علل بالا باقی ماندن قیمت خانه در ایالات متحده

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

از ماه آوریل سال 2020 تا آوریل سال 2021، میزان فروش خانه های جدید 50 درصد و قیمت میانگین آنها تقریباً 20 درصد افزایش یافته است. فروش خانه های موجود در بازار از ماه می سال 2020 تا ماه می سال 2021 به میزان 42 درصد افزایش یافته و قیمت آنها نیز 20 درصد افزایش یافته است. چندین عامل ساده پشت این قضیه قرار گرفته که نمی تواند مورد مناقشه قرار گیرد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، به علل بالا باقی ماندن قیمت مسکن در آمریکا اشاره می کند.

این عوامل عبارتند از:

  • بازار کار در حال بهبود: تعداد کمی از آمریکایی ها متقاضی دریافت حقوق و مزایای بیکاری هستند. میزان رشد شغل زیاد است و اقتصاد با نرخ سالانه تقریباً 7 درصد (پس از کاهش سرعت در سال 2020) در حال رشد است. آمریکایی ها همچنین در حال ترک شغل خود با نرخ بی سابقه ای هستند که به طور معمول اعتماد به نفس در بازار کار را نشان می دهد.
  • سرمایه گذاران گریزان از بازار سرمایه و کالای قابل از دست دادن، به دنبال پناهگاهی مانند بازار املاک و مستغلات مسکونی می گردند. به گزارش وبسایت Redfin، سرمایه گذاران در شش ماه گذشته مبلغ 77 میلیارد دلار در خانه ها سرمایه گذاری کردند. در واقع سرمایه گذاران شرکتی در سه ماهه اول سال 15 درصد از خانه های در معرض فروش ایالات متحده را خریداری کرده اند.
  • با افزایش قیمت معاملات الوار تا میزان 1,670.50 دلار در ماه می در مقایسه با قیمت 400 دلاری آن پیش از بیماری همه گیر، هزینه های چوب و الوار همچنین در متوقف کردن بازار مسکن در سال گذشته نقش مهمی را ایفا کرد. بر اساس گزارش بانک آمریکا، قیمت الوار اخیراً پایین آمده است، اما موجب یک افزایش قیمت 34,000 دلاری خانه های جدید در سال گذشته شده است.
  • با چشم اندازی بلند مدت تر، نقصان و کاهش در ساخت و ساز موجب کمبود محلی و بومی خانه شده است. طبق نظر انجمن ملی مشاوران املاک، شاید در حال حاضر 6.8 میلیون خانه کمبود خانه داشته باشیم. بر اساس اظهار وبسایت Business Insider، هر ساله به طور متوسط فقط 1.23 میلیون خانه جدید در ایالات متحده در دو دهه اول ساخته شده است، در حالی که از سال 1968 تا سال 2000 به طور متوسط سالانه 1.5 میلیون خانه جدید ساخته شده است. رشد جمعیت در ایالات متحده آمریکا کند شده است، اما کندی سرعت آن بسیار کمتر از کندی سرعت ساخت خانه های جدید است.
  • افراد پس از رسیدن به سنین بالا، تمایل کمتری به کوچکتر کردن محل سکونت خود دارند. طبق اظهار وبسایت فردی مک (Freddie Mac)، تعداد 67 میلیون صاحبخانه آمریکایی که بیش از 55 سال سن دارند در مجموع حدود دو سوم از سهم صاحبان خانه از ملک خود را در اختیار دارند. و حدود 63 درصد از این صاحبان خانه قصد دارند تا پایان عمر در محل زندگی خود بمانند در حالی که بقیه قصد دارند حداقل یکبار دیگر نقل مکان نموده و به خانه جدیدی بروند. این امر منجر به انتقادات فزاینده ای نسبت به متولدین بین سالهای 1946 الی 1964 به دلیل نوعی خودخواهی شده است، اما بعید به نظر می رسد که بتواند اصول بازار املاک و مستغلات را تغییر دهد.

در کنار این عوامل، بیماری همه گیر covid-19 است، که با رو به رو شدن با این واقعیت که فناوری امکان همکاری مؤثر کارکنان را بدون تجمع در یک مکان و فضای فیزیکی ایجاد کرده است که موجب ایجاد دگرگونی در بازار مسکن شده است. منزل مکانی است که اغلب اوقات در آن پناه می گیرید، می خوابید و در آنجا اقامت می کنید، و برای بسیاری از افراد این مکان محل کار آنها نیز هست.

اکنون پذیرفته شده است که همه کارکنان به سطح حضور در محل کار همانند قبل از همه گیری بیماری باز نخواهند گشت، بلکه حداقل گاهی اوقات از خانه کار خواهند کرد. بنابراین کارفرمایان در حال کاهش دفاتر خود هستند. کارفرمایان اکنون به جای داشتن دفتر مرکزی، دفاتر میکرو ماهواره ای زیادی در خانه کارمندان خود خواهند داشت.

پیش بینی می شود که این امر ضمن بالا بردن قیمت خانه ها، ارزش املاک و مستغلات اداری را کاهش می دهد. خانه ها به فضا و امکانات بیشتری احتیاج دارند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.