در آینده رقابت برای خرید خانه در آمریکا چگونه خواهد بود؟

بازار مسکن و رقابت در این بازار در حال حاضر در بهار امسال شکوفا شده است. رقابت در میان خریداران خانه قبل از فصل بهار در ماه فوریه تشدید شد و احتمالاً در چند هفته آینده نیز شدید خواهد شد.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، رقابت در آمریکا برای خرید خانه را مورد بررسی قرار می دهد.

بر اساس نظر سنجی شاخص اطمینان REALTORS انجام شده در ماه فوریه سال 2022، به طور میانگین برای هر خانه فروخته شده تقریباً پنج پیشنهاد در ماه فوریه ارائه شده که بیشتر از ماه های اخیر می باشد. متخصصان املاک و مستغلاتی که مورد سؤال برای این تحقیق قرار گرفتند، به طور متوسط بیش از پنج پیشنهاد را در ماساچوست، جورجیا، تگزاس، کلرادو، یوتا، واشنگتن و کالیفرنیا گزارش کردند.

بر اساس داده ها توسط انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، در سراسر ایالات متحده آمریکا، 48 درصد از پیشنهادات خریداران بالاتر از قیمت ارائه شده در فهرست خانه های در معرض فروش بود. به طور متوسط، این پیشنهادات حدود 2.9 درصد بالاتر از قیمت فهرست بود، یعنی برای یک خانه با قیمت متوسط، حدود 10,000 دلار بیشتر از قیمت درخواستی خواهد بود. با این حال 13 درصد از پیشنهادات قیمت، 10 درصد بالاتر از قیمت درخواستی در فهرست بود.

طبق این تحقیق، متخصصان املاک و مستغلات گزارش می دهند که به طور کلی خریداران معمولاً دو خانه را قبل از موفقیت در سومین تلاش خود، از دست می دهند. خانه ها تحت رقابت شدید به سرعت فروخته می شوند. هشتاد و چهار درصد از فهرست ها برای کمتر از یک ماه در بازار حضور داشتند.

گی کوروراتون (Gay Cororaton)، اقتصاددان پژوهشی برای NAR در وبلاگ انجمن می نویسد: “رقابت می تواند در سال 2022 تشدید شود و در سال 2023 کاهش یابد، زیرا خریداران خانه برای قفل کردن نرخ های بهره وام فعلی رقابت می کنند. نرخ بهره وام مسکن ممکن است در سال 2023 به شدت افزایش یابد.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.