتخاب کردید، بایستی فاز اول ارزیابی زیست محیطی محل را با همکاری مهندسان حرفه‌ای برنامه‌ریزی کنید. مهندسان همزمان با ارزیابی گذشته محل پروژه، وضعیت فعلی آن را نیز ارزیابی می‌کنند. آن‌ها به صورت حضوری از محل پروژه بازدید می‌کنند تا نگرانی‌های زیست محیطی شناخته شده را بررسی کنند. اگر محل انتخابی شما برای احداث دارای خطرات زیست محیطی بالقوه نظیر امکان آلودگی خاک یا آب‌های زیرزمینی باشد، در گزارش مهندسان بیان خواهد شد. همچنین در گزارش آن‌ها گام‌های بعدی شما از منظر زیست محیطی تشریح خواهد شد. هزینه مورد نیاز برای این گزارش در مقابل حفاظت از کسب و کار شما از گام نهادن در یک پروژه‌ غیر قابل دفاع، بسیار ناچیز است.

خطر شماره 2: حق ارتفاق نامعلوم و ناشناخته (منظور از حقوق ارتفاقی، آن دسته از حقوقی است که برای شخص، در ملک دیگری وجود داشته باشد؛ مثلاً در زمین یا خانه کسی، مجرای فاضلاب یا آب باران زمین یا خانه دیگری باشد. در این صورت صاحب آن خانه یا زمین نمی­تواند از استفاده همسایه جلوگیری کند).

چگونگی اجتناب از آن: بررسی و جستجوی حقوقی مالکیت

یک مرحله ساده که باید برای هر پروژه‌ای انجام شود، بررسی‌ حقوقی مالکیت است که با همکاری انجمن مالکیت ملکی امریکا American Land Title Association (ALTA) قابل انجام است. دریافت گزارش‌های مالکیتی امری معمول است اما توانایی تفسیر و درک صحیح اطلاعات موجود در این گزارش‌ها به شما کمک می‌کند که بدانید آیا زمین مورد نظر ارزش صرف زمان و سرمایه‌گذاری بیشتر را دارد یا خیر. این بررسی برای شما جزییات فیزیکی زمین را نمایان کرده و اطلاعات بیشتری درباره ملک مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما با ادغام بررسی‌ها با جستجوی حقوقی مالکیت قادر خواهید بود که حقوق ارتفاق زمین را شناسایی کنید. مقررات عقب نشینی، نواحی تالابی، مسیرهای عمومی و خدمات شهری همگی در گزارش ارائه شده توسط ALTA آورده می‌شوند. زمانی که شما این اطلاعات را داشته باشید، می‌توانید برای رفع مشکلات با همسایگان مذاکره کنید، از حق تخلیه استفاده کنید و یا طراحی خود را بر مبنای این گزارش تغییر دهید.

خطر شماره 3: محدودیت‌های برق

چگونگی اجتناب از آن: بازرسی از زمین با همکاری مشاوران و شرکت‌ برق محلی

در زمینه‌های مرتبط با استفاده از برق و تجهیزات برقی دو فاکتور کلیدی و مهم وجود دارد که باید در هر زمین جهت انجام پروژه ساختمانی ارزیابی شود. نخست، آیا اشتراک شبکه برق در پروژه، کفاف نیازهای الکتریکی پروژه را خواهد داد؟ دوم، آیا نیاز به جابه‌جایی تاسیسات برای اجرای ساخت و سازها وجود دارد؟ هر دوی این موارد به استعلام از  شرکت برق محلی در کنار مشورت با یک مشاور تجهیزات محلی و یا یک مهندس شهرسازی نیاز دارند.

زمانی که نیازهای الکتریکی ساختمان خود را شناسایی کردید، برای دیدار با شرکت برق محلی و بررسی امکان تأمین نیازهای پروژه خود برنامه‌ریزی کنید. از مشاور خود بخواهید که «نامه بار الکتریکی» که دارای اطلاعات ساختمان است را تنظیم کند، این نامه داده‌های مورد نیاز برای بررسی اثر ساختمان شما بر شبکه برق منطقه را در اختیار شرکت برق قرار می‌دهد.

برای بررسی نیاز به جابه‌جایی مجدد خطوط انتقال برق، به دنبال خط برق ورودی به ساختمان آینده خود باشید و همزمان خطوط برق مجاور پروژه خود را نیز بررسی کنید. برای تعیین اثر خطوط مجاور بر ساختمان شما نیز از الزامات معمول OSHA مبنی بر فاصله 10 فوتی میان نزدیک‌ترین خط برق و مرز ساختمان، به علاوه 5 تا 7 اینج برای ایمنی کارگران، پیروی کنید. اگر خط ورودی به ساختمان شما در این ناحیه 15 تا 17 فوتی است، باید آن را جابه‌جا کنید و یا اینکه طراحی ساختمان را تغییر دهید. (توجه داشته باشید که فاصله مذکور می‌تواند متفاوت باشد و بایستی برای اجرای آن قوانین محلی را بررسی کرده و مستقیماً با شرکت برق درباره آن مشورت شود.)

پس از تعیین خطوط برقی که باید جابه‌جا شوند، برای کمک به انجام فرآیند با مشاور تاسیسات خود مشورت کنید تا آن‌ها راهنمایی لازم برای انجام فرآیند جابه‌جایی با همکاری شرکت برق محلی را انجام دهند. تعیین مجدد محل پروژه می‌تواند در کنار هزینه‌ای هفت رقمی، مسیر پروژه را به کلی تغییر داده و مشکل‌ساز شود، بنابراین بسیار مهم است که نیازهای اساسی پروژه خود را در همان مراحل ابتدایی و در فرآیند بررسی شناسایی کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.