برآورد قیمت خانه در آمریکا چقدر هزینه دارد؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

از روزی که شما شروع به پس‌انداز برای خرید خانه می‌کنید، تا روزی که در بازار در جستجوی خانه مناسب هستید، مالکیت خانه در چشم انداز آینده شما وجود دارد. فرقی ندارد که بار اولتان باشد که خانه می‌خرید یا پیش از این هم خانه خریده باشید، برای اخذ تأیید نهایی وام مسکن، باید برنامه‌ای برای برآورد قیمت خانه مورد نظر داشته باشید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، در مورد برآورد قیمت خانه در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

ممکن است این سؤال برایتان پیش بیاید که برآورد قیمت خانه چیست و چقدر برای شما هزینه خواهد داشت؟ پیش از تکمیل مراحل پایانی خرید خانه، بایستی با انواع مختلف برآورد قیمت خانه و فاکتورهایی که می‌توانند هزینه آن را تغییر دهند، آشنا شوید.

برآورد قیمت خانه چیست؟

برآورد قیمت خانه یکی از پیش‌نیازها برای اکثر وام‌های مسکن است. برآورد قیمت خانه، ارزش آن را مشخص می‌کند و وام‌دهنده از برآورد قیمت خانه برای ارائه گزارش تعیین قیمت استفاده می‌کند. این گزارش به وام‌دهنده کمک می‌کند که برای اعطای وامی مناسب به خریدار، تصمیم‌گیری کند. به منظور حمایت از خریدار و وام‌دهنده در برابر برآورد قیمت بالاتر از نرخ واقعی، کارشناسان رسمی ایالتی برآورد قیمت خانه را انجام می‌دهند.

چه کسی کارشناس برآورد قیمت خانه را انتخاب می‌کند؟

مؤسسه وام‌دهنده معمولاً‌ فهرستی از کارشناسان برآورد قیمت را به شما پیشنهاد می‌دهد، مبنای انتخاب کارشناسان ارزیاب در این فهرست سابقه کار، اعتبار و تعهد حرفه‌ای بالا است. شما به عنوان خریدار باید هزینه برآورد قیمت خانه را بپردازید، به طور معمول این هزینه به کل هزینه‌های پرداختی شما اضافه می‌شود. با این حال، وام‌دهنده پیش از آغاز بررسی صلاحیت، باید به شما هزینه برآورد قیمت را اطلاع دهد تا شما از هزینه مذکور آگاه باشید.

برآورد قیمت خانه چقدر هزینه دارد؟

برآورد قیمت خانه به طور معمول بین 200 تا 450 دلار هزینه دارد. با این حال، هزینه برآورد قیمت خانه وابسته به نوع برآورد قیمتی است که شما نیاز دارید. در ادامه چهار نوع از برآورد قیمت خانه که بایستی با آن‌ها آشنایی داشته باشید معرفی خواهند شد:

  • گزارش برآورد قیمت مسکن یکسان Uniform Residental Appraisal Report (URAR)

این مورد، رایج‌ترین نوع برآورد قیمت خانه است و اغلب وام‌دهندگان پیش از تأیید وام مسکن شما به گزارش برآورد قیمت مسکن یکسان (URAR) نیاز دارند.

در حین تهیه این گزارش، یک کارشناس برآورد قیمت حرفه‌ای و معتبر به دقت وضعیت داخلی و بیرونی (ظاهری) خانه را بررسی می‌کند. فرآیند برآورد قیمت خانه بین دو تا چهار ساعت زمان نیاز دارد و بین 300 تا 400 دلار هزینه خواهد داشت. پس از اتمام ارزیابی، کارشناس برآورد قیمت گزارشی دقیق و جامع ارائه می‌دهد که ارزش خانه را تجزیه و تحلیل کرده است. این گزارش گسترده‌ترین و به تبع آن گران قیمت‌ترین نوع از برآورد قیمت خانه است.

نکته: سه نوع دیگر از برآورد قیمت خانه عموماً برای دریافت وام‌های مرسوم مورد تأیید نیستند اما دلایلی وجود دارد که ممکن است شما به یکی از این انواع برآورد قیمت خانه نیاز داشته باشید.

  • گزارش کوتاه یا محدود، و یا برآورد قیمت سریع:

همانطور که از نام این نوع از برآورد قیمت معلوم است، در این گزارش اطلاعات کمتری نسبت به سایر انواع برآورد قیمت آورده می‌شود. در نتیجه این گزارش هزینه کمتری هم دارد و قیمت آن بین 100 تا 150 دلار است. با این حال، وام‌دهندگان عموماً این گزارش را برای تأیید وام نمی‌پذیرند. مالکان خانه و مشاوران املاک اغلب از این گزارش برای تعیین قیمت خانه استفاده می‌کنند. برای این نوع از برآورد قیمت خانه، کارشناسی حرفه‌ای و معتبر وضعیت بیرونی (ظاهری) خانه را ارزیابی کرده و بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط صاحب خانه، وضعیت و جزییات داخلی خانه را گزارش می‌کند.

