املاک پیش ساخته در آمریکا می توانند مشکلات مربوط به فضای محدود ایجاد شده ناشی از بیماری همه گیر را حل کنند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

کانتینرهای مخصوص بار که به ساختمان های پیش ساخته تبدیل شده اند در حال آماده سازی در سراسر جهان هستند. برای کسانی که خارج از چهارچوب در مورد مسائل مسکن فکر می کنند، کانتینر و محصولات ساختمانی پیش ساخته بخاطر مقرون به صرفه بودن، ویژگی صرفه جویی در فضا، اثرات زیست محیطی کمتر و پتانسیل گسترش، بسیاری از افراد را جذب می کنند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد تبدیل کانتینرهای حمل بار از رده خارج شده به فضاهای مسکونی و کاری، به نکاتی اشاره می کند.

محدودیت های ایجاد شده ناشی از بیماری همه گیر راه را برای ساخت مسکن های پیش ساخته برای اسکان کارکنان از راه دور که به یک فضای کاری جداگانه در حیاط خلوت خود نیاز دارند، هموار کرده است و فضای بیشتری را ایجاد می کند، زیرا ما وقت بیشتری را در خانه می گذرانیم. همچنین به دلیل اقتصاد نابسامان، این تقاضا در بازار ملک رو به افزایش است. افرادی که به تازگی در طی همه گیر شدن این بیماری از مناطق شهری خارج شده اند و در جستجوی فضای بیشتری هستند، از سرسام آور بودن افزایش قیمت خانه ها، به ویژه برای خانه های تک خانوار، ناامید شده اند. سازه های پیش ساخته، با استفاده از کانتینر و سایر سازه های پیش ساخته، در مقایسه با ساخت و ساز سنتی نسبتاً ارزان بوده و ساخت آن زمان کمی می برد. خانه های کانتینر دار به صاحبان خانه طرحی صنعتی و پیش ساخته بدون سر و کار داشتن با نوسازی کانتینرهای استفاده شده می دهد. آنها معمولأ با توجه به بودجه موجود و به سرعت انجام می شوند. صاحبان خانه در کمتر از 12 هفته می توانند یک اتاق کار پیش ساخته با آشپزخانه و حمام را آماده کنند.

حتی قبل از این بیماری، سازه های پیش ساخته مجموعه ای از مشکلات مربوط به مسکن را حل می کرد. کالج آیداهو در کالدول در سال 2019 با کمبود مسکن روبرو شد و مجبور شد سریعاً مسکن دانشجویی بیشتری را آماده کند. دو خوابگاه جدید که توسط یک شرکت محلی ساخته شد، از 36 کانتینر حمل و نقل از رده خارج شده ساخته شد و اولین نوع از کانتینرهای مسکونی در هر جای ایالات متحده امریکا بود. گروه خبری KTVB گزارش داد که این طرح چندین مؤلفه کلیدی در صرفه جویی انرژی را در ساختمان ها در خود گنجانده است و باعث می شود آنها از انرژی مؤثرتری نسبت به ساخت و سازهای سنتی بهره ببرند. به همین ترتیب، شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا در کشمکش با مسئله افرادی هستند که فاقد مسکن می باشند. آنها همچنین با ایده گرفتن از پیمانکاران، کانتینرها را به سرعت به واحدهای مسکونی تبدیل کردند.

معمار Peter DeMaria از سال 2004 پروژه های ساخت کانتینر را طراحی کرده است و به عنوان اولین معماری که یک کانتینر باری را مطابق با استانداردهای ساختمانی ایالات متحده مهیا کرد، شناخته می شود. وی معتقد است استفاده مجدد از کانتینرهای باری برای کره زمین مفید است. با این حال، گذاشتن یک کانتینر در منزل یا فضای کار، خالی از چالش نیست، به ویژه در مورد اخذ مجوز. قبل از شروع به ساختن طرح های ثابت، دریابید که آیا این نوع ساختار در جامعه یا همسایگی شما مجاز است یا خیر. طبق گفته DeMaria، صاحبان خانه های احتمالی کانتینر باید صبور باشند. دریافت چنین مجوزهایی ممکن است شش تا نه ماه به طول بیانجامد.

نکته: کانتینرها باید با جرثقیل در جای خود قرار گیرند. کانتینرهای باری که از رده خارج شده اند باید برای نصب تقویت شوند، به ویژه کف و دیوارهای مجاور آنها هنگام اتصال به واحد دیگر.  برای خدمات رفاهی مثل آب و برق باید مقاوم سازی شده و سازگار شوند. همه این ها به هزینه ها اضافه می شود، اما شما هنوز با مبلغ یک خانه یا اتاق معمولی فاصله دارید.

ساختن خانه از هر نوعی دارای موانع و مشکلاتی است. علی رغم مسیر پر از دست انداز برای تکمیل ساختمان های کانتینری، نقاط قوت آن احتمالاً برای نسل های بعد جواب خواهد داد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.