پس انداز جهت پیش پرداخت، آنچه باید در این مورد بدانید.

اگر قصد خرید اولین خانه خود را دارید، احتمالاً روی صرفه جویی در تمام هزینه های مربوط به چنین خرید بزرگی متمرکز شده اید. یکی از هزینه هایی که ممکن است در نظر شما باشد پیش پرداخت است.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد پیش پرداخت جهت خرید خانه و گزینه های پیش روی خریداران خانه به نکاتی اشاره می کند.

اگر از این که چه مبلغی را باید برای این منظور پس انداز کنید می ترسید، ممکن است به این دلیل باشد که فکر می کنید باید 20 درصد از قیمت خانه را برای این منظور تهیه نمایید. لزوماً نباید اینگونه باشد، همانطور که انجمن ملی مشاوران املاک NAR خاطر نشان می کند:

یکی از بزرگترین تصورات غلط در بین خریداران خانه این است که پیش پرداخت معمولی چیست و چه مبلغی برای ورود به مالکیت خانه مورد نیاز است.

و نظرسنجی اخیر فردی مک نشان می دهد:

تقریباً یک سوم خریداران بالقوه فکر می کنند که برای خرید خانه به پیش پرداخت 20 درصد یا بیشتر نیاز دارند. این افسانه یکی از بزرگترین موانع برای دستیابی به مالکیت خانه است.

خبر خوب این است. مگر این که به واسطه نوع وام یا توسط وام دهنده شما مشخص شود که باید 20 درصد پیش چرداخت ارائه دهید، در عیر این صورت معمولاً نیازی به ارائه 20 درصد پیش پرداخت نیست.این بدان معنی است که شما می توانیدبه رویای خرید خانه خود بیش از آنچه تصور می کنید نزدیک باشید.

بر طبق نظر NAR، میانگین پیش پرداخت از سال 2005 بیش از 20 درصد نبوده است. در واقع میانگین پیش پرداخت برای همه خریداران خانه امروز تنها 14 درصد است. و حتی برای خریدارانی که برای اولین بار خانه خریداری می کنند، فقط 6 درصد است. (به نمودار زیر توجه نمایید):

این برای شما چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که آنچنان که در ابتدا فکر می کردید ممکن است نیازی به صرفه چویی نداشته باشید.

درباره گزینه هایی که می توانند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کنند بیاموزید.

و این که چه مبلغی را برای پیش پرداختتان نیاز دارید مشخص نیست. همچنین تصورات نادرستی در مورد برنامه های کمک پیش پرداخت وجود دارد. بسیاری از مردم بر این باورند که فقط برای کسانی که برای اولین بار خانه خریداری می کنند، کمک هایی وجود دارد. در عین حالی که برای خریدارانی که برای بار اول خانه خریداری می کنند گزینه هایی وجود دارد، خریدارنی که برای دومین بار یا بیشتر خانه خریداری می کنند نیز گزینه های زیادی وجود دارد. با توجه به منابع پیش پرداخت، بیش از 2,000 برنامه کمک به خرید خانه در ایالات متحده وجود دارد و اکثر آنها برای کمک به پیش پرداخت در نظر گرفته شده است. همین منبع در ادامه می گوید:

لازم نیست که خریدار خانه برای اولین بار باشید. بیش از 38 درصد از همه برنامه ها برای خریدارانی است که در سه سال گذشته صاحب خانه بوده اند.

بعلاوه، حتی انواع وام نیز وجود دارد، مانند وام های FHA با پیش پرداخت های پایین تا 3.5 درصد و همچنین گزینه هایی مانند وام های VA و وام های USDA بدون نیاز به پیش پرداخت برای متقاضیان واجد شرایط.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های کمک پیش پرداخت هستید، اطلاعات از طریق سایت هایی مانند Down Payment Resource در دسترس است. سپس، با یک وام دهنده مورد اعتماد مشورت نمایید تا بدانید جهت خرید خانه خود واجد شرایط برای چه چیزی هستید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.