  • تجزیه و تحلیل تطبیقی بازار Comparative Market Analysis (CMA):

مشاوران املاک با در نظر گرفتن قیمت خانه‌های نزدیک، رتبه مدارس منطقه و وضعیت کلی خانه از CMA برای تعیین ارزش خانه استفاده می‌کنند. این نوع از برآورد قیمت، تخمینی منطقی از ارزش خانه برای درج در فهرست قیمت مشاوران املاک به آن‌ها خواهد داد. با اینکه این روش عموماً به عنوان ابزاری برای فروشندگان و نه خریداران استفاده می‌شود، اما اگر شما هم قصد خرید خانه داشته باشید، می‌توانید از مشاور املاک بخواهید CMA خانه را به شما نشان دهد. شایان ذکر است که وام‌دهندگان CMA را به عنوان برآورد قیمتی معتبر برای تأیید وام در نظر نمی‌گیرند.

  • برآورد قیمت آنلاین:

تعداد زیادی از سایت‌های اینترنتی امکان برآورد قیمت آنلاین را به صاحب خانه‌هایی که می‌خواهند ارزش خانه‌هایشان را بدانند، ارائه می‌کنند. برآورد قیمت خانه آنلاین ممکن است رایگان باشد و یا نیاز به پرداخت هزینه داشته باشد، میزان هزینه پرداختی وابسته به میزان اطلاعاتی است که درخواست می‌کنید. وام‌دهندگان این نوع از برآورد قیمت را نیز برای تأیید وام در نظر نمی‌گیرند.

فاکتورهایی که بر برآورد قیمت خانه اثر می‌گذارند

پیش از برآورد قیمت خانه، باید از چهار فاکتوری که بر برآورد قیمت تأثیر می گذارند، آگاه باشید.

نوع ملک

نوع ملکی که شما قصد خرید آن را دارید بر هزینه برآورد قیمت آن اثرگذار است. به عنوان مثال، هزینه برآورد قیمت خانه دو خوابه بسیار کمتر از برآورد قیمت خانه‌ای است که چند اتاق خواب، یک زیر زمین کامل و یک اتاق زیر شیروانی دارد. به علاوه، اگر می‌خواهید خانه‌ای که خریداری می‌کنید را اجاره دهید و از آن کسب درآمد کنید، کارشناس برآورد قیمت باید در گزارش خود میزان اجاره و درآمد حاصل از خانه را نیز اضافه کند که همین موضوع باعث افزایش هزینه کارشناسی خواهد شد.

ارزش خانه

ارزش کلی خانه نیز بر هزینه برآورد قیمت مؤثر است. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه خانه بزرگتر باشد، هزینه برآورد قیمت آن نیز بیشتر است. یک خانه بزرگ نیاز به صرف زمان بیشتری برای ارزیابی دارد، در نتیجه گزارش هم گران‌تر خواهد بود. به عنوان یک موضوع کلی، هزینه برآورد قیمت املاک با قیمت کمتر از 500 هزار دلار عموماً کمترین میزان را دارد.

محل خانه

برای انجام برآورد قیمت چه مسافی بایستی طی شود؟ این روزها زمان و مسافت مورد نیاز برای رفتن به ملک مورد برآورد قیمت نیز در هزینه حساب خواهند شد، بنابراین اگر خانه مورد نظر شما خارج از شهر باشد، هزینه برآورد قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد.

نوع وام مسکنی که شما درخواست کرده‌اید

بسته به نوع وام مسکنی که شما درخواست کرده‌اید، این امکان وجود دارد که هزینه برآورد قیمت نیز بیشتر باشد. به عنوان مثال، وام مسکنی که یک مؤسسه فدرال مثل اداره مسکن فدرال (FHA) پرداخت می‌کند، نیاز به برآورد قیمتی شامل بازرسی‌های ایمنی اضافی دارد که این مورد منجر به افزایش هزینه خواهد شد.

اگر برنامه دارید که با دریافت وام مسکن یک خانه جدید بخرید، برآورد قیمت خانه یکی از الزمات غیر قابل چشم پوشی برای وام‌دهنده خواهد بود. حتماً از وام دهنده خود، هزینه مورد نیاز برای برآورد قیمت خانه را جویا شوید تا مطمئن شوید که هزینه لازم برای آن را پیش از رسیدن به مرحله پرداخت هزینه‌های کامل خرید خانه کنار گذاشته باشید. هر چه برای طی کردن مراحل خرید خانه آماده‌تر باشید، در این روند آرامش بیشتری خواهید داشت و راحت‌تر صاحب خانه خواهید شد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.