چگونه برای دریافت وام مسکن واجد شرایط شویم؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت onqfinancial، در مورد واجد شرایط شدن جهت دریافت وام مسکن به نکاتی اشاره می کند.

واجد شرایط شدن برای دریافت وام مسکن بسیار ساده تر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. موانع دریافت وام مسکن و مالکیت خانه از قبیل کردیت اسکور پایین، یا عدم ارائه  پیش پرداخت، همگی با برنامه ریزی مالی یا کمک قابل رفع هستند. برای این که دریابید بهترین گزینه برای شما چیست، می توانید با دریافت نامه پیش صلاحیت (pre-qualification) شروع کنید.

هنگامی که درخواست وام خود را ارسال می کنید، صلاحیت های مختلف شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. عوامل مختلفی مانند سابقه اشتغال، سطح درآمد، نسبت بدهی به درآمد، سابقه کردیتی و پیش پرداخت شما مورد بررسی قرار می گیرد.

به طور کلی، یک وام دهنده می خواهد سابقه کاری شما را از دو سال قبل تا به اکنون ببیند و بررسی نماید. وام دهندگان نه تنها می خواهند بدانند که آیا شما درآمد ثابتی دارید یا خیر، بلکه می خواهند مطمئن شوند که میزان درآمد شما می تواند از عهده بازپرداخت اقساط وام مسکن شما برآید. همچنین بسیار مهم است که شما به طور مؤثر هر بدهی معوق دیگری را مدیریت می کنید.

بدهی وام مسکن یک تعهد مالی بزرگ است و می تواند به طور چشمگیری مسئولیت های ماهانه شما را تغییر دهد. وام دهنده، بسیاری از اسناد را برای ارزیابی شایستگی کردیتی شما بررسی می کند تا برای تأیید وام تصمیم گیری نماید، از جمله اظهارنامه مالیاتی، فیش حقوقی و گزارش های کردیتی.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: onqfinancial.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.