MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

نحوه آمادگی برای خرید خانه در بازار رقابتی امروز آمریکا

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت شبکه خبری cnbc، کارهایی که باید قبل از اقدام به جستجو برای یافتن خانه انجام دهید را برای شما همراهان گرامی شرح می دهد.

طبق گزارش realtor.com، انتظار می رود فروش خانه در سال 2022 به میزان 6.6 درصد رشد کند که بالاترین رقم در 16 سال گذشته است.

به گفته دانیله هیل (Danielle Hale) اقتصاددان ارشد realtor.com، در واقع قیمت خانه از ماه نوامبر تا ماه دسامبر سال گذشته افزایش یافت. در حالی که realtor.com پیش بینی می کند قیمت ها 2.9 درصد افزایش می یابد، این سرعت نسبت به سال گذشته کندتر است. موجودی خانه های فروشی محدود باقی خواهد ماند، اما انتظار می رود از پایین ترین سطح سال 2021 بازگردد و بیشتر شود. نکته این است که خریداران خانه باید قبل از شروع به خرید آماده باشند.

دانیله هیل گفت: “هنگامی که خانه مورد نظر خود را پیدا کردید، باید سریعاً اقدام کنید.” کارهایی را که می توانید انجام دهید تا امسال خود را در بهترین موقعیت برای یافتن خانه قرار دهید عبارتند از:

کردیت خود را مورد بررسی قرار دهید

کردیت اسکور شما عامل مهمی در گرفتن وام مسکن و نوع وامی است که دریافت خواهید کرد. همچنین بر نرخ بهره ای که دریافت می کنید و این که به طور بالقوه چقدر پول برای پیش پرداخت نیاز دارید تأثیر می گذارد. با بررسی کردیت اسکور خود از قبل، متوجه خواهید شد که آیا برای افزایش آن باید تغییراتی ایجاد کنید یا خیر.

همچنین یک کپی از گزارش کردیت خود دریافت کنید تا خطاها یا صورتحساب های پرداخت نشده ای را که ممکن است بر کردیت اسکور شما تأثیر بگذارند را بررسی کنید. خریداران خانه می توانند تا ماه آوریل سال 2022 گزارش کردیت خود را حداکثر یک بار در هفته به صورت رایگان از سه شرکت بزرگ Experian، Equifax و TransUnion دریافت کنند.

بدهی های خود را مدیریت کنید.

همچنین، وام دهندگان در هنگام تعیین وام شما به DTI شما که نسبت بدهی به درآمد شما می باشد نگاه می کنند. جسیکا لاوتز (Jessica Lautz) معاون جمعیت شناسی و بینش رفتاری در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، پیشنهاد می کند که اگر بدهی دارید، قبل از شروع به جستجوی خانه آن را پرداخت کنید. برای بازپرداخت بدهی خود از هرگونه پاداش پایان سال یا هدایای نقدی استفاده کنید. اگر بدهی ندارید، آن پول نقد را در حساب پس انداز خود بگذارید و از آن برای کمک به پیش پرداخت خود استفاده نمایید.

با یک وام دهنده وام مسکن تماس گرفته و با او  مشورت کنید.

کوین پارکر  (Kevin Parker)، نایب رئیس بخش وام مسکن در اتحادیه کردیت فدرال نیروی دریایی گفت: در اسرع وقت با یک وام دهنده حداقل برای پرسیدن سؤالات و یافتن آنچه از شما برای تأیید وام مسکن نیاز دارند، تماس بگیرید.

می توانید از ماشین حساب های آنلاین استفاده کنید تا بفهمید که چه چیزی می توانید بخرید و این که آیا خرید خانه برای شما منطقی می باشد یا اجاره خانه. همچنین، می توانید دریابید که چه مقدار پول برای هزینه های بسته شدن قرارداد خرید خانه نیاز دارید، این هزینه ها علاوه بر پیش پرداخت برای خرید خانه می باشند.

می توانید قبل از شروع به جستجوی خانه برای دریافت وام مسکن از قبل تأییدیه بگیرید، زیرا قبل از بستن قرارداد خرید خانه به آن نیاز خواهید داشت.

بودجه ای را برای خود پیش نویس کنید و در نظر بگیرید.

فقط به این دلیل که شما توسط یک وام دهنده برای مقدار مشخصی پول تأیید شده اید، به این معنی نیست که این مقدار پول بودجه شما می باشد. به مخارج ماهانه خود نگاه کنیدتا مشخص کنید که توانایی پرداخت اقساط ماهانه وام را دارید. نرخ بهره وام مسکن را فراموش نکنید، که انتظار می رود امسال روند افزایشی داشته باشد و بنابراین پرداخت اقساط ماهانه وام مسکن شما را افزایش می دهد. انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) پیش بینی می کند که نرخ بهره وام مسکن در پایان سال جاری به 3.7 درصد می رسد که هنوز طبق استانداردهای تاریخی پایین است.

یک لیست تهیه کنید.

هیل توصیه کرد: “مواردی را که ضرورتاً باید داشته باشید و داشته های خوب خود را بنویسید.” به این ترتیب، زمانی که باید تصمیمی سریع بگیرید، از قبل می دانید که چه مبادلاتی را باید انجام دهید. این امر می تواند به شما در یک جنگ مزایده ای نیز کمک کند، که در یک بازار بسیار رقابتی به راحتی می توان با آن کنار آمد.

گزینه هایی با پیش پرداخت کم را در نظر بگیرید.

لاوتز گفت: خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند ممکن است از گزینه هایی با پیش پرداخت کم آگاه نباشند. به عنوان مثال، وام های اداره مسکن فدرال پیش پرداخت های به میزان 3.5 درصد را ارائه می دهد. وبسایت وزارت مسکن و توسعه شهری ایالات متحده، HUD.gov، و سایر منابع محلی را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی ممکن است در دسترس شما باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: cnbc.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.