9 مورد یا بند احتیاطی که باید در پیشنهاد خود هنگام خرید خانه در نظر بگیرید.

قبل از ارائه پیشنهاد قیمت برای خرید خانه، زمانی را به بررسی تمام ریسک های احتمالی در خرید خانه که به محافظت از شما به عنوان یک خریدار کمک می کند اختصاص دهید. مانند این که در صورت کشف مشکل قابل توجهی که نیاز به تعمیرات دارد، مانند ترک در فونداسیون یا نشتی سقف، بتوانید از پیشنهاد قیمت خود صرف نظر کنید. اگرچه از نظر فنی می توانید هر احتمال ریسکی را که میخواهید به یک پیشنهاد اضافه کنید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Redfin،تعداد 9 مورد از رایج ترین موارد و شرط های احتیاطی خرید خانه را که باید در نظر بگیرید بیان می کند.

1- امکان بازرسی از خانه.

به عنوان یک خریدار خانه، همیشه باید دستور بازرسی از خانه را بدهید. یک بازرس آموزش دیده و تأیید شده خانه به دنبال مشکلاتی در ساختار و سیستم های خانه (مانند لوله کشی، برق و تهویه مطبوع) خواهد بود که ممکن است برای خریدار خانه روشن و قابل تشخیص نباشد. هنگامی که خانه ای را خریداری می کنید که در نهایت نیاز به تعمیرات اساسی دارد، ممکن است ضرر و زیان مالی قابل توجهی را متحمل شوید. در نظر گرفتن مورد احتیای بازرسی می تواند از شما در برابر یک خرید و سرمایه گذاری ضعیف در ملک محافظت نماید، زیرا به شما امکان می دهد که در صورت کشف یک مشکل جدی در خانه، از معامله خارج شوید.

بازرسی حرفه ای از خانه گام مهمی در خرید یا فروش خانه است، زیرا به مشتری اجازه می دهد تا در مورد قیمت فروش، تعمیرات یا نقل مکان به ملک دیگری مذاکره کند.

2- امکان ارزیابی ملک.

ارزیابی احتیاطی خانه، بیشتر از وام دهندگان محافظت می کند تا خریداران خانه، و اگر وام مسکن می گیرید، این ارزیابی تقریباً همیشه توسط مؤسسه وام دهنده شما مورد نیاز است. این ارزیابی به وام دهنده شما این تأییدیه را می دهد که خانه از نظر قیمت ارزش وامی که در قبال آن می پردازید را دارد، و اگر شما به عنوان خریدار خانه وام را بازپرداخت نکنید، آنها می توانند هزینه های خود را با فروش خانه جبران کنند. با وجود یک ارزیابی احتیاطی، اگر ارزش ارزیابی شده خانه به اندازه قیمت فهرست شده آن نباشد، می توانید از خرید این خانه منطرف شده و عقب نشینی کنید.

3- بند یا شرط احتیاطی مبنی بر تأمین مالی.

شرط تأمین مالی شرطی در پیشنهاد قیمت شما برای خرید خانه است که به شما امکان می دهد در صورت عدم دریافت وام مسکن برای خرید خانه، بتوانید از خرید آن منصرف شده و عقب نشینی کنید. شرط تأمین مالی هم از بانک وام دهنده و هم از خریدار خانه محافظت می کند. این امر به بانک وام دهنده این فرصت را می دهد تا سابقه مالی، سطح درآمد و آنچه که واقعاً می توانید بپردازید را تأیید کند، در عین حال به شما امکان می دهد از پیشنهاد قیمتی که توانایی پرداخت آن را ندارید پرهیز کنید. این شرط در صورت عدم تأیید خریدار برای دریافت وام یا افزایش نرخ بهره بین زمان عقد قرارداد و نهایی شدن آن، از خریدار خانه محافظت می کند.

4- شرط فروش خانه.

