گزارش کردیت خود را جهت یافتن اشتباهات احتمالی در آن مورد بررسی قرار دهید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بر اساس یک مطالعه جدید انجام گرفته توسط Consumer Reports، بیش از یک سوم آمریکایی ها می گویند که حداقل یک خطا در گزارش کردیت خود پیدا کرده اند. Consumer Reports از بیش از 5,800 شرکت کننده در این مطالعه خواسته است که یک نسخه از گزارش کردیت خود را دریافت کرده و آن را از نظر اشتباه بین اول فوریه تا اول آوریل بررسی نمایند. دامنه وسیعی از اشتباهات پدیدار شد.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد اشتباهات احتمالی در گزارش کردیت و لزوم بررسی آن توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

سید اجاز (Syed Ejaz)، تحلیلگر سیاست های Consumer Reports به شبکه CNBC گفت: “به عنوان مثال، 29 درصد از پاسخ دهندگان مواردی را کشف کردند که با اطلاعات شخصی آنها مغایرت داشت، در حالی که 11 درصد در مورد اطلاعات حساب خود اشتباهاتی یافتند که می تواند به کردیت اسکور آنها آسیب برساند.”

اجاز گفت: متأسفانه، گاهی اوقات افراد خیلی دیر متوجه این اشتباهات می شوند، آن هم درست هنگامی که در اواسط گرفتن وام برای خرید خانه یا ماشین جدید هستند. به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید گزارش کردیت خود را بررسی نموده و آن را از نظر صحت ارزیابی کرده اید.

احتمالاً چه نوع اشتباهاتی را پیدا می کنید؟

داوطلبان شرکت کننده در این تحقیق اشتباهاتی را در رابطه با هر دو مورد اطلاعات مالی و اطلاعات شخصی پیدا کرده اند. 695 نفر گفتند که اشتباهاتی را در رابطه با بدهی به آنها نسبت داده اند، و 1,739 نفر گفتند که اشتباهاتی را در رابطه با اطلاعات شخصی خود پیدا کرده اند.

انجمن صنعت داده های خریداران خانه (The Consumer Data Industry Association)، که نماینده یزرگترین شرکت های گزارش دهنده کردیت است، تحقیقات در رابطه با گزارش های کردیت وام گیرندگان خریدار خانه را کاملاً “نادرست و گمراه کننده” خوانده است. این انجمن ادعا می کند که صنعت گزارش کردیت دارای 98 درصد دقت در پروفایل های کردیتی است و نسبت به نتیجه گیری های این مطالعه هشدار می دهد زیرا این امر بر اساس یک بررسی و نظر سنجی غیرتجربی از وام گیرندگان و خریداران خانه انجام شده است.

اما هنوز هم کارشناسان مالی توصیه می کنند که وام گیرندگان و خریداران خانه به طور مکرر گزارش های کردیت خود را در وبسایت AnnualCreditReport.com کنترل کنند. گزارش های کردیتی Equifax، Experian و TransUnion معمولاً هر سال یک بار به صورت رایگان در دسترس هستند. با این حال، این سه شرکت گزارش های کردیتی هفتگی رایگان را تا 20 آوریل سال 2022 ارائه می دهند.

وام گیرندگان باید در صورت مشاهده هر گونه اشتباه در گزارش کردیت خود مستقیماً با شرکت های گزارش دهنده تماس حاصل نمایند. کمیسیون تجارت فدرال (The Federal Trade Commission)، نمونه نامه ای را ارائه می دهد که می توان برای اختلافات در مورد خطاها و اشتباهات به دفاتر کردیتی ارسال نمود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.