افزایش قابل ملاحظه احداث واحدهای مسکونی در سال 2020

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

به نظر می رسد سال 2020 برای کسانی که می خواهند خانه نوساز بخرند، سال خوبی باشد. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت Forbes، اخبار زیر را به شماتقدیم می کند.

براساس گزارش اعلام شده توسط اداره آمار ایالات متحده آمریکا (U.S. Census Bureau)، تعداد مجوزهای صادر شده جهت  احداث واحدهای مسکونی، در ماه گذشته به بیشترین تعداد در 12 سال گذشته رسید و تعداد این مجوزها در طول سال گذشته نیز 11.1 درصد افزایش داشته است. آغاز پروژه های احداث مسکن نیز صعودی بوده است، و در طی ماه نوامبر گذشته 13.6 درصد صعود کرده است، در حالی که تکمیل منازل مسکونی 7.3 درصد افزایش داشته است. این ششمین ماه متوالی است که فعالیت های احداث مسکن رشد داشته است.

این تحولات، همراه با رشد قوی اقتصادی، موجب تجدید نظر شرکت Fannie Mae در پیش بینی خود از شرایط بازار در سال 2020 گردید. اکنون پیش بینی این شرکت این است که تا پایان سال 2020 ساخت و سازها 10 درصد ترقی خواهد داشت، و یک میلیون خانه جدید تا سال 2021 به بازار عرضه خواهد شد.

بنابر اظهارات Doug Duncan، اقتصاددان ارشد و معاون رئیس شرکت Fannie Mae انتظار می رود که ساخت و ساز واحدهای مسکونی مجزا و تک خانوار آغاز، و فروش خانه های جدید به میزان قابل توجهی افزایش یابد، و این باعث می شود پیمان کاران برای جبران کمبود بازار دربرابر تقاضای خریداران خانه، فعالیت های ساخت و ساز خود را افزایش دهند.

شرکت Fannie Mae پیش بینی می کند که فروش منازل جدید 5 درصد در سال 2020 رشد کند، که بیشتر رشد آن هم در اواخر سال بوده، و 5.5 درصد افزایش در سال 2021 خواهد بود. فروش خانه های از قبل ساخته شده و موجود نیز افزایش خواهد یافت، اما با سرعت کم تر.

براساس آخرین شاخص بازار مسکن که از طرف انجمن ملی سازندگان خانه (National Association of Home Builders)، به اختصار (NAHB)، اعلام شده است، احداث کنندگان پیشرو مسکن در آمریکا نیز به همین اندازه در این مورد خوش بین هستند. این شاخص، که تمایل سازندگان مسکن را درمورد فروش خانه های تک خانوار مجزا، و همچنین انتظارات فروش مسکن و تراکم خریدار را برای شش ماه آینده اندازه گیری می کند،  افزایش فروش مسکن در سطح کشور را نشان می دهد، به طوری که این میزان فروش مسکن به بالاترین نرخ خود از اواسط سال 1999 خواهد رسید.

مطابق با اظهارات Robert Dietz اقتصاددان ارشد NAHB، پیمان کاران در حال مشاهده بازگشت وضعیت مسکن به دوران شکوفایی آن که از فصل بهار آغاز شده است هستند. کمبود مسکن، درصد های پایین نرخ سود وام مسکن و بازار کار قوی هم این مورد را تقویت می کنند. اگر پیش بینی های Fannie Mae، به واقعیت تبدیل شود، این موضوع ممکن است تسکینی برای بازار مسکن شود، اما مشکل مربوط به عرضه و تقاضا را حل نخواهد کرد. در نتیجه خریداران همچنان باید انتظار داشته باشند که قیمت مسکن در سال 2020 افزایش یابد، به ویژه در پایین ترین سطح طیف قیمت.

به گفته Duncan با وجود افزایش پیش بینی شده در سرعت احداث مسکن، تعداد خانه های قابل فروش کم است و تقاضای زیاد برای مسکن نیز منجر به افزایش قیمت مسکن، بویژه برای خریدارانی که برای اولین بار می خواهند خانه بخرند خواهد شد.

خوشبختانه، بسیاری از سازندگان مسکن، توجه خود را به ساخت منازل با قیمت مناسب تر معطوف نموده اند.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.