MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

10 سوالی که باید از وام دهنده خود قبل از خرید خانه در آمریکا بپرسید

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

اگر نمی دانید که به دنبال چه نوع وامی هستید، گشتن به دنبال وام مسکن می تواند سخت باشد.

از آنجایی که شما این وام را برای مدت قابل توجهی از زندگی تان بازپرداخت می کنید، پس یک تحقیق کامل بسیار کمک کننده است و تضمین می کند که شما تمام شرایط و ضوابط را قبل از امضای آخر درک کرده اید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت wellingotnhometeam، ده پرسش اصلی را که شما باید از وام دهنده خود قبل از قطعی کردن وام تان بپرسید، مطرح می کند.

1) کدام وام مسکن برای من مناسب است؟ 

این باید اولین سوالی باشد که از هر وام دهنده ای پرسیده شود. با توجه به پاسخ هایی که دریافت می کنید؛ شما متوجه می شوید که آیا با یک وام دهنده خاص ادامه دهید یا نه. وام دهنده خوب باید بتواند به شما بگوید که کدام وام با توجه به وضعیت مالی شما مناسب است. وام دهنده همچنین باید به شما در مورد مزایا و معایب هر برنامه وام اطلاع رسانی کند و در تصمیم گیری در مورد بهترین طرح که مقرون به صرفه و مناسب برای شما است، کمک کند.

2) نرخ بهره چیست؟

علاوه بر آگاهی از وام مسکن ایده آل تان، شما همچنین باید از پیامدهای هزینه ای که همراه با وام مورد نظر است، مطلع شوید. یکی از این هزینه ها، نرخ بهره است. از آنجایی که میزان پرداخت ماهانه شما بر اساس نرخ بهره است، شما باید از کل مبلغی که سود به آن تعلق می گیرد، آگاه شوید.

3) نرخ درصد سالانه (APR) چیست؟

این هزینه ای است که معمولا در وام مسکن گنجانده شده است که بر مبلغ کل وام پرداختی شما اثر می گذارد. اطمینان حاصل کنید که چطور این نرخ بر بازپرداخت شما تاثیر می گذارد. به طور کلی، هر چه نرخ پایین تر باشد، پرداختی شما از لحاظ هزینه های وام کمتر خواهد بود.

برخی از وام دهندگان گزینه های تخفیفی را ارائه می دهند و شما باید بدانید که آیا این مورد در APR شما وجود دارد.

4) چه میزان پیش پرداخت مورد نیاز است؟

پیش پرداخت 20٪ ایده آل است. اما شما می توانید یک وام دهنده را با مبلغ  پیش پرداخت کمتر از 3٪ پیدا کنید، و در بعضی موارد، حتی می توانید برای یک وام مسکن بدون پیش پرداخت، واجد شرایط باشید. برای هر پرداخت اولیه، ملاحظاتی وجود دارد که باید انجام شود و شما باید به خوبی مطلع باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید. گزینه پرداخت اولیه صفر ممکن است یک معامله خوب به نظر برسد، اما در مقایسه با دیگر وام ها معمولا گران تر است!

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

5) آیا من واجد شرایط کمک هزینه برای پیش پرداخت هستم؟

بسیاری از برنامه های کمک هزینه پیش پرداخت هم در سطح محلی و هم در سطح ملی در دسترس وجود دارد. وام دهنده شما باید به اندازه کافی در مورد این برنامه ها اطلاعات داشته باشد و به شما کمک کند تا با موفقیت به گزینه مورد علاقه تان دست یابید.

6) میزان بازپرداخت ماهانه من چه مقدار خواهد بود؟

شما همچنین باید بدانید که هر ماه چه مقدار پرداخت خواهید کرد. پرداخت ماهانه شما باید در حدود بودجه شما باشد. در این مرحله، همچنین می توانید دریابید که آیا جریمه ای برای پرداخت وام مسکن پیش از موعد وجود دارد یا نه. پاسخ به این سوال باید نه باشد!

7) آیا بیمه خصوصی وام مسکن یا PMI در وام شما وجود دارد و میزان آن چقدر است؟

اگر پیش پرداختی کمتر از 20٪ پرداخت کنید، بسیار احتمال دارد که شما باید بیمه وام مسکن را نیز بپردازید. اگر گزینه دیگری دارید، وام بدون بیمه دریافت کنید. در این صورت می توانید مبلغ زیادی در طول زمان پس انداز کنید.

8) آیا وام دارای هزینه آغازین است؟

این هزینه سود بالاتری را به وام دهنده می دهد و بیشتر وام ها با این هزینه اضافی همراه است. اگر وام شما، به عنوان مثال، همراه با هزینه آغازین باشد، از میزان آن مطمئن شوید.

9) هزینه ها شامل چه چیزی می شوند؟

یک وام مسکن همچنین با هزینه های اضافی از سوی اشخاص ثالث همراه است. برخی از این هزینه ها عبارتند از: هزینه های ارزیابی، مالیات بر دارایی، هزینه صدور سند مالکیت، که فقط چند مورد هستند. اطلاعات کافی در مورد تمام این هزینه ها را دریافت کنید و با گزینه ای مناسب تر پیش بروید.

10) آیا در فرآیند دریافت وام اطلاعات به روز در اختیار من قرار خواهد گرفت؟

این گزینه در هنگام برنامه ریزی امور مالی شما بسیار سودمند خواهد بود. وام دهنده شما باید در موقعیتی باشد که زمان بندی های مربوط به درخواست وام تان را به شما ارائه دهد. به این ترتیب، شما از اینکه چه مقدار وقت لازم دارید که امور مالی خود را به صورت منظم تنظیم کنید، مطلع می شوید و تمام مدارک مورد نیاز را آماده می کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: wellingtonhometeam.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.