تقریبا نصف آپارتمان های Billionaires’ Row در منهتن فروخته نمی شوند!

چراغ‌ها در آپارتمان‌های آسمان خراش‌های Billionaires’ Row به ندرت روشن می‌شوند. اما تنها دلیلش نبودن مالکان آنها در شهر نیست. بلکه بسیاری از آنها به دلیل خریدار نداشتن خالی هستند.

اخیرا جاناتان میلر، ارزیاب معاملات ملکی، ادعا کرده است تقریبا بیش از 40 درصد آپارتمان‌های Billionaires’ Row فروخته نشده باقی مانده‌اند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در ny.curbed، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

فکر نکنید این مجتمع‌های مسکونی به تازگی به فروش گذاشته شده‌اند: یکی از آنها آسمان خراش Extell one57 است که تقریبا 7 سال پیش به طور رسمی آپارتمان‌هایش را به فروش گذاشت. میلر اظهار کرده که تقریبا 50 آپارتمان این آسمان خراش هنوز به دنبال خریدار هستند (Extell این ادعا را نپذیرفته)

هشت تا از آسمان خراش‌های بسیار بلند منطقه Billionaires’ Row  در این گزارش بررسی شده‌اند. میلر اظهار کرده است که ساختمان 111 غربی خیابان 57 گروه ساخت و ساز JDS کمترین تعداد از آپارتمان‌هایشان را فروخته‌اند. یک برآورد نشان داده است که فقط 20 درصد این مجتمع مسکونی 60 واحدی خریدار به دست آورده است. یعنی 48 تا از خانه‌های لوکس این آسمان خراش بلند بدون خریدار باقی مانده‌اند.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

پس از آن ساختمان Aby Rosen 100 شرقی خیابان 53 است. میلر ادعا کرده که در طی سه سالی که آپارتمان‌های این آسمان خراش 93 واحدی به فروش گذاشته شده‌اند فقط 30 واحد فروخته شده است.

میلر اظهار کرده که سنترال پارک 220 جنوب Vornado Realty Trust خوش فروش‌ترین مجتمع مسکونی در این گروه بوده است، که تقریبا 80 درصد (یا 94 آپارتمان) از 117 آپارتمانش یا فروخته شده یا در قرارداد هستند.

طبق گزارش نیویورک پست محدوده قیمت آپارتمان‌های فروشی در مجتمع‌های مسکونی گزارش شده – که شامل خیابان پارک 432، خیابان پارک 720، 53 غربی 53 و برج سنترال پارک هستند- از 2.1 میلیون دلار برای یک آپارتمان کوچک در مجتمع مسکونی 100 شرقی خیابان 53  است تا تقریبا 64 میلیون دلار برای یک پنت هاوس 4 خوابه در 53 غربی 53.

قیمت‌های این مجتمع‌های مسکونی به چند دلیل بالا باقی می‌ماند: اولا عواملی مانند قیمت زمین، ساخت و ساز، بازاریابی و نگه داری ساختمان همه در قیمت آپارتمان‌ها لحاظ می‌شوند. دوما بعضی از بساز بفروش‌های ماهر بندها و شرایطی به قراردادها اضافه می‌کنند که باعث می‌شود زمانیکه به نظر می‌رسد بازار اشباع شده و عرضه از تقاضا بیشتر است، وام دهندگان نتوانند قیمت‌ها را پایین بیاورند.

بنگاه معاملات ملکی بسیار لوکس Dolly Lenz به نیویورک پست گفته است: “زمانیکه مردم از مناطق دیگر کشور و از سراسر جهان به اینجا می‌آیند، نخستین چیزی که می‌خواهند ببینند Billionaires’ Row است. ما آنها را در این املاک می‌گردانیم و املاک را به آنها نشان می‌دهیم. اما مردم احساس می‌کنند که خانه‌ها برای این بازار خیلی گران هستند – 7000، 8000 و 10000 دلار برای هر فوت مربع.”

در ماه ژانویه صندوق سرمایه گذاری تامینی شخص میلیاردری به نام کِن گریفین رکورد جدیدی ثبت کرد. او قرارداد گران‌ترین خانه فروشی نه تنها در نیویورک بلکه در ایالت متحده را امضا کرد و آن را خرید – پنت هاوس 24000 فوت مربعی در جنوب سنترال پارک. او مبلغ 238 میلیون دلار برای این خانه پرداخت کرد، چیزی حدود کمی بیش از 9900 دلار برای هر فوت مربع.

نماینده گریفین گفته است: “او می‌خواهد زمانیکه در شهر است از این ملک افتخارآمیز به عنوان مکانی برای ماندن استفاده کند.” و این در حالی است که در این شهر تقاضای فضا برای سرپناه‌های بی‌خانمان‌ها در دهه اخیر 79 درصد افزایش یافته است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: ny.curbed.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن