ساکنین شهر لس آنجلس کدام شهرهای آمریکا را برای نقل مکان انتخاب می کنند؟

طبق گزارش جدیدی که بر روی وبسایت BuildZoom و مرکز ترنر (Terner) دردانشگاه شهر برکلی، در مورد نوآوری مسکن منتشر شده است،  بسیاری از ساکنان شهر لس آنجلس این شهر را ترک، و به مناطق شهری مقرون به صرفه تر نقل مکان می کنند.

مسکن ایرانیان آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت la.curbed  در مورد مناطقی که ساکنان جدید شهر لس آنجلس از آنجا می آیند، و مکان هایی که افراد خارج شده از شهر لس آنجلس در آنجا ساکن می شوند، توضیح می دهد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، تعداد افرادی که از ایالت کالیفرنیا و بخصوص از شهر لس آنجلس خارج می شوند، بیشتر از تعداد افرادی است که به این مناطق نقل مکان می کنند. مطالعات نشان می دهد که در فاصله سال های 2010 الی 2016، کسانی که از شهر لس آنجلس خارج شده اند در مناطق شهری خلیج سان فرانسیسکو، و شهرهای سن دیگو، لاس وگاس، فینیکس (Phoenix) و دالاس ساکن شده اند. از این میان آنهایی که از ایالت کالیفرنیا خارج شده اند، بیشتر در شهر لاس وگاس ساکن شده اند.

بیشترین مناطقی که ساکنان جدید شهر لس آنجلس از آنجا مهاجرت نموده اند، شهرهای سن دیگو، نیویورک، لاس وگاس و فینیکس (Phoenix) می باشند.

در طی سال های یاد شده تعداد خانواده های خارج شده از شهر لس آنجلس 177,779 بوده است که به سبب این مهاجرت بیش از 100,000 دلار بدست آورده اند (2010 تا 2016)، حال آنکه درآمد متوسط آنها در شهر لس آنجلس 68,000 دلار بوده است.

در سال های مذکور تعداد خانواده های ساکن در لس آنجلس 139,447 خانوار بوده است، اما درآمد کمتر از 15 درصد آنها بیش از 100,000 دلار بوده است، و همچنین 60 درصد آنها درآمد سالیانه ای کمتر از 50,000 دلار داشته اند.

مناطق شهری مانند لاس وگاس که در آن قیمت مسکن بطور قابل توجهی پایین تر از لس آنجلس است، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس همین مطالعات بیش از 5,000 خانواده با درآمد کمتر از 100,000 دلار از شهر لس آنجلس به شهر یوما (Yuma)، در ایالت آریزونا که میانگین قیمت اجاره بها در آنجا حدود 831 دلار است، نقل مکان کرده اند. و از آنجا که ساکنان شهر لس آنجلس درآمد بیشتر از 100,000 دلار ندارند، این امر موجب مهاجرت آنها به شهر یوما (Yuma) شده است.

این گزارش حاکی از آن است که شهرهایی مانند لاس وگاس که در آنها قیمت مسکن پایین تر است، ممکن است از میزان پایین تر مشاغل هم برخوردار باشند. این گزارش می گوید، برای اطمینان از حفظ جمعیت شهر لس آنجلس و جلوگیری از مهاجرت از آن، یک راه حل مناسب، انبوه سازی مسکن با قیمتی مناسب برای تمامی سطوح توان مالی است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان

فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن ایرانیان آمریکا | منبع: la.curbed.com

1 دیدگاه

  1. پس از نزدیک به ۱۰ سال زندگی در لس آنجلس به جرآت میگم این شهر دیگر محل خوبی برای زندگی افرادی با درآمد میانگین و عادی نیست…همه چیز گران شده و تقریبآ هر ماه گرانتر هم میشود، اجاره بها سرسام آور بالا میره…بدونِ پارتی شغل خوبی به دست نخواهید آورد و ترافیک هم از تهران چیزی کم ندارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا