MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

این 5 افسانه در مورد مشاورین املاک را باور نکنید

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

اغلب تصورات نادرستی از نحوه کار نمایندگان املاک یا همان بنگاه های معاملات ملکی در میان خریداران و فروشندگان ملک وجود دارد. معمولاً در هر معامله ای در رابطه  با املاک دو نماینده وجود دارد، یکی برای خریدار و دیگری برای فروشنده.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت zillow، پنج افسانه و پنج حقیقت در مورد کار با نمایندگان خریدار و فروشنده در رابطه با معاملات املاک را عنوان می کند.

 

  1. نمایندگان بدون توجه به چیزی، 6 درصد کمیسیون را دریافت می کنند

اکثر افراد تصور می کنند که نماینده آنها در حال به جیب زدن کل کمیسیون است. اما این تصور درست نیست.

حقیقت

حقیقت این است که فروشنده ملک کمیسیون را پرداخت می کند و این کمیسیون بین چهار فرد تقسیم می شود، دو کارگزار (دلال) املاک و دو نماینده املاک.

کمیسیون متعلق به کارگزار رقم ثابتی نیست و فروشندگان اغلب می توانند در این مورد با او مذاکره کنند.

 

  1. هنگامی که شما با یک نماینده شروع به کار می کنید، دیگر درگیر کار با آنها شده و مجبورید تا پایان با آنها ادامه دهید

اگر شما فروشنده خانه هستید، قراردادی با مدت زمان مشخص (معمولاً شش ماه تا یک سال) را با نماینده و کارگزار املاک امضا می کنید و قاعدتاً در این مدت با نماینده و کارگزار خود سر و کار خواهید داشت. اما همیشه اینطور نیست.

حقیقت

اگر کارها به نتیجه نرسید، این امکان وجود دارد که از نماینده یا کارگزار خود بخواهید تا زودتر شما را از قید  توافق نامه رها سازد.

خریداران نیز به ندرت تحت یک قرارداد هستند. و نمایندگان خریدار تا زمانی که مشتریان آنها یک خانه پیدا نکرده اند به طور رایگان کار می کنند. از طرفی پیدا کردن خانه می تواند یک ماه، یک سال یا بیشتر طول بکشد. و گاهی اوقات خریدار هرگز خانه ای را خریداری نمی کند و به نماینده نیز وجهی پرداخت نمی شود.

در صورتی که از کارکردن با نماینده خود احساس رضایت ندارید، هر چه زودتر برای فسخ قرارداد با او اقدام نمایید، زیرا هرچه زمان بیشتری سپری شود، این امر مشکل تر خواهد شد.

 

  1. استفاده از نماینده فروش خانه بجای استفاده از نماینده خرید برای خریداران خانه خوب است

خریداران خانه تصور می کنند که به دلیل موجود بودن بیشتر فهرست های املاک بصورت آنلاین، برای خرید خانه فقط به تلفن هوشمند خود احتیاج دارند.

حقیقت

نماینده فروش تنها مسئولیت فروش خانه با بهترین قیمت و شرایط را برای فروشنده خانه به عهده دارد. همکاری مستقیم خریدار خانه با نماینده فروش تضاد منافع به نفع فروشنده را نشان می دهد.

افرادی که برای اولین بار می خواهند خانه بخرند، و خریدارانی که برای خرید خانه وارد یک منطقه جدید می شوند، نمی دانند که از چه چیزی آگاهی ندارند و به یک وکیل نیز نیاز دارند.

یک نماینده خوب برای خریدار، در بازار محلی خود زندگی می کند و تاریخچه ده ها خانه در آن نزدیکی را می داند، با جامعه در ارتباط بوده و بهترین بازرسان، وام دهندگان، معماران و وکلا را می شناسد.چنین نمایندگانی تاکنون بسیاری از معاملات را تسهیل کرده اند و همه علائم قرمز را می شناسند.

 

  1. هر نماینده درست مثل نمایندگان دیگر است و بنگاه های معاملات املاک هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

بسیاری از مردم فکر می کنند که تمامی نمایندگان یکسان عمل می کنند

حقیقت

یک نماینده مناسب می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند، شما را از دردسر دور نگه دارد و از شما محافظت کند.

نماینده ای که چندین سال در یک شهر زندگی و کار کرده است، خیابان های شهر را مثل کف دست خود می شناسد، با دیگر نمایندگان محلی روابط عمیقی داشته و بر اساس معاملات گذشته تجربیاتی دارد که قابل مقایسه با کسی که برای اولین بار از یک منطقه بازدید نموده یا داده های آنلاین آن منطقه را بررسی می کند نیست.

 

  1. در صورتی که برای خریداری خانه از نماینده استفاده می کنید، نمی توانید مستقیماً با صاحب ملک بصورت (FSBO) For Sale By Owner وارد معامله شوید.

در نسل قبلی، فروشندگانی که با هیچ نماینده ای سر و کار نداشتند سعی کردند خانه خود را مستقیماً به یک خریدار بفروشند تا کمیسیون را نپردازند.

حقیقت

بسیاری از فروشندگان FSBO  برای اینکه نمایندگان خریدار، خانه آنها را به مشتریان خود معرفی نموده و نشان دهند، به نماینده خریدار هزینه ای را پرداخت می کنند.

بنابراین اگر یک خانه FSBO را در بازار می بینید، از نماینده خود بخواهید تا وارد گفتگو با فروشنده برای معامله آن شود، بیشتر اوقات فروشنده هزینه آنها را جبران می کند، و شما می توانید از دانش و تجربه آنها بهره مند شوید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: zillow.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.