6 مورد از اشتباهاتی که خریداران خانه برای اولین بار در آمریکا باید از آنها اجتناب نمایند

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

یکی از بزرگترین تصمیمات مالی در زندگی تصمیم گیری برای خرید مسکن است. تأمین مالی برای این تصمیم می تواند برای افرادی که برای اولین بار خانه می خرند بسیار استرس زا نیز باشد.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت zillow، شش مورد از اشتباهات رایج در این زمینه که معمولا خریداران خانه برای اولین بار مرتکب می شوند را بیان می کند تا با خودداری از انجام این اشتباهات رایج، موجبات کاهش استرس خود را در هنگام خریداری اولین خانه فراهم آورند.

1- عدم کسب آگاهی کامل از هزینه های مربوط به مالکیت خانه

شما با خرید یک خانه برای بار اول، و به عنوان صاحب خانه هزینه های اضافی ماهانه ای را بر عهده خواهید داشت مواردی مانند هزینه های آب، فاضلاب، و هزینه جمع آوری زباله، هزینه های HOA ماهانه و غیره.

همچنین، شما مسئولیت پرداخت مالیات بر املاک و بیمه مالکان خانه را بر عهده خواهید داشت. همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری منزل را نیز فراموش نکنید. در این مورد، توصیه می شود که سالانه 1 الی 3 درصد از قیمت خرید خانه را برای صرف در جهت تعمیر و نگهداری منزل اختصاص دهید.

2- یکی از اشتباهات این است که فرض کنید شما واجد شرایط خرید منزل نیستید

بسیاری از افراد اجاره نشین به اندازه کافی پس انداز نکرده اند تا بتوانند 20 درصد قیمت منزل را به عنوان پیش پرداخت آن بپردازند. بنابراین فکر میکنند که قادر به خرید خانه نیستند. اما اگر بدانید که بر اساس مبلغی که هر ماه برای پرداخت اجاره بها هزینه می کنید چه خانه ای را می توانید خریداری کنید، ممکن است تعجب کنید.

شما می توانید با یک وام دهنده صحبت کنید و در مورد امکان واجد شرایط شدن برای دریافت وام مسکن اطلاعاتی را کسب نمائید. برای خرید یک خانه لزوماً به پرداخت 20 درصد قیمت منزل به عنوان پیش پرداخت نیاز ندارید. برنامه های وامی وجود دارند که به خریدارانی که برای بار اول منزل می خرند، وام هایی مانند وام FHA را ارائه می دهند، که امکان پرداخت کمترین مبلغ پیش پرداخت به میزان 3.5 درصد قیمت منزل را نیز فراهم می کند.

حتی برخی از وام های مسکن معمولی یا Conventional نیز امکان پرداخت حداقل 3 درصد قیمت منزل به عنوان پیش پرداخت را فراهم می آورند. وام های معینی، مانند وام های VA برای سربازان . بازنشستگان جنگی و نظامیان، و یا وام های USDA برای خریداران منزل در مناطق غیر شهری، به هیچ وجه نیاز به مبلغی به عنوان  پیش پرداخت ندارند.

3- گرفتن نامه تأیید اولیه در مورد واجد شرایط بودن برای دریافت وام مسکن در آخرین لحظه

یکی از اشتباهات خریداران خانه، پیدا کردن خانه مورد نظر پیش از اخذ نامه تأیید اولیه وام مربوط به واجد شرایط بودن برای دریافت وام مسکن است. حال آنکه دریافت این نامه می تواند به شما کمک کند که در محدوده قیمت خود منزل مورد نظر خودتان را خریداری نمایید.

4- اشتباه دیگر، صحبت کردن تنها با یک وام دهنده است

سازمان CFPB توصیه می کند تا خریداران خانه حداقل با سه وام دهنده صحبت کنند تا بهترین وام مسکن را دریافت نمایند. اکثر خریداران خانه در نهایت وام مسکن خود را از طریق وام دهنده ای دریافت می کنند که آنها را از قبل تأیید کرده است. ابتدا تحقیقات خود را در مرحله تأیید اولیه خودتان در مورد وام دهندگان مربوط به وام مسکن انجام بدهید.

5- خرج کردن کل بودجه اشتباه است

هنگامی که وام دهنده نامه پیش تأییدیه دریافت وام مسکن یا نامه تأیید اولیه در مورد واجد شرایط بودن برای دریافت وام مسکن را به شما ارائه می نماید، حداکثر مبلغ وام را در آن درج می کند. اما این بدین معنی نیست که باید کلیه مبلغ آن وام را هزینه کنید.

قوانینی مانند قانون 36/28 مقرر می دارند که یک صاحب خانه نباید بیشتر از 28 درصد از درآمد ناخالص ماهانه خود را برای هزینه های مسکن صرف کند، و نباید بیشتر از 36 درصد از درآمد ناخالص ماهانه خود را برای کل بدهی صرف نماید. اما از آنجا که خرید یک خانه همراه با هزینه هایی مانند پیش پرداخت و انعقاد قرارداد خرید منزل نیز می باشد، شما باید پس از انعقاد قرارداد خرید خانه، مقداری از مبلغ پس انداز خود را برای موارد اضطراری و سایر هزینه های غیر منتظره ذخیره نمایید.

6- تحقیق نکردن در مورد برنامه های کمک به مبلغ پیش پرداخت

یکی از موانع بزرگ برای خریداران خانه برای بار اول، پس انداز نمودن برای تأمین مبلغ پیش پرداخت ذکر شده است. اما آیا می دانید هزاران برنامه برای کمک به مبلغ پیش پرداخت در ایالات متحده آمریکا وجود دارد؟

این برنامه ها معمولاً وام های مسکن دوم و سوم با شرایط آسان تر و واگذاری مبالغی را ارائه می نمایند که دارای نرخ بهره صفر درصد می باشند و پرداخت های با تأخیر را نیز امکان پذیر می کنند. بنابراین، از نماینده املاک یا وام دهنده خود در مورد وجود این برنامه ها در منطقه خود سؤال نمایید. جستجو در سایت هایی مانند مرکز منابع پیش پرداخت (Down Payment Resource Center) در مورد کمک به هزینه پیش پرداخت نیز مفید خواهد بود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: zillow.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.