مورتگیج پوینت (Mortgage Points) در بحث وام مسکن به چه معنی است؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت onqfinancial، در مورد mortgage point یا discount point توضیحاتی را برای شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

یکی از راه های خوب برای کاهش نرخ بهره وام و APR، استفاده mortgage points یا discount points است. یک discount point برابر با یک درصد از کل مبلغ وام است. با خرید هر point، نرخ بهره وام مسکن شما کاهش می یابد.

با گذشت زمان، با نرخ بهره پایین تر می توانید در پول و هزینه خود صرفه جویی کنید. درست است، mortgage points به شما کمک می کند تا هزینه ماهانه وام خود را کاهش دهید، اما مراقب باشید! اگر قصد فروش خانه را قبل از تسویه وام دارید، ممکن است مبلغی را که صرفه جویی و پس انداز می کنید بیشتر از مبلغی که برای خرید point هزینه کرده اید نباشد.

این تخفیف از قبل ارائه شده و در قرارداد نوشته می شوند. هنگام گرفتن مظنه نرخ بهره از سایر وام دهندگان، مراقب باشید زیرا ممکن است آنها discount points را در نرخ بهره اعلام شده خود قرار دهند. خواندن نسخه چاپی اعلام نرخ بهره ضروری است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: onqfinancial.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.