این شرط احتیاطی برای خریدارانی که برای خرید خانه بعدی نیاز به سهم خود از خانه فعلی خود (Home Equity) دارند و معمولاً از آن برای پیش پرداخت یا هزینه های عقد قرارداد استفاده می کنند، رایج است. حتی اگر پولی برای پیش پرداخت در دسترس داشته باشید، هر خریدار خانه نمی تواند در حالی که منتظر فروش خانه فعلی خود است، دو وام مسکن را بازپرداخت نماید. این شرط به خریداران خانه این امکان را می دهد که اگر نمی توانند خانه فعلی خود را در تاریخ مشخصی بفروشند، از معامله خارج شوند.

5- سند مالکیت واضح و شفاف.

سند ملک نشان دهنده مالکیت و وجود هرگونه رهن در مورد خانه است. در هر معامله املاک و مستغلات، شرکت صادر کننده سند مالکیت یک گزارش مالکیت مل را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل کند که هیچ بدهی بابت پیمانکاری و ساخت و ساز و هیچ مورد قضایی بر علیه ملک وجود ندارد. اگر گزارشی مبنی بر موارد ذکر شده پیدا شود، خریدار می تواند از فروشنده بخواهد تا قبل از تاریخ نهایی شدن قرارداد این موارد را برآورده کند. اگر این موارد قبل از بسته شدن نهایی قرارداد تسویه نشوند، این شرط به خریدار اجازه می دهد تا از معامله خارج شود.

6- شرط خروج.

خروج اضطراری به نفع فروشنده است و به فروشنده اجازه می دهد که به بازاریابی برای خانه خود ادامه دهد حتی اگر خانه تحت قرارداد احتیاطی دیگری باشد. به عنوان مثال، اگر یک فروشنده خانه پیشنهاد خریداری را بپذیرد که این خریدار شرط فروش خانه فعلی خود را در قرارداد دارد، شرط خروج به فروشنده این امکان را می دهد که پیشنهاد دیگری را بپذیرد و پیشنهاد خریدار قبلی را کنار بگذارد. به این ترتیب فروشنده خانه مجبور نیست منتظر بماند تا خانه فعلی خریدار به فروش برسد. معمولاً، خریدار خانه با پیشنهاد اولیه خود مدت زمان مشخصی، معمولاً چند روز در اختیار دارد تا یا شرط فروش خانه فعلی خود را حذف کند، یا از خرید خانه منصرف شده و کنار بکشد.

7- شرط بیمه خانه.

به عنوان یک الزام برای تأمین مالی، وام دهندگان از خریداران مسکن می خواهند که قبل از تأیید نهایی  وام، یک بیمه نامه خانه خریداری کنند. اگر بعد از نقل مکان فروشنده و قبل از نقل مکان خریدار، اتفاقی برای خانه بیافتد، خانه از طریق بیمه نامه خانه پوشش داده می شود. این شرط احتیاطی از وام دهنده محافظت می کند و به او اجازه می دهد تا مبلغ وام مسکن را بازیابی کند. اگر خریدار نتواند بیمه ملک را خریداری نماید، طرف مقابل می تواند از معامله خارج شود.

8- شرط انجمن صاحبان خانه یا شرط HOA.

شرط HOA برای خانه ها یا کاندوها تحت نظارت انجمن صاحبان خانه اعمال می شود. این شرط به خریداران این حق و زمان را می دهد تا هرگونه توافقنامه HOA و اسناد مربوط به آنها را به عنوان صاحبان جدید خانه بررسی کنند. اگر خریداران خانه اسناد را به موقع دریافت نکنند، یا با تعهدات و محدودیت های HOA موافق نباشند، این شرط می تواند به آنها کمک کند تا از معامله خارج شوند.

9- شرط نقل مکان زودتر از موعد.

این شرط به خریدار اجازه می دهد تا در صورت موافقت فروشنده، قبل از نهایی شدن قرارداد خرید خانه، به خانه مورد نظر نقل مکان کند. اگر خریدار زودتر از موعد مقرر اقدام به نقل مکان نماید، اگر سایر شرط ها و موارد احتیاطی راضی به این کار نباشند، خارج شدن از معامله دشوارتر است. در صورتی که معامله از بین برود، فروشنده می تواند خریدار را از خانه بیرون کند. اغلب مشاوران املاک به فروشندگان توصیه می کنند که پیشنهادی را که در شرایط احتیاطی برای نقل مکان اولیه یا زودتر از موعد است، نپذیرند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.