حقوق آب برای صاحبان املاک در مجاورت نهرها، رودخانه ها، دریاچه ها، دریاها و اقیانوس ها

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

 حقوق آب چیست؟

حقوق آب، حقوق قانونی صاحبان املاک برای دسترسی و استفاده از آب موجود در مجاور زمین هایی است که آنها در اختیار دارند. انواع مختلفی از حقوق آب بر اساس اشکال مختلف آبی وجود دارد که هم مرز با یک ملک بوده و یا در آن ملک قرار گرفته اند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت investopedia، در مورد حقوق آب توضیحاتی را ارائه می دهد.

نکات کلیدی

  • حقوق آب، امکان دسترسی صاحبان املاک به آب های واقع در نزدیکی ملک خود را می دهد.
  • حقوق ساحلی یا کرانه ای نوعی از حقوق آب است که امکان دسترسی و استفاده صاحبان املاک واقع در نزدیکی آب های روان مانند رودخانه ها و نهرها را می دهد.
  • حقوق کرانه ای یا ساحلی نوعی از حقوق آب است که دسترسی صاحبان املاک واقه در نزدیکی دریاچه ها، دریاها و اقیانوس ها را تضمین می کند.
  • حقوق آب به صورت ایالتی تنظیم می شود و هر شهرداری می تواند مقررات سختگیرانه تری در مورد دسترسی و استفاده از آب به اجرا بگذارد.

نحوه عملکرد حقوق آب

حقوق مالک زمین واقع در کنار آب های جاری نوعی از حقوق آبی است که به صاحبان املاکی که در امتداد آب های جاری مانند رودخانه ها یا نهرها واقع شده اند اعطا می شود. صاحبان ملک تا زمانی حق دارند از آب استفاده کنند که چنین استفاده ای به همسایگان بالادست یا پایین دست آسیبی نرساند. در صورتی که این آب جاری یک مسیر نباشد، صاحب زمین به طور کلی مالک زمین کنار آب تا دقیقاً مرکز آبراه است.

حقوق ساحلی نوعی از حقوق آب متعلق به مالکان زمین است که زمین های آنها با دریاچه ها و اقیانوس های بزرگ که در آنها کشتیرانی انجام می شود هم مرز است. جزر و مد و جریاناتی وجود دارد که بر روی این آب ها تأثیر می گذارد، اما آنها مانند جویبارها و رودخانه ها در کنار زمین جاری نمی شوند. صاحبان زمین هایی که دارای حق دسترسی به دریا هستند، دسترسی نامحدودی به آب ها دارند اما مالکیت زمین محدود به میانگین حد بالای آب است.

حقوق آب یک حق فرعی است، به این معنی که آنها به زمین اعطا می شوند و نه به مالک. اگر یک ملک در کرانه اقیانوس فروخته شود، مالک جدید حق کرانه را بدست می آورد و فروشنده حقوق آن را از دست می دهد.

ملاحظات ویژه

مالک زمینی که در مجاورت ساحل رودخانه است، می تواند از آب برای رفع نیازهای خود مانند نوشیدن، تأمین آب حیوانات، حمام کردن یا آبیاری باغ ها استفاده کند. همه اینها مصارف داخلی محسوب می شوند و مجاز است. با این وجود، ممکن است حقوق مالک زمین کنار رودخانه  اجازه ندهد که آب پمپ شود.

هر ایالت و شهرداری ممکن است در مورد میزان تغییر مسیر آب مقررات و محدودیت های خود را داشته باشد. با توجه به قوانین محلی، ممکن است آب برای آبیاری زمین یا نیازهای تجاری مجاز نباشد. برخی از ناحیه ها ممکن است استفاده های خاصی از تغییر مسیر آب را اجازه دهند. شاید بتوان از تغییر مسیر آب استفاده کرد، که امکان انتقال آب به دور از منبع آن را فراهم می آورد. این کار استفاده از آب را برای اهداف تجاری مانند عملیات معدن کاری یا آبیاری اراضی برای کارهای کشاورزی امکان پذیر می کند.

این  محدودیت ها با هدف کاهش تأثیر حذف آب بر محیط اطراف صورت گرفته است. حقوق تغییر مسیر آب ممکن است شامل شرایطی باشد که باید از آب به طور مداوم حفاظت شود یا حقوق بعد از یک دوره زمانی مشخص منقضی می شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: investopedia.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.