9 دلیل برای پرداخت و تسویه بدهی ها

بسیاری از برنامه ها برای پرداخت بدهی شکست می خورند زیرا هیچ انگیزه واقعی در پشت آنها وجود ندارد. ممکن است برای رهایی از بدهی کاملاً با انگیزه شروع کنید، اما در طی زمان و در طی تلاشی که برای برنامه ریزی انجام می دهید به راحتی ناامید شوید. اگر می خواهید انگیزه خود را در پرداخت و تسویه بدهی خود حفظ کنید، باید به طور مداوم دلایل خود را برای خلاصی از بدهی ها برای خود یادآوری کنید. چگونه پرداخت صورتحساب های عمده و قابل توجه، به نفع زندگی شما خواهد بود؟ اگر از دست بدهی های خود آزاد شوید چه کارهایی را می توانید انجام بدهید که هم اکنون قادر به انجام آن نیستید؟

مسکن آمریکا  9 دلیل را برای رهایی از دست بدهی هایتان بیان می کند.

1- امنیت مالی خود را افزایش دهید

بدهی یک تهدید جدی برای امنیت مالی شما است زیرا شما را از حداکثر استفاده از درآمد خود باز می دارد. آنچه را که برای پرداخت بدهی هزینه می کنید می تواند برای یک روز بارانی، برای دوران بازنشستگی شما، و یا تحصیلات دانشگاهی فرزندانتان ذخیره شود. پس از پرداخت و رهایی از بدهی می توانید در جهت ایجاد امنیت مالی کار کنید.

2- خرج کردن و هزینه کردن برای چیزهایی که از آنها لذت می برید (بدون این که احساس گناه کنید)

زمانی که با مبلغ بالای بدهی مواجه میشوید انجام پیمنت وام و یا مینیمم پیمنت کردیت کارتها برای شما سخت و سختر میشود و زمان طولانی تری برای بازپرداخت کامل بدهی نیاز است. با داشتن بدهیهای سنگین و انجام صرفا مینیمم پیمنت بخش بزرگی از درآمدتان صرف باز پرداخت فقط مینیمم پیمنت بدهیهای کردیت کارت و یا پیمنت وام میشود پول کمتری را برای شما جهت انجام کارهایی که می خواهید در زندگی انجام دهید باقی می گذارد. متأسفانه، این دلیلی است که مردم را به این نتیجه می رساند که عمیق تر و عمیق تر در بدهی غرق شوند. آنها به دلیل بدهی که دارند نمی توانند چیزهایی را بخرند، بنابراین تا زمانی که به پایان طناب بدهی وام و بدهی کردیت کارتهای خود نرسند، از بدهی بیشتری برای خرید استفاده می کنند.

3- استرس را در زندگی خود کاهش دهید

بدهی می تواند به استرس بیش از حد منجر شود زیرا نگران این هستید که چگونه می خواهید تمام بدهی ها و سایر هزینه های زندگی را بپردازید. استرس کم هر چند وقت یک بار شاید خیلی مشکل ساز نباشد، اما استرس مداوم می تواند منجر به مشکلات جدی برای سلامتی از جمله میگرن و حتی حمله قلبی شود. در برخی موارد، رهایی و خلاص شدن از شر بدهی می تواند زندگی شما را نجات دهد و با دفع استرس آرامش را به زندگی ما برگرداند.

4- با انجام پیمنت منظم و بیشتر از مینیمم بر روی تک تک کردیت کارتها، بدهی سنگین خود راکاهش دهید تا صورتحسابهای کمتری در هر ماه برای پرداخت داشته باشید.

داشتن تعداد بالای صورتحسابهای مالی و کردیتی میتواند گاها به معنی داشتن بدهیهای سنگین مالی و کردیتی هم باشد و باید صورتحساب های بیشتری را پرداخت کنید. پس از پرداخت بدهیهای، هر ماه صورتحساب کمتری برای شما ارسال خواهد شد. فقط چند مورد هزینه ماهیانه برای شما وجود خواهد داشت که باید به فکر پرداخت آنها باشید، مانند قبوض آب و برق، بیمه و خدمات تلفن همراه، هزینه هایی که حداقل میزان پرداختی، بهره، و تعهدات بلند مدت ندارند.

5- کردیت اسکورخود را بهبود بخشید

بدهی بیش از حد، به ویژه بدهی کردیت کارت می تواند بر کردیت اسکور شما تأثیر منفی بگذارد.هنگامی که مانده کردیت کارت شما در مقایسه با کردیت لیمیت شما زیاد باشد، کردیت اسکور شما به شدت آسیب دیده و تأثیر منفی می پذیرد.

6- عادات بهینه خرج کردن پول را به فرزندان خود بیاموزید

وقتی صحبت از امور مالی می شود، بهتر است در این مورد آموزش ببینید و هدایت شوید. اگر می خواهید فرزندانتان به دور از بدهی باشند، اهمیت نداشتن بدهی را به آنها بگویید و خودتان با نداشتن بدهی این موضوع را به آنها نشان دهید. به این ترتیب، دروس شما در مورد امور مالی ریاکارانه به نظر نمی رسد.

7- دارایی های خودتان را داشته باشید

وقتی که یک وام مسکن دارید، شما مالک خانه نیستید، بلکه این بانک است که مالک خانه می باشد. همین موضوع در مورد اتومبیل و وام اتومبیل شما نیز صادق است. نداشتن بدهی به این معنی است که شما کل وام خانه یا ماشین خود را پرداخته اید و شما صاحب خانه ای هستید که در آن زندگی می کنید، ماشینی که با آن رانندگی می کنید، و لباسی که می پوشید. لازم نیست نگران این باشید که کسی وسایلتان را به این دلیل که قادر به پرداخت هزینه های آن نیستید از شما بگیرد.

8- درآمد آینده خود را افزایش دهید

هرگاه وام می گیرید یا از طریق کردیت کارت خود خریدی را انجام می دهید، در واقع به سادگی از درآمد آینده خود قرض می گیرید. بنابراین، 1,000 دلار یا 100,000 دلاری را که امروز هزینه می کنید از پولی که در روزهای آینده در می آورید کسر شده و خرج می شود. به راستی که بدهی با دادن پولی کمتر از آنچه که امروز دارید، استاندارد زندگی آینده شما را کاهش می دهد. با برداشتن گام هایی در جهت رهایی و خلاصی از بدهی، حداکثر درآمدی را که انتظار دارید کسب نمایید.

9- خودتان مدیریت مالی زندگی خود را در دست بگیرید

تا زمانی که بدهی معوقه داشته باشید، نمی توانید در مورد پول خود تصمیمی بگیرید، بلکه این وام دهندگان هستند که در مورد پول شما تصمیم می گیرند. وام دهندگان تصمیم می گیرند که چقدر و در چه زمانی به آنها پول پرداخت کنید. آنها در برخی موارد می توانند نرخ بهره و میزان حداقل پرداختی شما را افزایش دهند و کمتر از دو ماه به شما فرصت دهند تا بودجه خود را متناسب با آنها تنظیم کنید. پرداخت کردن و تسویه بدهی، پول شما را در کنترل کامل شما قرار می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.