تفاوت میان ارزش خالص دارایی صاحبان خانه و مستأجران در آمریکا در حال ازدیاد است.

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

امروزه برای بسیاری از افراد داشتن امنیت مالی هدف مهمی است، اما برخی  نمی دانند که مالکیت خانه چقدر می تواند به آنها در رسیدن به این هدف کمک کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد فاصله میان ارزش خالص دارایی یک صاحب خانه و یک مستأجر به نکاتی اشاره می کند.

اخیراً گزارشی با عنوان “سفر به سوی آزادی مالی” دیدگاه آمریکایی ها در مورد ضعیت مالی و اهداف آنها را مورد نظرسنجی قرار داده است. این نظرسنجی نشان می دهد که ممکن است تصور اشتباه قابل توجهی در مورد نقش داشتن خانه در ایجاد ثروت وجود داشته باشد:

مالکیت خانه یکی از شاخص هایی است که آمریکایی ها می گویند کمترین ارتباط را با سلامت مالی دارد.

دو هدف اصلی، یکی ثروت شخصی و دیگری مالکیت خانه و دارایی خالص، دست در دست هم به طور مشترک کار می کنند. در ذیل تنها چند دلیل ذکر شده است که اگر شما به دنبال امنیت مالی هستید، مالکیت خانه باید اولویت اصلی شما باشد.

مالکیت خانه سنگ بنای مهمی برای ایجاد ثروت است.

فدرال رزرو هر سه سال یکبار تحقیقی را از منابع مالی خریداران خانه منتشر می کند که تفاوت ثروت بین مالکان خانه و مستأجران را نشان می دهد. نمودار زیر یافته هایی را از میان تحقیقات قبلی به انضمام آخرین داده ها در سال 2019 نشان می دهد که نتایج آن حیرت انگیز است:

همانطور که در نمودار نشان داده شده است، شکاف بین صاحبان خانه و مستأجران همچنان افزایش می یابد. این امر به این دلیل است که مالکیت خانه به طور کلی به دارایی خالص یک فرد کمک می کند. اودتا کوشی (Odeta Kushi) اقتصاد دان ارشد جانشین در شرکت First American، این ایده را مشخص می کند:

بین سالهای 2016 تا 2019، دارایی مسکن بزرگترین عامل افزایش ثروت خالص در همه گروه های درآمدی بود.

هنگامی که به جدیدترین داده های سال 2019 نگاه می کنیم، میانگین دارایی خالص صاحبان خانه بیش از 40 برابر میانگین دارایی خالص مستأجران است، (به نمودار زیر توجه نمایید):

این شکاف عمدتاً وجود دارد زیرا صاحبان خانه سهم خود را از خانه خود (equity) با توجه به ارزش خانه خود ایجاد می کنند و هر ماه بخشی از وام مسکن خود را بازپرداخت می کنند. هنگامی که شما صاحب خانه خود هستید، بازپرداخت ماهانه وام مسکن شما، در اصل پس اندازی اجباری است که هنگام فروش خانه یا ریفایننس وام مسکن به شما باز می گردد. به عنوان مستأجر، هیچگاه برگشت پولی را که ماهانه به عنوان اجاره پرداخت می کنید، مشاهده نخواهید کرد.

اگر آماده شروع به ایجاد دارایی خالص خود هستید، بازار املاک و مستغلات فعلی چندین فرصت را ارائه می دهد که باید آنها را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، با توجه به نرخ های پایین بهره وام مسکن امروز، ممکن است قدرت خرید شما اکنون بیشتر از زمان گذشته باشد. این بدان معناست که ممکن است زمان بهتری برای شروع کار در جهت اهداف مالکیت خانه برای شما وجود نداشته باشد، به ویژه این که پیش بینی می شود نرخ بهره وام مسکن در ماه های آینده افزایش یابد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.