چرا خرید خانه یک تصمیم درست است؟

اگر به خرید خانه فکر می کنید، شاید بخواهید بدانید که آیا این یک تصمیم خوب و درست است؟ و برای بسیاری این بدان معناست که به این فکر کنند که قیمت خانه در سال های آینده چگونه خواهد بود و چگونه می تواند بر سرمایه گذاری شما تأثیر بگذارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد تصمیم گیری در مورد خرید خانه به نکاتی اشاره می کند.

امسال شاهد کاهش شدید قیمت مسکن نیستیم. با گذشت سال، برخی از بازارها ممکن است ارزش خود را افزایش دهند در حالی که برخی دیگر ممکن است ارزش خود را از دست بدهند. به همین دلیل است که در نظر گرفتن دیدگاه بلند مدت مفید است. کارشناسان پیش بینی می کنند که در سال های بعد به نرخ ثابت تری از افزایش قیمت باز خواهیم گشت.

افزایش قیمت خانه در سال های آینده.

بیش از 100 اقتصاددان، استراتژیست سرمایه گذاری و تحلیلگر بازار مسکن توسط Pulsenomics در آخرین نظرسنجی سه ماهه قیمت مسکن Home Price Expectation Survey (HPES) مورد نظرسنجی قرار گرفتند. این گزارش نشان می دهد که آنها پیش بینی می کنند که در پنج سال آینده در مورد قیمت مسکن چه اتفاقی خواهد افتاد. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، پس از کاهش خفیف قیمت در سال جاری، کارشناسان پیش بینی می کنند که قیمت مسکن تا سال 2027 به سطوح افزایشی طبیعی تر باز خواهد گشت.

نکته مهم این است که کارشناسان کاهش شدید قیمت مسکن در سطح ملی را پیش بینی نمی کنند، حتی اگر برخی از بازارها شاهد افزایش قیمت خانه باشند، برخی دیگر ممکن است کاهش قیمت را داشته باشند. و هنگامی که یک نگاه وسیع و کلی به موضوع بیاندازیم، شاهد افزایش ثابت قیمت در دراز مدت هستیم. این یک مثال عالی از این موضوع است که چرا مالکیت خانه در طول زمان و در دراز مدت تصمیم درستی است.

این موضوع برای شما چه معنایی دارد؟

هنگامی که خانه ای خریداری می کنید، افزایش قیمت، ارزش خانه شما را افزایش می دهد و این باعث افزایش ثروت خانواده شما می شود. در اینجا ذکر شده است که چگونه ارزش یک خانه معمولی می تواند در چند سال آینده با استفاده از پیش بینی های تخصصی افزایش قیمت در نظرسنجی ذکر شده در بالا تغییر کند (به نمودار زیر توجه نمایید):

در این مثال اگر در ابتدای سال جاری یک خانه 400,000 دلاری خریداری کرده باشید و پیش بین HPES را در نظر بگیرید، می توانید در طول پنج سال آینده بیش از 54,000 دلار ثروت جمع آوری کنید. بنابراین اگر می پرسید که آیا خرید خانه تصمیم درستی است، به خاطر داشته باشید که در بلند مدت، خرید خانه می تواند چه ابزار قوی ای برای ثروت سازی باشد.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.