MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

افزایش هزینه های مسکن و تأثیر آن بر تورم در اقتصاد آمریکا

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، مهمترین عوامل ایجاد تورم در اقتصاد ایالات متحده را بیان می کند.

وزارت کار ایالات متحده اعلام کرد: هزینه های مسکن یکی از سه عامل اصلی است که باعث افزایش تورم در ایالات متحده می شود. بزرگترین اقلام در بودجه خانوارها سرپناه، بنزین و غذا مقصر اصلی در ماه فوریه بودند که بالاترین نرخ تورم را از سال 1982 ایجاد کردند.

شاخص قیمت مصرف کننده که نوسانات قیمت کالاها و خدمات را اندازه گیری می کند، در ماه فوریه نسبت به سال قبل 7.9 درصد افزایش یافت. هزینه های خرید خواروبار خانگی 8.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این پرشتاب ترین افزایش از سال 1981 است.

قیمت بنزین در مقایسه با یک سال گذشته 38 درصد افزایش یافته است. اگرچه این آمار نشان دهنده آخرین افزایش ها پس از حمله روسیه به اوکراین نیست.

هزینه های سرپناه مانند اجاره بها نسبت به سال گذشته 4.7 درصد افزایش یافته است. این بالاترین میزان از ماه می 1991 تا کنون است. مسکن بیش از یک سوم متوسط بودجه خانوارها را تشکیل می دهد.

همچنین شرکت فردی مک (Freddie Mac) در تاریخ March 10, 2022 گزارش داد که نرخ بهره وام مسکن در واکنش به تورم بالاتر، به طور متوسط به 3.85 درصد افزایش یافت.

نادیا اوانلو (Nadia Evanelou)، اقتصاددان ارشد و مدیر پیش بینی ها در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) در وبلاگ انجمن می نویسد: در حالی که هنوز خیلی زود است که بدانیم جنگ در اوکراین چگونه بر اقتصاد ایالات متحده تأثیر می گذارد، به نظر می رسد که فشار صعودی بر تورم ادامه خواهد یافت.

در تلاش برای مهار تورم، انتظار می رود فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره وام کوتاه مدت خود نماید.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.